Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Aosty


daco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukajac po forum nic nie znalazłem na temat doliny Aosty wiec troche napiszę co tam słychaćByłem tam w połowie lutego, baza wypadowa ulokowana w Aoście.Dwa dni w stacji Pila do której jedzie się gondolką z samej Aosty trasy super przygotowane kilka tras dla wymagających szczególnie dwie czarne trasy, czerwone wcale nie gorsze, ogólnie ośrodek super, blisko Aosty z pieknymi widokami na najwyższe szczyty Alp Francji, Włoch i Szwajcari minus to trochę powolne krzesła i tłok w dni wolne od pracy, ale chciałbym mieć takie minusy u nas. Podobno w Pili trenuje kadra Włoska nie wiem czy to prawda, link do strony stacji http://www.pila.it/homepage.asp?l=e&id=75&s=iDwa dni w Cervini ok. 40 min jazdy z Aosty ośrodek napewno znany, na zboczach Matterhornu po włosku Cervinio, przygotowanie tras super, widoki też super, po prostu raj, brak kolejek, krzesła prawie wszystkie nowe. Podstawą jest tam pogoda bo ośrodek jest wysoko położonyi często zdażają sie przestoje z powodu wiatru, nie mówiąc o braku widoczności, bo wtedy żadna przyjemność z jazdy,dostając się w najwyższy punkt stacji mozna sobie zjechać na stronę Szwajcarską i zjechać do stacji pośredniej kolejki na Klein Matterhorn (żeby zjechać do samego Zermatt jest za mało czasu, trzeba pamiętać o karnecie na Zermatt - można go kupić po stronie włoskiej)i wyjechać na sam szczyt, widoki zapierające dech w piersiach. Matterhorn o wiele ładniej wygląda od strony Szwajcari potem jedziemy lodowcem i odbijamy w lewo na Włochy i jesteśmy ponownie w Cervini.Jeden dzień to mało na zaliczenie wszystkich tras.link do strony ośrodka http://www.cervinia.it/Dzień w ośrodku La Thuile 45 min jazdy z Aosty w kierunku Granicy z Francją,z którego roztacza się piękny widok na Mont Blanc, wg mnie najlepsze trasy dla wymagających szczególnie czarne o nachylenu 73% i czerwone też superowe oczywiście super przygotowane dobrze oznakowane, z La Thuile można sobie zjechać na strone francuską ( La Rosiere)bo to ten sam karnet, ale jak tam dokładnie jest to niestety nie powiem, bo nie było tam pogody do jazdy, po stronie włoskiej mieliśmy piękną pogodę, a we Francji sypał śnieg link do strony stacji http://www.lathuile.net/homepage.asp?l=1Dzień w ośrodku Cormayeur podobny czas dojazdu z Aosty 40 min, dolna stacja położona praktycznie przy wlocie tunelu pod Mont Blanc. Ośrodek wg mnie najgorszy, ale nie znaczy, że do kitu, największy problem w nim polega na określeniu jaka trasą sie jedzie, bo jest niedokładnie oznakowany czyli mapa w zasiegu oczu cały czas, przygotowanie tras super wyciągi też poza jednąkolejką na punkt widokowy, ona wygląda gorzej jak poprzednia na Kasprowy ale strach trzeba pokonać co nagradza nam wspaniały widok na najwyższy szczyt Europy, osrodek bliżej położony Mont Blanc niż La Thuile bliżej się poprostu nie da link do strony ośrodka http://www.courmayeur-montblanc.com/Wspaniały wyjazd który wspominam do dziś, przed wyjazdem śniło mi się ciągle czy będę miał pogodę, a teraz śni mi się jak tam pięknie było. Każdemu życzę takiego wyjazdu.[ATTACH]500[/ATTACH][ATTACH]502[/ATTACH][ATTACH]503[/ATTACH]pozdro daco

Cervinia [640x480].JPG

La Thuile [640x480].JPG

Pila [640x480].JPG

57da853816d96_Cervinia640x480.JPG.f8cf5200a459dcab7181fab5d19839e7.JPG

57da85381cd21_LaThuile640x480.JPG.b97872597df7d9cb15f2f07f299c5367.JPG

57da853822664_Pila640x480.JPG.9f4a89950eae7e39bf24893759a5bad6.JPG

Edytowane przez daco
dodane fotki
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...