Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nordica Syntech Nx 6.9


SlawekPS

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem butów dla córki. Po przeglądnięciu wielu ofert oraz długich negocjacjach wybór padł na NORDICA SYNTECH NX 6.9. Niestety, nie mam zielonego pojęcia o systemie zapinania tych butów. I tu moje pytanie - co są warte buty tego systemu, na co zwracać uwagę przy zakupie, wady i zalety tych butów. Córa ma 10 lat i zaczyna przygodę z narciarstwem alpejskim bo biegówki już zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to takie buty :) . Dzięki za linki, ale nie znalazłem w nich odpowiedzi na dręczące mnie pytania :( . Jak w praktyce sprawuje się ten system butów. Daaawno temu były jakieś Salomony zamykane na klamrę z systemem linek - dla mnie to była porażka :mad: , noga w bucie latała, no ale technologie się zmieniły i... Może nie jest tak źle :) . Mimo wszystko wolę zapytać aby nie wejść na "minę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku,właśnie technologie się zmieniły,nie tylko aby osiągać lepsze osiągi,wyniki ,ale również ,aby podnieść komfort.Szczerze mówiąc ten but/choć dla początkującego dziecka/też wydaje się jakby nie z tej epoki;)Ja nawet nie zwróciłbym na niego uwagi:pSzukaj butów dla córki/10 lat/juniorskich lub dziecięcych ,ale z klamrami/może być 1 lub2/:)

Co jest ważne/dzieci 10-12 lat/

-nie kupować butów większych/na kilka sezonów/

-najlepiej wyjąć wkładkę buta wewnętrznego,dziecko stojąc wkłada stopę/w skarpetce/ do skorupy buta i przesuwa ją do przodu tak,aby palcami dotnąć końca buta/można polecić zgięcie kolan/Sprawdzamy dłonią,ile miejsca jest między piętą a tylną scianą buta

-ważne jest,aby skorupa buta była na tyle miękka,żeby dziecko mogło ją zgiąć,naciskając goleniem na język buta/dla początkujących dzieci flex30/

-po zapięciu buta dziecko powinno móc poruszać palcami,a stopa na podbiciu,pięcie i łydce ma być dobrze opięta/pozapinać wszystkie klamry/

-dziecko powinno posiedzieć w bucie około 10-15 min,aby stopy się rozgrzały

-przymierzać kilka par butów i porównywać.

Czyli te same problemy co z wyborem dla dorosłych,choć jeszcze większe,ponieważ dziecko może mieć mylące odczucia.oraz koszty są znacznie większe-but na 1 sezon.Ale wybór dobrego buta,który będzie wygodny jest bardzo ważny/chyba bardziej,niż nart/,przez niewygodne buty możesz zniechęcić do narciarstwa zjazdowego/ale może o to chodzi;):P,żeby została przy biegówkach!:rolleyes::D/

Pozdr.Lewy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,przez niewygodne buty możesz zniechęcić do narciarstwa zjazdowego/ale może o to chodzi;):P,żeby została przy biegówkach!:rolleyes::D/

Pozdr.Lewy:)

Dzięki Darku za pomoc. Bardzo cenne dla mnie uwagi na temat sprzętu dla dzieciaka zamieściłeś. Tak ciutkę prawdy jest w cytowanym tekście ;), tylko nie o pozostanie przy biegówkach :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...