Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trzy Doliny Francja-Les Manuries


Rekomendowane odpowiedzi

Czas już zbierać potrzebne informacje.

Wyjeżdzamy w 3doliny 13.03 w piatek na wieczór.To mój pierwszy wyjazd do Francji dlatego mam kilka pytań.

Jaką drogą najlepiej jechać?Chyba Niemcy-Szwajcaria-Francja.

Gdzie i za ile potrzebne winietki, gdzie płatne autostrady itp.

Czy karnet na 3doliny 6dniowy jest ze zdjęciem?

Generalnie proszę o jakieś porady , spostrzeżenia po Waszych wyjazdach, wszystko co mi się może przydać.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Marczello, będę w tym czasie po drugiej stronie gór

Czas już zbierać potrzebne informacje.

Wyjeżdzamy w 3doliny 13.03 w piatek na wieczór.To mój pierwszy wyjazd do Francji dlatego mam kilka pytań.

Jaką drogą najlepiej jechać?Chyba Niemcy-Szwajcaria-Francja.

Gdzie i za ile potrzebne winietki, gdzie płatne autostrady itp.

Czy karnet na 3doliny 6dniowy jest ze zdjęciem?

Generalnie proszę o jakieś porady , spostrzeżenia po Waszych wyjazdach, wszystko co mi się może przydać.

Dziekuje.

z południa Polski przez Zgorzelec - Drezno (z północy Berliner Ring) - Nurnberg -Karlsruhe - Basel -tu kupujesz winietkę ważną cały rok(30E albo 40CHF) nie wysiadając z Auta, trzeba się ustawić na oznakowanym pasie- dalej na Bern - Lausanne - Geneve (nie jechać na Centrum tylko w kierunku Lotniska) wjazd do Francji - kierunek Annecy tu bramka na autostradzie i dalej na Chamberry - Albertville (ten odcinek kosztuje ok. 15E) dalej drogą szybkiego ruchu do Moutiers i zjazd na Val Thorens, pareserpentyn i już.

Płatny odcinek francuski można ominąć opuszczając autostradę za Genewą jechać drogą N 201 do Annecy, przez miasto w stronę jeziora drogowskazy na Lac (pozwiedzać jak jest czas) objechać malownicze jezioro w kierunku Ugine - Albertville tu znowu przez miasto i wjazd na drogę szybkiego ruchu do Moutiers. (ok 60 km bliżej ale bywają korki zwłaszcza w sobote)

Na karnet 6 dniowy nie wyymagane jest zdjęcie.

Co Ci sie może przydać -krem z ekranem :)

pozdrawiam Jansz

Edytowane przez januszb
koszty autostrady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas już zbierać potrzebne informacje.

Wyjeżdzamy w 3doliny 13.03 w piatek na wieczór.To mój pierwszy wyjazd do Francji dlatego mam kilka pytań.

Jaką drogą najlepiej jechać?Chyba Niemcy-Szwajcaria-Francja.

Gdzie i za ile potrzebne winietki, gdzie płatne autostrady itp.

Czy karnet na 3doliny 6dniowy jest ze zdjęciem?

Generalnie proszę o jakieś porady , spostrzeżenia po Waszych wyjazdach, wszystko co mi się może przydać.

Dziekuje.

Trasa najlepsza przez Szwajcarię. Koniecznie wykup skipass na cały rejon Trzech Dolin. Wszystkie obiekty noclegowe są położone na trasach lub bezpośrednio obok wyciągów, więc zapomnij o samochodzie. W Les Menuires masz basen z podgrzewaną wodą, można się moczyć. Ilość tras ogromny!! Do wyboru do koloru. W samym Menuires po stronie wioski przewaga łatwiejszych stoków, po drugiej stronie La Masse trasy raczej dla ambitnych. Wyciągi super nowoczesne, więc wszędzie szybko. Pamiętaj, aby zawsze wrócić do swojej wiochy na czas, bo jeśli zostaniesz w innej dolinie i zamkną wyciągi to masz 50 km taryfą. Czas jazdy z bardziej oddalonych tras Corchevel do LM to ok 2 h. W ramach 6 dniowego karnetu masz jeden dzień jazdy za free w m.in. Tignes-Val d'isere około 80 km jest to drugi pierwszo-ligowy region w Dolinie Tarantaise - warto się wybrać. Nie jestem w stanie podać Ci wszystkich fajnych miejsc do jazdy bo jest ich za dużo, ale wymienię kilka, które zawsze tam powtarzam: Boismint, Lac Blanc w Val Thorens, trasy z Mont Vallon w Meribel - tam również piekny widok na Mount Blanc, czerwona trasa przy krzesełku w kierunku St. Martin (zero ludzi).... Jeśli będziesz miał pytania to wal śmiało.

