Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

rezerwacja noclegu z kartą kredytową


Rekomendowane odpowiedzi

jak do tej pory zawsze rezerwując noclegi nie płaciłem żadnej zaliczki lub robiłem to przelewem internetowym.

tym razem trafił mi się nocleg na którym mi zależy, a goście jak nic chcą tylko numer karty kredytowej wraz z datą ważności.

wiem, że to nie jest do końca zbyt bezpieczne, kiedy moje dane krążą tu i tam. jednakże chciałbym poznać, co dokładnie i w jaki sposób może się stać z moim limitem kredytowym na karcie udostępniając te dwie powyższe informacje.

ps. że powinienem ich posłać na drzewo i znaleźć inny nocleg to wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uda im sie nim dysponować bo nie mają twojego nr cvc

też mi się tak wydaje.

z drugiej strony po co im te dane, skoro nie mogą ich wykorzystać i jak wygląda wtedy obciążenie karty jeśli zrezygnuję z przyjazdu.

To chyba normalna procedura w przypadku hoteli przy rezerwacji.

na pewno powszechna, ale czy normalna? :P

a tak z podobnej beczki. podczas wakacji za przejazdy autostradą w chorwacji płaciłem kartą kredytową. karta ma wbudowanego chipa, więc wymaga potwierdzenia transakcji poprzez wprowadzenie PIN. jakież było moje zdziwienie, gdy goście na bramkach realizowali transakcje przy użyciu mojej karty bez zatwierdzenia hasłem PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko broń Boże nie wysyłaj im tego numeru mailem. Już faks jest bezpieczniejszy

Ja czasami tak płaciłem za rezerwacje, ale tylko przy pomocy bezpiecznych, szyfrowanych stron, np Paypal.com

Musisz na początku mieć, że to jest protokół https://

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam numer karty kredytowej z datą ważności nic nie daje:p

no właśnie chyba tak do końca nie jest.

"Hotel wymaga podania danych ważnej karty kredytowej w celu zagwarantowania rezerwacji na wypadek, gdyby nie pojawili się Państwo w hotelu bez wcześniejszego anulowania rezerwacji lub anulowali rezerwację zbyt późno. Hotel ma prawo do pre-autoryzacji Państwa karty kredytowej w celu sprawdzenia jej ważności oraz upewnienia się, że są na niej wystarczające środki."

cytata za http://www.booking.com/general.pl.html?tmpl=docs%2Ffaqmain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer karty i data ważności wystarczają do autoryzacji ręcznej - telefonicznej. Kiedyś na stacji benzynowej nie działał terminal a ja nie miałem kasy. Przekonałem panienkę aby zadzwoniła do operatora terminala i podając dane z mojej karty dokonała transakcji. Tak zrobiła, obciążono konto mojej karty i już. Dobrze jest mieć na takie przypadki kartę z niskim limitem, a najlepiej debetową do konta o niskim saldzie.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chyba tak do końca nie jest.

"Hotel wymaga podania danych ważnej karty kredytowej w celu zagwarantowania rezerwacji na wypadek, gdyby nie pojawili się Państwo w hotelu bez wcześniejszego anulowania rezerwacji lub anulowali rezerwację zbyt późno. Hotel ma prawo do pre-autoryzacji Państwa karty kredytowej w celu sprawdzenia jej ważności oraz upewnienia się, że są na niej wystarczające środki."

cytata za http://www.booking.com/general.pl.html?tmpl=docs%2Ffaqmain

Szczerze mówiąc jestem w szoku!!!:eek:a podpisałeś lub potwierdziłeś zgodę na przetworzenie takich danych:confused::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna procedura przy rezerwacji za pomocą booking. Podaje się pełne numery karty (łącznie z tym trzycyfrowym) Jest to zabezpieczeniem dla hotelu, gdybyś się nie zjawił. Rezerwowałem w ten sposób przez booking.com wiele razy hotele w różnych krajach Europy i jak dotąd nigdy nie zrobili mi żadnego kuku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna procedura przy rezerwacji za pomocą booking. Podaje się pełne numery karty (łącznie z tym trzycyfrowym) Jest to zabezpieczeniem dla hotelu, gdybyś się nie zjawił. Rezerwowałem w ten sposób przez booking.com wiele razy hotele w różnych krajach Europy i jak dotąd nigdy nie zrobili mi żadnego kuku!

