Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z Warszawy do Livignio/styczeń 2010


ewusa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

Znalazłam jeden post na ten temat, ale mam jeszcze wątpliwości...W najbliższy piątek jadę samochodem do Livignio. Ja i znajomi jesteśmy trochę pierdoły:) Pierwszy raz jedziemy w tym kierunku. Podobno po drodze trzeba sobie wykupić nocleg, bo jest jakaś masakra z tym osławionym tunelem (kolejki, problemy z przejazdem, godziny otwarcia - teraz podobno czynny 24/h, czy to prawda?).

1. Czy ktoś wie jak sprawdzić w jakich godzinach TERAZ ten tunel jest czynny,, wiem tyle, że "Tunel kosztuje 25 euro w obie strony ,za przejazd w jedna strone placi sie 15 euro".

2. jakie drogi są przejezdne i jaką trasą tam najlepiej się dostać z Warszawy?

Nie wiemy czy jechać autostradami przez Niemcy, czy może inaczej? Nocować, czy nie nocować? Wyjeżdżamy 15, musimy być na miejscu 16. A może lepiej w jechać w nocy, bez nocowania?

Co poradzicie?

I jeszcze jedno: co zabieracie w taką podróż? Łańcuchy, łopatę (srogą zimę mamy w tym roku, w TV straszą zamieciami), gdzie uważać na mandaty, ile mniej więcej kasy na przejazdy autostradami? I czy z Livignio można się dostać do St. Moritz (podobno nie da się przejechać, droga nieprzejezdna)? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki!

Pozdrawiam!

Edytowane przez ewusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

Znalazłam jeden post na ten temat, ale mam jeszcze wątpliwości...W najbliższy piątek jadę samochodem do Livignio. Ja i znajomi jesteśmy trochę pierdoły:) Pierwszy raz jedziemy w tym kierunku. Podobno po drodze trzeba sobie wykupić nocleg, bo jest jakaś masakra z tym osławionym tunelem (kolejki, problemy z przejazdem, godziny otwarcia - teraz podobno czynny 24/h, czy to prawda?).

1. Czy ktoś wie jak sprawdzić w jakich godzinach TERAZ ten tunel jest czynny,, wiem tyle, że "Tunel kosztuje 25 euro w obie strony ,za przejazd w jedna strone placi sie 15 euro".

2. jakie drogi są przejezdne i jaką trasą tam najlepiej się dostać z Warszawy?

Nie wiemy czy jechać autostradami przez Niemcy, czy może inaczej? Nocować, czy nie nocować? Wyjeżdżamy 15, musimy być na miejscu 16. A może lepiej w jechać w nocy, bez nocowania?

Co poradzicie?

I jeszcze jedno: co zabieracie w taką podróż? Łańcuchy, łopatę (srogą zimę mamy w tym roku, w TV straszą zamieciami), gdzie uważać na mandaty, ile mniej więcej kasy na przejazdy autostradami? I czy z Livignio można się dostać do St. Moritz (podobno nie da się przejechać, droga nieprzejezdna)? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki!

Pozdrawiam!

hej ewusa, tunel jest otwarty do 18 kwietnia przez 24godz. na przemian, jedynie w soboty od 05.00 do 09.00 ruch jednokierunkowy Wlochy-Szwaicaria a 10.00do 16.00 Szwajcaria-Wlochy, w zimie kosztuje 40ChF albo 25E w obie strony (w jedną sprzedają tylko latem)

lancuchy trzeba miec i zimowe opony, lepiej trzymac sie autostrad przez niemcy bo te beda najlepiej odsniezone, oplata w Austrii -winietka na 10 dni 7,70 ; 2 miesiace 21,80 : rok 72,60

do St. Moritz tylko przez wyzej wym.tunel,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy odzywam sie na tym forum więc witam wszystkich.

Ja także jadę do Livigno więc podłączam się z moim pytaniem do wątku.

Dowiedziałem się, że w Szwajcarii na drogi szybkiego ruchu i autostrady należy kupić winiętkę. Na zwykłe drogi - podobno nie.

Stąd moje pytanie:

Czy na przejazd przez Szwajcarię z Insbrucku do Livigno (wg mapy drogi numer 28 i 27) wymagana jest winietka Szwajcarska?

Będę wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy odzywam sie na tym forum więc witam wszystkich.

Ja także jadę do Livigno więc podłączam się z moim pytaniem do wątku.

Dowiedziałem się, że w Szwajcarii na drogi szybkiego ruchu i autostrady należy kupić winiętkę. Na zwykłe drogi - podobno nie.

Stąd moje pytanie:

Czy na przejazd przez Szwajcarię z Insbrucku do Livigno (wg mapy drogi numer 28 i 27) wymagana jest winietka Szwajcarska?

Będę wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam

Jan

Nie trzeba! Ale pamiętaj o łańcuchach. bo mogą się przydać! Znam to z autopsji - jechałem ostatnie 60 km 6 godzin!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...