Dokładna Mapa rewiru: http://sevabel.com/IMG/pdf/Panorama_3vallees_2008-2009.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wykup skipass na cały rejon Trzech Dolin. do LM to ok 2 h. W ramach 6 dniowego karnetu masz jeden dzień jazdy za free w m.in. Tignes-Val d'isere około 80 km

Dokładna Mapa rewiru: http://sevabel.com/IMG/pdf/Panorama_3vallees_2008-2009.pdf

Bedziemy mieszkać : http://www.ski-france.com/accomodation-Chalet-Adonis-Les-Menuires-Trois-Vallees_584_1__14.html?weId=229

Wszystko juz opłacone , razem z karnetami na całe 3 doliny 6 dniowe.

Dziękuje za mapę.No trochę tych tras tam jest :).

Na wypad do Tignes , pewnie nie starczy czasu, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack

Odradzam zatrzymywanie sie na lunch, czy piwko w Courchevel 1850, bo niestety troche drogo. 3 lata temu piwo kosztowalo mnie tam 12E.

Tak jak juz napisano wczesniej trzeba uwazac z powrotami bo przedostanie sie z jednej doliny do drugiej moze zajac sporo czasu.

Warunki pogodowe tez bywaj rozne w zaleznosci gdzie jestes.

Nie wiem jak teraz tam jest, ale 3 lata temu sporo ruskich tam bylo, na ktorych niestety trzeba uwazac, bo zachowuja sie jakby stoki i restauracje byly ich wlasnoscia - szczegolnie w Courchevel i Meribel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zatrzymywanie sie na lunch, czy piwko w Courchevel 1850, bo niestety troche drogo. 3 lata temu piwo kosztowalo mnie tam 12E.

nie neguję ale jest na to sposób, za centralną stacją kolejek na 1800 jest centrum handlowo sportowe, piekarnia i supermarket - zjazd prosto na nartach w kierunku Courchevel 1350 i zaraz za mostkiem po lewej stronie.

Supermarket czynny do 13, kupujesz kartonik piwka po normalnej cenie, w piekarni smacznie obłożoną bułkę, panini albo pizze za 3 jurro i już masz lunch

zachowuja sie jakby stoki i restauracje byly ich wlasnoscia - szczegolnie w Courchevel i Meribel.

bo restauracje, hotele i apartamenty poczęści ich własnością:D

wyjazd do Tignes tylko na 1 dzień zupełnie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zatrzymywanie sie na lunch, czy piwko w Courchevel 1850, bo niestety troche drogo. 3 lata temu piwo kosztowalo mnie tam 12E.

Tak jak juz napisano wczesniej trzeba uwazac z powrotami bo przedostanie sie z jednej doliny do drugiej moze zajac sporo czasu.

Warunki pogodowe tez bywaj rozne w zaleznosci gdzie jestes.

Nie wiem jak teraz tam jest, ale 3 lata temu sporo ruskich tam bylo, na ktorych niestety trzeba uwazac, bo zachowuja sie jakby stoki i restauracje byly ich wlasnoscia - szczegolnie w Courchevel i Meribel.

Ja właśnie zatrzymywałem się na pifko w Courchevel, bo zawsze jakoś wypadało, że bywałem tam w południe. Kufel 0,5 pifka 6 E, spagetti 10 E, cola 3E, więc we francuskiej normie.. Jest fajna knajpka przy lotnisku obok trasy "altiport" fajne widoczki i można popatrzeć jak samoloty startują i lądują. Można tam zobaczyć jak się bawią możni tego świata. Przesiadają się z samolotów do podstawionych limuzyn. Bogacze nie jeżdżą do stacji z lotniska busami tylko samolotem:eek::eek: Tak im organizują transfery. Przy trasie są dwie knajpki mi chodzi o tą wyżej, bo w tej niżej do której prowadzi czerwony dywan na śniegu nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj czujność, bo złodziejstwo w apartamentowcach jest największe w Europie.

