Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

[NARTY] Dla średnio-zaawansowanego - SL


itsluke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy temat na tym Forum także po pierwsze witam Was wszystkich! Miło mi Was poznać!

Piszę w dość ważnej sprawie, o której nie mam zbyt dużo pojęcia, a mianowicie o doborze nart.

Narty, jakich szukam:

Typ: Slalomowe

Cena: około 1500zł

Mój wzrost: 176cm

Odrazu z wiązaniami

Dla średniozaawansowanych, jak bardzo? Mam 16 lat, zacząłem jeździć w wieku 7-8 lat, w wieku 14 lat złamałem nogę i teraz wracam do nart po kontuzji. Nie chce bardzo szaleć aczkolwiek chciałbym mieć ciekawe narty.

Teraz tak, myślałem nad kilkoma modelami. Mieszkam w Lublinie także tu wybór jest ograniczony, moge ewentualnie podjechać do Warszawy lub gdzieś w okolice.

Modele, które sam rozważałem:

Rossignol Zenith (ten model za okolo 1000zł)

Rossignol Radical R 9X World

Fisher Fire 2

Jeśli macie jakies propozycje chętnie posłucham :D:D:D

Dziękuję i pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele, które sam rozważałem:

Rossignol Zenith (ten model za okolo 1000zł)

Rossignol Radical R 9X World

Fisher Fire 2

Jeśli macie jakies propozycje chętnie posłucham :D:D:D

Dziękuję i pozdrawiam,

Łukasz

trochę nie slalomowe ci wyszły te modele w rozważaniach :D ale każdemu się może zdażyć ;), omeglass:cool:, ostatecznie contact 9 lub 10 z przed kilku sezonów można znaleźć nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie slalomowe?

O tych Rossignolach to wiem a jak z pozostałymi, które podałem?

Te Dynastary bardzo ładne są, mam nadzieje ze znajde gdzies w okolicy.

zenita to nawet na siłe nie da się do sl zaliczyć :D 9x jak sama nazwa wskazuje to gs (u rossiego S on=znacza slalom a X gigant), a fire 2 to ........... pomińmy to milczeniem, jęśli ma być fire to tylko hot:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenity maja promienie skretu podobno do slalomek, tylko taliowanie w każdej częsci narty większe wiec do SL rzeczywiscie ciezko zaliczyc.. Slalomki, moze nie ciezko ale trudno wybrac bo kazda jest inna i inaczej pasuje narciarzowi.. dwa dni temu jezdzilem na swoim Racetigerze SL i sa super, dzis na Omeglassie ojca - niesamowite:) a np Fischera bym nie wzial bo probowalem kiedys i twarda decha jest.. a niektorzy lubia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!!!

Marcin juz uprzedził moje pytanie do Ciebie.Faktycznie strasznie dużo tu sprzeczności.Żadna z tych nart nie ma wiele bądz nic wspolnego ze slalomkami.Czyli kolejne pytanie czy Ty aby na pewno chcesz slalomkę.Malo informacji podałeś na swój temat.Zakładam,że skoro wracasz po dwóch latach i kontuzji to narta slalomowa nie jest Ci potrzebna.Poszukaj czegoś łatwego i przyjemnego a jednocześnie dającego frajdę z jazdy i możliwość podszkolenia.Dla młodego wilka może byc coś z crossów.I tu już z RX fire 2 trafiłeś.Ewentualnie rx4. Bardzo fajne narty crossowe ma Rossignol-cała grupa x-fightów.oprócz naprawde dużej przyjemności dochodzi fajna szata graficzna.Proponuje x-fighta 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Po Twoim wieku widać że jeszcze urośniesz . Mój syn jest w podobnym wieku i w ciągu roku poszedł 10 cm. Proponuje kup sobie coś używanego bo za 2 lata będą za krótkie . Pewnie koło 17 roku życia przestaniesz rosnąć to wtedy będzie czas na decyzje. Jezeli masz dosyć kasiorki to na dzisiejszą chwilę proponuję Ci nowe Elan Speedwave 8 . Same skręcają .Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross mówisz, na czym polega główna różnica pomiędzy SL a Cross? Tacie musze wytlumaczyc bo on chce mi sie dolozyc do SL, chcialbym mu tak wytlumaczyc zeby zgodzil sie i na Cross ale najpierw musze cos o nich wiedziec. Różnice, plusy, minusy itp.

Cross to narta przejsciowa pomiędzy grupą race a allround, są to narty o dużej twardosci poprzecznej ale elastyczne podłużnie przez co tracą nieco na dnamice w stosunku do race ale zyskuja na uniwersalności, są nieco trudniejsze niż allroundy, świetny wyybor gdy ktoś potrzebuje jednej deski na każde warunki, troche sportu, troche w teren, na twarde i na kiepskie warunki. Podobno jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy - ale nie w wypadku nart cross. Bierz crossa, naprzyklad SX10 z Atomica, Dynastar Cross, Elan Speedwave 10 i wiele innych. Jak nie jesteś peny co do race to znaczy, że potrzebujesz crossa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty crossowe(nazwijmy je amatorskie,bo skicross to inna bajka) są zdecydowanie lżejsze od slalomki i nie tak wymagające.I przede wszystkim uniwersalne.Pojedziesz nimi i po twardym i po rozjezdzonej brei bez problemów.Oczywiście i na slalomce możesz jezdzić po miękim,ale to nie są warunki dla slalomki.Akurat mam troche młodszego syna od Ciebie i w zeszłym sezonie wsadzałem go na juniorską slalomkę(trochę wbrew jego woli).W tym jeżdzi na x-figtach i jest z tej zmiany bardzo zadowolony.Oczywiście nie wiem czego Ty oczekujesz od jazdy na nartach.Ale mysle,że spokojnie możesz dać sobie troche czasu zanim siegniesz po slalomkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wybieram sie na Włoskie stoki. Czego oczekuję od narty? Odrobiny szybkości, zwrotności i ogolnie chcę się bawić. Naprawdę uwielbiam rozpędzić się na krawędziach nart zeby poczuc ta predkosc (tak wlasnie zlamalem noge, narta sie nie wypiela i po nodze).

Nie jestem w 100% przekonany co do SL. Czyli pomysle na Cross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ceny różnia się taliowaniem(rózny promień skrętu),konstrukcją. x-fight 2 jest parametrami zbliżona do slalomki.5 jest bardzo lajtowa powiedzmy dla początkujących.3 i 4 szersze pod butem od 2 i maja trochę większy promień skrętu i troche mniej dynamiczne od 1 i 2. Mam nadzieję,że na stronę ze sprzętem już trafiłeś.Jeżeli nie to tu masz linka.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2397&id_modelu=3079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...