Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bode Miller nie podjął decyzji o swojej sportowej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

"Bode Miller nie podjął na razie żadnej decyzji o swojej sportowej przyszłości, ma na to jeszcze kilka miesięcy - przyznał agent zawodnika Lowell Taub, dementując pojawiające się informacje, że Amerykanin rozważa możliwość zakończenia kariery sportowej.

Amerykański alpejczyk, zdobywca Pucharu Świata w 2008, po nieudanych dla siebie lutowych mistrzostwach świata we Francji, zrezygnował ze startu w zawodach Pucharu Świata w Sestriere i pojechał do USA. W dwa tygodnie później zdecydował się zrezygnować ze startów do końca tegorocznego sezonu.

Miller podczas MŚ we Francji nie tylko nie zdobył żadnego medalu, ale i nie ukończył superkombinacji, slalomu giganta oraz slalomu.

31-letni narciarz przyznał niedawno, że z roczną córeczką świętował urodziny w Disneylandzie na Florydzie. Miller czas wolny zamierza poświęcić właśnie córce oraz rehabilitacji stawu kolanowego, którego urazu doznał w grudniu 2008 roku.

- Decyzja o starcie w igrzyskach olimpijskich w Vancouver zapadnie najpóźniej do końca maja. Bode uważa, że jeżeli wznowi treningi na lodowcu pod koniec lipca, będzie się w stanie dobrze przygotować do Vancouver. Teraz marzy tylko o odpoczynku - dodał Lowell Taub.

Miller nie rozstał się jednak całkowicie z nartami. 11 kwietnia weźmie udział w imprezie charytatywnej na stoku Cannon Mountain w pobliżu miejscowości Franconia w stanie New Hampshire, gdzie mieszka."

za SportoweFakty.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bode jednak będzie trenował (przynajmniej do tych zawodów o których poniżej), mam nadzieję, że na olimpiadzie też się pokaże...

"Bode Miller has signed a contract to compete at the Paganella Ski World Alpine Rock Fest and also has accepted the Paganella resort as a personal sponsor."

"Miller's signing makes him the eighth of top competitors who have agreed to compete at the World Alpine Rock Fest.

Other racers announced include Italy's David Simoncelli, Ted Ligety of the U.S., Felix Neureuther of Germany, Julian Lizeroux of France, John Kucera of Canada, Mark Buechel of Liechtenstein and Mattias Hargin of Sweden. The organization expects to sign a dozen choice competitors who in turn can each invite two friends to compete in a run-off for an additional four starting positions in the 100,000 euro, winner-takes-all purse."

więcej tu:

http://www.universalsports.com/ViewArticle.dbml?SPID=12760&DB_OEM_ID=23000&ATCLID=3719564

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://www.universalsports.com/ViewArticle.dbml?&DB_OEM_ID=23000&ATCLID=3738005

Bode potwierdził, że w przyszłym sezonie będzie jeździł, ale nie wie czy na olimpiadzie wystartuje (jak nie to straci część kasy od Head'a więc pewnie się pofatyguje ;) )

będzie trenował całkiem sam, bez trenerów i chyba odpuści sobie trening w lecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny amerykański alpejczyk, 31-letni Bode Miller zajął dziewiąte miejsce w nietypowych mistrzostwach świata - zawodnicy rywalizowali w jednym przejeździe slalomu giganta, a następnie przez dwa dni grali w... golfa. W Zell am See najlepszy był Szwajcar Geri Berchtold. Zgodnie z oczekiwaniami Miller najlepszy był na trasie narciarskiej, natomiast znacznie słabiej poradził sobie na polu golfowym;)

za sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

chyba nie podjął,,,,

Amerykanin Bode Miller, jeden z czołowych narciarzy alpejskich startujących w Pucharze Świata zapowiedział, że po igrzyskach olimpijskich w Vancouver będzie się przygotowywał do występu w tenisowym turnieju wielkoszlemowym US Open, walcząc o "dziką kartę".

Nowy system kwalifikacji do tej imprezy przedstawił w środę Amerykański Związek Tenisowy (USTA).

W kwietniu rozpocznie się pierwsza faza kwalifikacji, w których można wystartować po wpłaceniu 125 dolarów wpisowego. Zwycięzcy 16 turniejów, z udziałem ponad 200 zawodników w każdym, zdobędą prawo do gry we właściwych eliminacjach do US Open zaplanowanych po 23 sierpnia.;):D

za PAP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

a Bode bawi się dalej....

Słynny amerykański alpejczyk Bode Miller zwyciężył w mistrzostwach świata w całkowicie nieznanej dyscyplinie sportu. W austriackim Zell am See nie miał sobie równych w połączonej rywalizacji na narciarskim stoku i w... golfie.

