Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Głowa mi pęka. Szukam nart dla 185cm wzrostu, umiejętności 4-5


eternality

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Miałem przerwę 6 lat w nartach, ale w zeszłym tyg wróciłem z gór i nawróciłem się na nartki (wcześniej deska :) )

Mój wzrost 185cm, waga 70-75kg .Swoje umiejętności oceniam na 4, może 4,5-5, głownie dlatego, że miałem wielką przerwę, ale na szczęście jazdy jako takiej się nie zapomina. Czytam i czytam różne tematy, jest wiele podobnych do mojego, ale szczerze to mam już mętlik w głowie.

Lubię jeździć klasycznie ślizgiem, i chyba szukam nart rekreacyjnych, chcę czasem pojechać szybciej, ale z drugiej str duże prędkości mnie przerażają, więc raczej szybko i średnio szybko a nie pędząc :) Czasami też i wolniej, ze względu na warunki (głównie jeżdże po Polsce, trasy wiadomo jakie są).

Czy są jakieś naty szczególnie polecane do mojej sytuacji dla rozwoju umiejętności, a jednocześnie by nie były za trudne ?

Myślałem o Rossi z3 , atomc nomad blackeye oraz fischerach competition, długość 165cm, proszę doradźcie, czy względnie dobrze wybrałem, nie chcę się zabić ,a jednocześnie chę się podszkolić i nawet popróbować jazdy carvingowej. Czy te allroundowe narty się do tego nadadzą ?

Edytowane przez eternality
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem ten sam problem myśałem kombinowałem i w koncu pszedlem prosto po lini ekonomicznej czyli wzialem najtansze co znalazlem w sklepie czyli atomic metron ex na 185cm . powiem szczerze do slizgu to sie wiekszosc nart nadaje ale do carvingu to sie doradz specjalistów z forum. sproboj sobie powyporzyczac rozne modele to sobie wyrobisz sam zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem ten sam problem myśałem kombinowałem i w koncu pszedlem prosto po lini ekonomicznej czyli wzialem najtansze co znalazlem w sklepie czyli atomic metron ex na 185cm . powiem szczerze do slizgu to sie wiekszosc nart nadaje ale do carvingu to sie doradz specjalistów z forum. sproboj sobie powyporzyczac rozne modele to sobie wyrobisz sam zdanie

A jakie masz paramerty/umiejętności .. bo wiesz to istatne ;)

eternality, ja nie polecam Tobie tych metronów, tym bardziej po przerwie narta tak szeroka pod kapciem nie rozwinie Twoich umiejętności.

Co do twoich typów, najbardziej ten rossi z3.. ewentualnie polecam blizzarda magnum 7.1 (lub ten model wyżej-bie pamiętam numerka), można kupić w przyzwoitej cenie a będziesz nardzo zadowolony. Sądząc po twoim opisie 4-4.5 w skali więc te narty możesz potraktować rozwojowo, poza tym oba modele maja powyżej 70mm pod butem, daje to to iż są stabilne na wszelkiego rodzaju trasach a i w kopnym śniegu pociągniesz na nich dość dobrze. Na nasze warunki polecam rossi lub te blizzardy, blizzardy będą troche tańsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory panowie moze sie nie wyrazilem jasno ale moim zamyslem bylo tylko skierowane kolegi do wypozyczalni a nie do sklepu po metrony. ja waze 135 kg i mam 189cm wiec jako tako na nich wyrabiam ale twoje parametry dyskfalifikuja te narte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...