skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów

2020.12.17
SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów
Kliknij, aby powiększyć.
SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów
Przed nami kolejny weekend pełen sportowych emocji w alpejskim Pucharze Świata. Narciarki będą ścigać się w Val d’Isère, a narciarze w słynnej Val Gardenie. Uważni obserwatorzy zapewne zauważyli, że podczas już rozegranych zawodów w Pucharze Świata zadebiutowała marka Smith. Amerykański gigant w tym sezonie wprowadził do swej kolekcji race’owy kask Icon.
Amerykańska marka, słynąca z optyki wykorzystującej technologię ChromaPop™, od lat ma w swej ofercie duży wybór kasków. W tym sezonie postanowiła poszerzyć kolekcję również o sportowy kask z homologacja FIS. Smith Icon to prawdziwa ikona bezpieczeństwa, która ma chronić głowy zawodników i pasjonatów jazdy po tyczkach w drodze po najwyższe trofea.

W pierwszym sezonie swojego istnienia na rynku, Icon przekonał do siebie zawodników kadry amerykańskiej. Kibice Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mieli okazję zobaczyć go w akcji na głowach Ryana Cochran-Siegle’a i Rivera Radamusa. W teamie kobiecym Icona używa Laurenne Ross. Czy kask ten zdążył przykuć Waszą uwagę?

SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów
SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów

Jeśli tak, to z pewnością przyznacie, że świetnie się prezentuje. Bezpieczeństwo zapewnia w nim kilka kluczowych technologii. Wewnętrzna konstrukcja Aerocore™ w połączeniu z systemem Koroyd® sprawia, że kask jest lekki, przewiewny, ale gwarantuje pełną ochronę nawet przy ekstremalnych prędkościach i warunkach. Jego konstrukcja składa się z setek cienkich rurek z polimeru, które przy uderzeniu zgniatają się. Absorbują w ten sposób energię z niego płynącą, minimalizując jej transfer do naszej głowy.

System MIPS®, czyli specjalna podszewka z wielokierunkowym systemem ochrony przed uderzeniami, sprawia, że podczas upadku kask może nieznacznie przemieszczać się względem głowy, redukując oddziałujące na nią siły. Tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia wstrząsów mózgu.

SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów
SMITH ICON - ikona bezpieczeństwa, symbol sukcesów

Skorupa kasku wykonana jest w zaawansowanej konstrukcji ABS. Z przodu posiada specjalne wstawki z EPP, które pozwalają na ewentualne wielokrotne uderzenia w bramkę. Icon jest kompatybilny ze szczęką slalomową, która jest sprzedawana oddzielnie. Kask dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, w dwóch modelach - dla dorosłych i juniorów. Świetnie sprawdzi się w roli oryginalnego prezentu gwiazdkowego dla racera małego lub dużego.

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #kaski narciarskie #gogle narciarskie #smith

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021