Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Już nic nie wiem...


ka1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Śledzę forum od dawna, czytam opinie, porady dot. doboru nart i przyznam, że mam mętlik w głowie. Jeżdżę na nartach czwarty sezon, w każdym kilkanaście dni na śniegu (przeważnie Czechy) swoje umiejętności realnie oceniam na 5. Przyszedł czas na zmianę nart (dotychczas "marketowe" ELANy) potrzebuję porady co kupić - 188cm wzrostu i 105kg wagi. Dodam tak dla pomocy, że w zeszłym roku byłem na testach kolekcji 2008/09 w Austrii i jeździłem na Salomonach Aero X , Vollkl AC50 i Fischer RC4 WC RC 175 i te ostatnie były najbardziej przyjemne. Biorąc pod uwagę, że stoki po których w większości jeżdżę są dość wąskie to może coś ze slalomek np Fischer RC4 WC SC? Co radzicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, ale chciałbym odpowiedzi na pytanie czy wybur Fischerów jest dobry, czytając forum mam mieszane uczucia czy to nie jest narta na wyrost, miałem do tej pory niewiele możliwości testowania innych nart niż wymieniłem a niektórzy bardzo mocno podkreślają, że jest to narta wymagająca - a męczenie się na stoku to nie to czego oczekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli jeździsz 4 sezon dopiero na nartach a umiejętnosci oceniasz na 5 to lepiej wybierz coś innego niż RC4 WC. No chyba że naprawdę umiesz z nich wycisnąć dużo. Wg mnie są one za twarde i dobre na przygotowane alpejskie stoki a nie na nasze "stoczki":D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer rc4 race sc i race rc, no ale swoje wazysz więc nie wiem czy nie będą za miękkie na 100kg bo te topowe giganty i slalomy wymagają jednak sporych umiejętnosci a te o "poziom" niżej są bardziej przyjazne:) a na 4 lata jazdy tzn 4 sezony to raczej wg mnie rc4 race sc albo race rc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odgrzewam temat... Po waszych wszystkich radach postanowiłem lekko potestować ale nie bardzo było gdzie więc w akcie desperacji zakupiłem stare RC4 WC RC 185 i ... rewelacja, narty czołgi idą jak burza, prędkości nieziemskie (jak na moje odczucia). Zero zmęczenia po całym dniu ujeżdżania. Ale myślę nad czymś węższym w skrętach. Pisałem kiedyś o RC4 SC chyba race ale może tańsze Rossignole np Zenith 1 czy 3 też są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoją wagą to o Rossi Z1 zapomnij, Z3 już nie będzie specjalnie tańsze - w podobnej cenie albo niżej kupisz Atomici SL10 - długość 170 będzie do krótkiego skrętu - jak jeździsz na 5 to będą ok. RC4 SC też będzie dobra, nawet lepsza niż SL10 - ale 170. Popatrz jeszcze Metrona 10 - też dobre w krótkim, łatwiejsze w prowadzeniu i bardziej uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat... Po waszych wszystkich radach postanowiłem lekko potestować ale nie bardzo było gdzie więc w akcie desperacji zakupiłem stare RC4 WC RC 185 i ... rewelacja, narty czołgi idą jak burza, prędkości nieziemskie (jak na moje odczucia). Zero zmęczenia po całym dniu ujeżdżania. Ale myślę nad czymś węższym w skrętach. Pisałem kiedyś o RC4 SC chyba race ale może tańsze Rossignole np Zenith 1 czy 3 też są fajne.

-powiedziałeś A,to powiedz B -czyli SC WC RC 4;)

Ale mam prośbę-nie wpadnij na mnie kiedyś tam,jak będziesz robił te gigantowe skręty,bo ja mam znacznie mniejszą masę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko... Dlatego te rozważania bo bezpieczeństwo na stoku to podstawa. Sam widzę, że RC to nie na nasze stoki a tak na marginesie to chętnie bym na Was "wpadł" gdzieś na stoku i może by ktoś podciągnął mój poziom troszeczkę... Oki w takim razie rozglądam się za RC4 race Sc tylko 165 czy 170?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości tematu ale na tej narcie bardzo dobrze się czuję, jedzie pewnie i stabilnie. Jak już pisałem nie męczy mnie, czuję się pewnie, nie myszkuje, jedzie tam gdzie ja tego chcę. To był taki krótki epizod testowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...