Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsze kroki dziecka na nartach


beti73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

córka ma 5 lat, ortopeda stwierdził u niej wadę postawy - koślawość kolan - ale nie wymaga ona leczenia. Jak powiedział, jest to wada która występuje u większości dzieci w tym wieku.

W przypadku mojej córki wystarczająca jest profilatyka, tzn. odpowiednie buty i wkładki.

To tak na wstępie, a teraz pytanie:

Chcę w tym roku zapisać ją na naukę jazdy na nartach

Czy są jakieś przeciwskazania zdrowotne ku temu? Chodzi mi głównie o możliwość pogłębienia się koślawości kolan.

Słyszałam, że są buty narciarskie profilowane, czy też odpowiednie wkładki do tych butów.

Proszę o komentarz lub namiar na kogoś kto może mi w tym temacie pomóc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

córka ma 5 lat, ortopeda stwierdził u niej wadę postawy - koślawość kolan - ale nie wymaga ona leczenia. Jak powiedział, jest to wada która występuje u większości dzieci w tym wieku.

W przypadku mojej córki wystarczająca jest profilatyka, tzn. odpowiednie buty i wkładki.

To tak na wstępie, a teraz pytanie:

Chcę w tym roku zapisać ją na naukę jazdy na nartach

Czy są jakieś przeciwskazania zdrowotne ku temu? Chodzi mi głównie o możliwość pogłębienia się koślawości kolan.

Słyszałam, że są buty narciarskie profilowane, czy też odpowiednie wkładki do tych butów.

Proszę o komentarz lub namiar na kogoś kto może mi w tym temacie pomóc

Pozdrawiam

No ale to lekarz prowadzący córkę będzie wiedział... my tylko możemy poprzypuszczać :D... I pewnie zaraz będziemy przypuszczać :D...

aaa... no i jeszcze... buty narciarskie nie mogą pełnić funkcji ortopedycznej, a inaczej: leczniczej... wszelkiego rodzaju wkładki raczej dostosowują buty do dysfunkcji, lub jak wolisz, kształtu ogólnie pisząc :D nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpesze buty narciarskie posiadja canting(boczne pochylenie buta) i mozna go tak dostosowac aby wada nie miala wplywu na jazde(dociskanie krawedzi, wtdy gdy nie trzeba). co do przeciwwskazan to wg. mnie jesli nie trenuje(profesjonalnie) narciarstwa nie ma sie czego obawiac bo czas jaki spedza na nartach jest zbyt maly moc poglebic ta wade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości (o ile już nie we wszystkich) butów narciarskich jest stystem bocznego pochylenia podudzia, więc jeśli dobrze wyregulujesz buta to nie będzie uciskal nogi, a moze nawet będzie ją korygował. Jak nie zapomnę, we wtorek będę miał zajęcia z korektywy to zapytam mojego profesora czy narciarstwo ma jakiś wpływ na tę wadę, a dodam, że jest również instruktorem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój syn tez ma koślawość kolan. Koryguje mu to za pomocą wkładek, które nosi na co dzień w butach szkolnych (ma 8 lat). Co do nart, to nigdy nie zastanawiałam się czy mają jakiś zgubny wpływ na tę jego wadę - jak ktoś wcześniej napisał to jest zbyt krótki czas, aby pogłębić wadę. Jazda na nartach daje mu wiele frajdy, a dodatkowo wzmacnia mu mięśnie nóg, więc śmiga już od kilku sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady postawy

bardzo wiele dzieci ma wady postawy .sa to skoliozy , plecy okragłe , i rodzic nie kupuje mu sprzetu narciarskiego ( powiedzmy uzywany narty + buty za 500 -700 zl ) tylko kupuje komputer za 4000 zł i dziecko rozwija agresje w formie gier zabijanek , traci powoli wzrok, spada pozimo kondycji bo dziecko siedzi przy kompie kilka godzin.

NARTY to świeze powietrze ,hemoglobina, lepszy apetyt,kondycja i wiele innych pozytywnych aspektów. Koślawość kolan byłaby grozna w przypadku narciastwa biegowego krok łyzwowy, czy łyzwiarstwa. Te chwile na nartach to więz rodzica i dziecka to frajda .

sadze z w minimalnym stopniu udzielilem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

córka ma 5 lat, ortopeda stwierdził u niej wadę postawy - koślawość kolan - ale nie wymaga ona leczenia. Jak powiedział, jest to wada która występuje u większości dzieci w tym wieku.

I ma rację:)A zaczynając od początku-w okresie noworodkowym obserwuje się nieznaczną szpotawość kolan dziecka oraz zgięciowe ustawienie stawów biodrowych i kolanowych.Jest to fizjologia pozostająca po ułożeniu wewnątzrmacicznym.Takie ustawienie nóźek dziecka utrzymuje się do 3 rż,w okresie przedszkolnym fizjologiczna szpotawość przechodzi w fizjologiczną koślawość,która zanika zwykle sama ok.10rż,i nieco szybciej u dziewczynek:),niż u chłopców.Dopiero okres powitania jest znaczący,ponieważ wtedy wada może się okazać trwała!.Największe predyspozycje mają dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym i otyłością.Narciarstwo nie jest bezwzględnie przeciwskazane,ale mówi się o sportach wymagających długotrwałego obciązenia kończyn dolnych.Powinno się unikać technik kątowych-pługu i luków płużnych.

I nie szukaj raczej doradztwa na forum,ale u specjalistów;):):)-czyli swojego ortopedy i pediatry.Pozdr.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...