Piszę to najzupełniej poważnie.

Peszkod ma racje. Nie zostawiaj kasy, dokumentów w app. I sprzętu bez nadzoru pod knajpą. Aha i pamiętaj, aby policzyć łyżki, widelce i gary zaraz po przyjeździe, a ew. braki zgłoś na recepcji, bo często liczą to wszystko przy wyjeździe i mogą nie oddać części kaucji. Lista tego co jest w app. powinna być w j.ang.

Tu pisałem jak dojechać i jaki koszt autostrad. Droga identyczna jak do Val Thorens tylko kilka kilometrów krótsza.

http://skionline.pl/forum/showthread.php?p=49995#post49995

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej fanatyk i peszkod

to ja nie wiem gdzie Wy jeździcie bo wraz z grupą przyjaciół jeździmy już od 91 roku do francuskich apartamentów i jeszcze nigdy nam nic z apartamentu nie ukradli i nikomu nikt nie liczył widelców i szklanek.

W ciągu tych 17sezonów raz tylko odkręcono orurowanie z terenówki w Menuires na parkingu a w Val Thorens Czesi wsadzili przez "pomyłkę" 3 pary naszych nart do swojego autobusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem gdzie Wy jeździcie bo wraz z grupą przyjaciół jeździmy już od 91 roku do francuskich apartamentów i jeszcze nigdy nam nic z apartamentu nie ukradli i nikomu nikt nie liczył widelców i szklanek.

W ciągu tych 17sezonów raz tylko odkręcono orurowanie z terenówki w Menuires na parkingu a w Val Thorens Czesi wsadzili przez "pomyłkę" 3 pary naszych nart do swojego autobusu.

Jeżdżę do Francji przeważnie w grupach, autokarem i pamiętam przynajmniej kilka przypadków kradzieży, ale szczegółów pisać nie będę bo to nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

gdzie wypożyczyć w 3 dolinach narty

witam, jadę w 3 doliny za dwa tygodnie. nie chce zabierać sprzętu z wawy ponieważ lecę samolotem. czy ktos może powiedzieć coś na temat wypożyczalni? jakie są ceny? sprzęt? i gdzie?

Jadę dokładnie do Les Menuires. prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jadę w 3 doliny za dwa tygodnie. nie chce zabierać sprzętu z wawy ponieważ lecę samolotem. czy ktos może powiedzieć coś na temat wypożyczalni? jakie są ceny? sprzęt? i gdzie?

Jadę dokładnie do Les Menuires. prosze o info.

Witam na forum! Cena wypożyczenia jest uzależniona od modelu. Są dwie duże sieciowe wypożyczalnie: Skiset oraz Intersport. Na ich stronach znajdziesz ceny oraz ich lokalizacje.

http://www.lesmenuires-intersport.com/en

http://les-menuires.skiset.co.uk/

Pamiętaj również, że zabierając narty do samolotu nie zaliczają się one do wagi głównego bagażu, więc może warto je zabrać. O szczegóły pytaj przewoźnika lub touroperatora.

Generalnie wynajęcie kompletu z butami na 6 dni to koszt od ok. 80 do 140 E w zależności od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję, nie chodzi o wagę bagażu a raczej udogodnienie w podrózy. buty zabieram z polski więc potrzebuje tylko wypożyczyć narty. nie musze mieć topowych nart bo jeżdże na poziomie srednio zaawansowanym, przynajmniej tak mi sie wydaję:) dzieki jeszcze raz za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens rezerwować wcześniej sprzęt? na str. intersportu zachęcaja że jest taniej. ciekawe jak jest w rzeczywistości?

Warto! jest trochę taniej. Bez butów wypożyczenie jest tańsze. Jeszcze jedna rada wypożycz narty w sobotę wieczorem, gdyż wypożyczalnie w niedziele w pierwszym dniu nowego turnusu są bardzo oblegane. Za tą dodatkową noc nic się nie dopłaca. Relacja wraz z fotami po przyjeździe mile widziana szczególnie z Francji z której jest ich mało na forum.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...