Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elan, Fischer, Head?


VASCO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i o rade proszę :) .Siedze i szukam opini i jedna nakłada się na drugą-spróbuje jeszcze raz Wybrałem kilka konkretnych typów-tylko teraz pomóżcie 1.HEAD XENON XI 10 2.HEAD iXRC (tylko niewiem które oznaczenie będzie najlepsze) 3.FISCHER PROGRESOR 8 ?? 4.FISCHER FUSE 73 ??? 5.FISCHER RX8 FIRE 6.ELAN SPEEDWAVE 10 lub 12 7.ELAN MAGFIRE 78 ??? bardzo was proszę opiszcie jakie mają plusy i minusy w moim przypadku ,i w zestawieniu z moim FISCHER RX6 -chciałbym aby przesiadka była na coś bardziej rozwojowego! pozdrawiam idzieki z góry za p[omoc! Jeśli chodzi o mnie to 180cm,85kg,poziom 7-ka (trasy-Polska ,Słowacja-różnie przygotowane ,wiadomo jak u nas jest:mad: -krótkim,średnim,czasem długim skrętem ,czasami tradycja czyli chyba tzw.śmig ,ale szukam nart z nastawieniem pod krawędzie-carwing DZIEKI JESZCZE RAZ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec cos o Elanach bo tylko z nimi mialem do czynienia,a konkretnie z seria Speedwave. Narty szybkie,stabilne,najlepiej sprawujace sie na przygotowanym stoku,ale na nierownosciach itp daja rade. glebszy snieg jest niestety ich bolaczka,waskosc pod butem powoduje zapadanie,ciezko wejsc na krawedz.. ale to naprawde w extremalnych warunkach tam gdzie osrodki narciarskie nie daja rady z iloscia sniegu :) co za tym idzie poza trasa tez pewnie srednio im pojdzie. za to seria magfire podobno poradzi sobie lepiej w takich warunkach,jednak nie jezdzilem,sa to tylko zaslyszane informacje,aczkolwiek od instruktora pzn. powiem jeszcze slowko o wykonaniu,bo widze ze myslisz o Fischer'ach Progressor 8. mialem je ostatnio nieprzyjemnosc ogladac - masakra. nie mowie tu tylko o wierzchniej czesci ale i krawedz i slizg i w ogole... takze elan w tym przypadku moim zdaniem wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja bym tego progresora polecał:) pojedziesz tak i tak a wiadomo szersza pod butem i wogole- jeżeli masz taki dylemat to najlepszym rozwiązaniem jest przjechać się na kazdym modelu i samemu zdecydować bo kazdy ma inne upodobania i kazdemu co innego pasuje a jak masz poziom 7 to napewno masz jakieś swoje upodobania:) potestuj jeżeli to mozliwe zebys dobrał to co najbardziej Ci odpowiada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec cos o Elanach bo tylko z nimi mialem do czynienia,a konkretnie z seria Speedwave. Narty szybkie,stabilne,najlepiej sprawujace sie na przygotowanym stoku,ale na nierownosciach itp daja rade. glebszy snieg jest niestety ich bolaczka,waskosc pod butem powoduje zapadanie,ciezko wejsc na krawedz.. ale to naprawde w extremalnych warunkach tam gdzie osrodki narciarskie nie daja rady z iloscia sniegu :) co za tym idzie poza trasa tez pewnie srednio im pojdzie. za to seria magfire podobno poradzi sobie lepiej w takich warunkach,jednak nie jezdzilem,sa to tylko zaslyszane informacje,aczkolwiek od instruktora pzn. powiem jeszcze slowko o wykonaniu,bo widze ze myslisz o Fischer'ach Progressor 8. mialem je ostatnio nieprzyjemnosc ogladac - masakra. nie mowie tu tylko o wierzchniej czesci ale i krawedz i slizg i w ogole... takze elan w tym przypadku moim zdaniem wygrywa.

STĄD MOJE ZDZIWIENIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wyjeżdżam ,niemam możliwości przetestowania! w progresorach jest podobno coś nie tak z krawędziami i ślizgami Mam odłożone cztery modele w sklepie 1.FISCHER PROGRESOR 8 ,2.FISCHER FIRE RX 8 ,3.VOLK RACETIGER RC i SC 4.HEAD XENON 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś Speedw. i Progresory w sklepie i nic nie teges u Fishera w ślizgach i krawędziach nie widziałem, bardziej mi sie podobały Elany 12ki ale to już kwestia gustu a nie jakości. W testach piszą, że Elany lepsze dla narciarzy o drobnej budowie a Progresor 9ka bardziej męczący czyli dla kogoś z większą masą (mocniejszą nogą). Nawet nie wiem, czy bym takich Speed.12 nie kupił? Fajnie ta deska wyglada i jest dosyć uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elany Speedwavy 12 ki powinny być w Rowmixie na Mogilskiej w Kra, ja dziś byłem na Zakopiance (ten sklep bardziej z tyłu, za Windsportem, w drugim pawilonie) i tam mieli 10 ki ( też fajne) i je porównywałem do Progresorów 8+ , które stały obok, nie widziałem jakiejś różnicy w jakości slizgów czy krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...