skionline.pl sprzęt narty 12/13 Voelkl wyślij link znajomemu dodaj komentarz
poprzedninarty Voelkl 12/13 - lista modelinastępny

Voelkl V-Werks RTM

Oceń
V-WERKS RTM xtraLIGHT WEIGHT - dynamiczne, szybkie, precyzyjne i niezwykle lekkie - tak, krótko można scharakteryzować nowe dzieło wizjonerów z firmy Völkl, linię V-Werks. Karbon, Aramid, Titanal i ultralekkie, drewniane rdzenie, to niezwykły zestaw najwyższej jakości materiałów, za pomocą których dokonano tuningu dwóch modeli nart, i w ten sposób powstały: V-Werks Code SpeedWall i V-Werks RTM 84. Rdzenie tych modeli wykonano z rygorystycznie wyselekcjonowanego drewna topoli i paulowni. W strefach, które przenoszą najmniejsze obciążenia, dodatkowo odciążono je, drążąc wzdłużne, puste kanały. Dzięki wzmocnieniu rdzeni włóknem węglowym, można było pozwolić na zmniejszenie ich grubości, co dodatkowo zredukowało wagę. W górnej powierzchni narty, w strefie dzioba i piętki, warstwę Titanalu zastąpiono Aramidem. Jest to tworzywo niezwykle lekkie, o nadzwyczajnej sztywności i zdolności do tłumienia drgań. Dzięki niesamowitym właściwością mechanicznym, odporności na wysoką temperaturę i działanie agresywnych substancji chemicznych, Aramid jest wykorzystywany, między innymi do produkcji kamizelek kuloodpornych, kombinezonów dla strażaków, astronautów czy kierowców wyścigowych. Tuningowi uległy również wiązania, których waga uległa radykalnemu zmniejszeniu. Zastosowanie tych materiałów, połączone z potencjałem nowoczesnych technologii firmy Völkl, pozwoliło na stworzenie zestawu narta + wiązanie, który jest o 1 kg lżejszy od konkurencyjnych, o tym samym przeznaczeniu. Geometria i profile V-Werks RTM są takie same jak jego odpowiednika - RTM 84.

Poziom umiejętności: Zaawansowany, Ekspert
Teren: 75% trasy, 25% poza trasami
Rdzeń: "Full Sensor Woodcore xtraLIGHT"
Technologie: Metal-Tex Hybrid Technologie:, Powered by Titanium, iPT Hollow Tech
Wiązania: iPT Wideride 14.0 D V-Werks
Profil: "Full Rocker"
Początkujący
Ekspert
Na trasy
Poza trasy

Full Rocker

Parametry techniczneTechnologie
Dlugość: 171 (16.9)/176 (18.0)/181 (19.1)
Promień: 18m /176
Taliowanie: 129-84-111
Powered by Titanium, Full Sensor Wood Core extraLIGHT, Metal-Tex Hybrid Technologie
porównaj zzobacz wszystkie
poprzedninarty Voelkl 12/13 - lista modelinastępny

Powered by Titanium


Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty. Dodaje narcie stabilność, sztywność oraz zwiększa możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Full Sensor Wood Core extraLIGHT


Karbon, Aramid, Titanal i ultralekkie drewno, to niezwykły zestaw najwyższej jakości materiałów, za pomocą których stworzono nowe super lekkie rdzenie - Full Sensor Woodcore extraLIGHT. Rdzenie tych modeli wykonano z rygorystycznie wyselekcjonowanego drewna topoli i paulowni. W strefach, które przenoszą najmniejsze obciążenia, dodatkowo odciążono je, drążąc wzdłużne, puste kanały.

więcej

Rodzaj sprzętu:
Szukaj sprzętu
Producent:
Zaawansowanie:
Przeznaczenie:
Sezon:
Płeć:
Model:
Zobacz
Voelkl 16/17 - All Mountain
Voelkl 16/17 - All Mountain
Voelkl 16/17 - All Mountain
ZIMOWA aTRUCKcja powraca!

zobacz więcej

Narty Voelkl 12/13
-
V-Werks
+
Essenza
+
Racetiger
+
Ride the Mountain
+
The Code
+
Tigershark
+
Sensor
+
Freeride
+
Park&Pipe
+
Touring
+
Junior
+ rozwiń wszystkie - zwiń wszystkie
Wybierz sezon
  • narty
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020