32-letni Miller, trzykrotny medalista tegorocznych igrzysk olimpijskich w Vancouver, co prawda przegrał w slalomie gigancie (odbył się jeden przejazd) z Ondrejem Bankiem, ale Czech nie przystąpił do walki na polu golfowym, chociaż grać potrafi. Spieszył się do Pragi na ceremonię wręczenia mu prestiżowej nagrody (krzyż zasługi trzeciego stopnia) od ministra obrony.

Absencję 29-letniego Banka wykorzystał Miller, który w narciarstwie i golfie zgromadził 287,84 pkt. Drugie miejsce zajął broniący tytułu Szwajcar Geri Berchtold, a trzeci był Włoch Kuno Profanter.

Najlepiej na zielonym polu radził sobie profesjonalny czeski golfista Jiri Janda, jednak w slalomie stracił do Amerykanina aż 12 sekund, a w klasyfikacji łącznej uplasował się na ósmej pozycji.

Przed rokiem w Zell am See najlepszy był Berchtold, a Miller sklasyfikowany został na dziewiątej lokacie.

Co ciekawe, Bode Miller podobno nieźle radzi sobie również na tenisowym korcie…

za onet.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Bode Miller w kwalifikacjach US Open

Bode Miller w US Open

Reuters:

Mistrz olimpijski z Vancouver w superkombinacji Bode Miller zamieni narty na rakietę tenisową. Amerykanin zgłosił się do krajowych kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju US Open.

Pięciokrotny medalista olimpijski od lat czas wolny spędza na korcie. W 1996 roku, w wieku 19 lat został nawet mistrzem stanu Maine.

Zwycięzca turnieju w Honolulu i 15 innych regionalnych zawodach w Stanach Zjednoczonych mogą uczestniczyć w bezpośrednich kwalifikacjach do US Open, którego start zaplanowano na 30 sierpnia.

Eurosport - br; pa

ciekawe jak wypadnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj przeczytać treść tej wiadomości, ale mi się BK objawił, "że jest z Polski", więc nie przeczytałem. Pomyślałem sobie, że to jakaś fake, choć wiem, że Bode gra w tenisa. Jestem bardzo ciekaw, jak to pójdzie, bo przecież nie podjął by się tego tylko "dla jaj". Może jest i w tej dyscyplinie wyjątkowy? W każdym razie życzą mu powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bode Miller odłożył rakietę

Bode Miller przez kilka miesięcy trzymał wszystkich w niepewności. Przymierzał się nawet do kariery... tenisisty. Jednak ostatecznie ogłosił, że będzie kontynuował karierę narciarską i wystartuje normalnie we wszystkich zawodach sezonu 2010/2011

32-letni Amerykanin jest oryginałem. Nigdy nie wiadomo, czego się można po nim spodziewać. Trwająca prawie pół roku przerwa oznaczała, że Miller może na dobre porzucić narciarstwo. Tym bardziej że skoncentrował się na tenisie i wystartował nawet w turnieju kwalifikacyjnym do US Open (odpadając zresztą już na samym początku). Jednak ostatecznie trzykrotny medalista olimpijski z Vancouver powrócił do treningu na deskach i bierze udział w obozie przygotowawczym amerykańskiej kadry w Nowej Zelandii.

- Każdy, kto mnie zna, wie, że potrzebuję w życiu zmian. Lubię przemyśleć różne sprawy. Zostawiłem więc narty na pięć miesięcy, bo ocenić moje perspektywy - stwierdził Amerykanin, który dwukrotnie był najlepszym zawodnikiem sezonu, wygrywając rywalizację o Puchar Świata. Miller zapewnił, że najbliższej zimy będzie startował we wszystkich konkurencjach.

PAB

http://www.sports.pl/Sporty-zimowe/Narciarstwo-alpejskie-Bode-Miller-jednak-wystartuje-w-sezonie-2010/2011,artykul,84469,1,982.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bode jak Bode, niczego nie można się po nim spodziewać, jedno jest pewne. Na nartach jeździ dużo lepiej niż gra w tenisa ;) Dobrze, że startuje w sezonie 2010/11 bo zawsze czekam z ciekawością na jego przejazd. Z resztą nie tylko ja, bo kiedy w karczmie przy stoku jest jego przejazd, to wszyscy przestają rozmawiac i kierują się w stronę ekranu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Toba w 100%:) jego przejazdy zawsze sie ogląda ze szczególna uwagą, jest nieobliczalny hehe.. za to go lubie:)

Tutaj wypada z trasy prawie, zahacza o tyczkę klamrą, rozbija pozycję, przysiada tyły. iii ? ląduje jak gdyby nigdy nic na podium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...