ja za każdym razem w usa tak robilem wynajmowalem auto sprawdzali czy sa srodki na karcie- nie musialem podawać cvc ani się podpisywać jak jechalem do Las Vegas czy SF też podawalem nr karty a oni sprawdzali czy jest pokrycie w razie czego jak bym sie nie pojawił:) Panowie spokojnie ja wiem ze polacy w takich kwestiach są nerwowi i podejżliwi ale nie ma się czego bać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego się nie "bójta" numery kart z tymi cvc na PM proszę;):D:cool:Trochę mnie to dziwi,jak ktoś bez naszej zgody/a piszecie,że nic nie podpisujecie:confused:/może żądać naszego statusu konta/karty/,jeśli już znam w hotelach/przy braku gotówki/zastaw karty kredytowej.Nie robię takich transakcji:p,może nie wiem,jak już dokonuje wpłaty przez neta kartą bezpośrednio-tam faktycznie są wymagane dane:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy,

Do kupienia czegoś przez internet potrzebny jest cvc (3 cyferki na odwrocie)

Tych nigdy nikomu nie podajemy. Przez booking.com podajemy, ale przez bezpieczne połączenie.

Jeżeli hotel dysponuje numerem naszej karty kredytowej, to może sobie wypłacic z niej kasę, ale tylko na swój rachunek bankowy. Taka transakcja jest biegusiem do sprawdzenia i w razie wątpliwości bank może latwo wyegzekwować roszczenie od właściciela rachunku.

Nie wpadajmy w panikę z podawaniem numeru karty kredytowej, tylko obejrzyjmy kwitki jakie dostajemy po zapłaceniu za coś kartą. Taki sam kwitek zostaje u sprzedawcy. Na 90 na 100 przypadków jest tam numer naszej karty, czyli każdy kupiec u którego zapłacilismy kartą ma jej numer.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy,

Do kupienia czegoś przez internet potrzebny jest cvc (3 cyferki na odwrocie)

Jeżeli hotel dysponuje numerem naszej karty kredytowej, to może sobie wypłacic z niej kasę, ale tylko na swój rachunek bankowy. Taka transakcja jest biegusiem do sprawdzenia i w razie wątpliwości bank może latwo wyegzekwować roszczenie od właściciela rachunku.

Nie wpadajmy w panikę z podawaniem numeru karty kredytowej, tylko obejrzyjmy kwitki jakie dostajemy po zapłaceniu za coś kartą.

[/img]

No właśnie,po zastanowieniu,że w hotelu/Francja,dla tych co nie mieli gotówki do oplaty kaucji/zabierali karty kredytowe-to przecież mieli numer cvc:eek:Wszyscy mogą zrobić operację,wyciąg my dostaniemy i terminarz spłaty:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierali karty kredytowe-to przecież mieli numer cvc:eek

i to jest kolejna najfajniejsze rzecz w tym wszystkim.

chyba każdym bank w swoich security newsleterach ostrzega, aby broń boże nie nosić numerów PIN razem z kartą w portfelu, a w przypadku kart kredytowych sam umieszcza na odwrocie kart cvc :eek:

naprawdę chciałbym to kiedyś zrozumieć:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie :)

Tak się składa przez przypadek, że pracuję sobie w IT w pewnym banku i...

I w życiu nigdzie nie podawałem numeru i ważności kredytówki.

natomiast korzystam cały czas z karty "internetowej": najpierw przelewam na nią odpowiednią kwotę a potem płacę - zero ryzyka.

Polecam tą opcję.

Mógłbym poopowiadać Wam wiele ciekawostek: m.in. jak wytrzepać numer cvc :)

Choiaż najśmieśniejsze w ostatnich czasach jest podsłuchiwanie rozmów i smsów via komórki. To jest dopiero porazka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i z ta karta jest wjo okey jak pisza koledzy ale czy istnieje opcja wplaty - poczta,a czemu nie mozna przelac kasy z konta swojego na ich-nie kazdy hcce posiadac i uzywac kredytowa karte-ja nie uzywam,tylko platnicza

rezerwacje tylko tak oplacam...

a zreszta co Hotel czy pensjonat interesuje ile masz na koncie?

to jest twoja sprawa i juz no i moze banku

hehehe a co do numeru PIN ile osob to ja juz widzialem jak pracowałem w markecie czy na stacji-karta i na niej przyklejony numer PIN lub markerem i co jest na karcie-naklejka -W RAZIE UTRATY KARTY LUB ZGUBIENIA DZWON ******** no tra wiara ma wętyle w glowie ze tak robia

Edytowane przez pablo_duch
dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...