Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pierwsze narty dla początkującego faceta


misza

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich na forum !!

A teraz do konkretow.:)

Zaczalem w ubieglym sezonie swoja przygode z nartami.

Szalenie mi sie to spodobalo. Zonie z reszta tez.

Chcialbym Was prosic o pomoc w doborze moich pierwszych (prywatnych nart).

O ile z zona nie bylo problemu - zobaczyla tanie narty Elana Mag 2 - ( za 600 zl ) i juz takie ma. Stwierdzila ze te beda dobre bo sa tanie . Na co ja skoro sa tanie no to dobrze.

O tyle ja przegladam ,ogladam , czytam itd.

Im wiecej, tym glupszy jestem i swiadom swej niewiedzy i braku pojecia.

Jak juz zaznaczylem w temacie jestem raczej poczatkujacy.

Z tego co przeczytalem moj poziom mozna szczerze tak okreslic :

Narciarstwo w twoim wykonaniu zaczyna już jakoś wyglądać. Potrafisz kontrolować tor jazdy i wykonywać płynne skręty na niebieskich trasach. Pług nie jest już na stoku niezbędny. Zdarza się inicjować skręt pługiem, ale w ostatniej fazie prowadzisz już narty równolegle

Na Wasze pytania jakie lubie skrety: dlugi, krotkie srednie ? z gory odpowiem nie wiem . Chcialbym jezdzic szybciej, ale jestem z natury ostrozny i na razie staram sie panowac nad tym co sie dzieje i gdzie chce jechac ja a nie narty.

Mam 172 cm wzrostu, waga ok 60 kg.

Chcialbym kupic narty max do 1000 zl, na ktorych bede mogl pojezdzic jeszcze pare sezonow i w miare rozwoju umiejetnosci nie bede zalowal ich zakupu.

Na razie rozpatruje zakup Fisherow Viron 2.2 .

Juz mielem je brac , ale nie zaszkodzi spytac Was o rade. W koncu ja jestem laikiem w tych sprawach.

Cena ok , z opisu ok, i nic wiecej nie moge o nich powiedziec.

Nie mam pojecia czy sa to narty wymagajace duzo wysilku czy raczej latwe w opanowaniu i dobre do ksztalcenia techniki jazdy.

poki co bede jezdzil tylko w Polsce - wiec warunki znacie sami.

Nasluchalem sie o Alpach wloskich od znajomych , ale na razie mnie nie stac.

Z niecierpliwoscia czekam na wasze sugestie , rady.

i z gory dziekuje

pzdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam wszystkich na forum !!

A teraz do konkretow.:)

Zaczalem w ubieglym sezonie swoja przygode z nartami.

Szalenie mi sie to spodobalo. Zonie z reszta tez.

Chcialbym Was prosic o pomoc w doborze moich pierwszych (prywatnych nart).

O ile z zona nie bylo problemu - zobaczyla tanie narty Elana Mag 2 - ( za 600 zl ) i juz takie ma. Stwierdzila ze te beda dobre bo sa tanie . Na co ja skoro sa tanie no to dobrze.

O tyle ja przegladam ,ogladam , czytam itd.

Im wiecej, tym glupszy jestem i swiadom swej niewiedzy i braku pojecia.

Jak juz zaznaczylem w temacie jestem raczej poczatkujacy.

Z tego co przeczytalem moj poziom mozna szczerze tak okreslic :

Narciarstwo w twoim wykonaniu zaczyna już jakoś wyglądać. Potrafisz kontrolować tor jazdy i wykonywać płynne skręty na niebieskich trasach. Pług nie jest już na stoku niezbędny. Zdarza się inicjować skręt pługiem, ale w ostatniej fazie prowadzisz już narty równolegle

Na Wasze pytania jakie lubie skrety: dlugi, krotkie srednie ? z gory odpowiem nie wiem . Chcialbym jezdzic szybciej, ale jestem z natury ostrozny i na razie staram sie panowac nad tym co sie dzieje i gdzie chce jechac ja a nie narty.

Mam 172 cm wzrostu, waga ok 60 kg.

Chcialbym kupic narty max do 1000 zl, na ktorych bede mogl pojezdzic jeszcze pare sezonow i w miare rozwoju umiejetnosci nie bede zalowal ich zakupu.

Na razie rozpatruje zakup Fisherow Viron 2.2 .

Juz mielem je brac , ale nie zaszkodzi spytac Was o rade. W koncu ja jestem laikiem w tych sprawach.

Cena ok , z opisu ok, i nic wiecej nie moge o nich powiedziec.

Nie mam pojecia czy sa to narty wymagajace duzo wysilku czy raczej latwe w opanowaniu i dobre do ksztalcenia techniki jazdy.

poki co bede jezdzil tylko w Polsce - wiec warunki znacie sami.

Nasluchalem sie o Alpach wloskich od znajomych , ale na razie mnie nie stac.

Z niecierpliwoscia czekam na wasze sugestie , rady.

i z gory dziekuje

pzdrawiam

Michal

Witaj te Virony dobry wybór w długości 160

albo także podchodząć do tematu ambitniej Virony 4.4 tez 160

Elan Speedwave 8 _ Fusion 160cm

Fischer RX 4 Fire RF SP 160cm :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za odpowiedz.

Zostalem przy Vironach 2.2 . Cenowo sa w zalozonym budzecie.

Malo ogolnie o nich slychac, tym bardziej ciesze sie ze ktos odpowiedzial.

Klamka zapadla , juz zamowilem 160 cm.

Mam nadzieje ze dotra. Nie omieszkam cos o nich napisac, gdy juz lepiej sie z nimi zapoznam.

Jeszcze raz dzieki.

pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie na tym zacnym forum, piszę gdyż mnie również wpadły w oko te virony zbyt wiele informacji o nich nie ma ale także postanowiłem zaryzykować i zamówiłem te narty tyle że w wersji 4.4

Jestem początkującym narciażem ale mam nadzieje że dam sobie na nich radę:)a że za 2 tygodnie jade na narty do austrii także mam nadzieje że będą mi one pasować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...