skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Lodowiec Kitzsteinhorn - Maiskogel
Kaprun

Z Kaprun prosto na lodowiec Kitzsteinhorn
Z Kaprun prosto na lodowiec Kitzsteinhorn
2019.11.20
Nowy ekspresowy system kolei linowych K-onnection połączy centrum miasteczka, szczyt Maiskogel i lodowiec. "Łączymy to, co powinno być całością" - pod takim hasłem realizowana jest z wielkim rozmachem inwestycja, która już wkrótce połączy znany kurort narciarski Kaprun poprzez szczyt Maiskogel z lodowcem Kitzsteinhorn i położonym na nim ośrodkiem narciarskim.
Kaprun Maiskogel
Zimowe nowości Ziemi Salzburskiej 2019/20
2019.11.19
Ziemia Salzburska zalicza się do najatrakcyjniejszych i najnowocześniejszych destynacji narciarskich w Alpach. Salzburskie ośrodki narciarskie i właściciele hoteli inwestują każdego roku w poprawę infrastruktury i komfortu gości oraz w zapewnienie im świetnych warunków śniegowych. Stawiają też mocne akcenty w zakresie poprawy jakości serwisu i urozmaiconych form wypoczynku. W ten sposób goście mogą spędzić tu swoje ferie zimowe w zróżnicowany sposób, korzystając z najwyższego standardu świadczeń. "O poprawę jakości i atrakcyjności urlopu będziemy się starać także w sezonie zimowym 2019/20. Celowi temu służą nowe, komfortowe koleje linowe i wyciągi narciarskie oraz nowe lub unowocześnione hotele, atrakcyjne pakiety pobytowe oraz interesujące imprezy sportowe i rozrywkowe", zapewnia Leo Bauernberger, szef biura promocji regionu SalzburgerLand Tourismus. Ziemia Salzburska oferuje tylko to, co najlepsze, a jest tak blisko!
Niezapomniane chwile - pomiędzy lodowcem, górami i jeziorem
Niezapomniane chwile - pomiędzy lodowcem, górami i jeziorem
2019.05.30
Położony w sercu austriackich Alp region Zell am See-Kaprun to dla miłośników natury i urlopowiczów prawdziwy raj na ziemi. U stóp potężnego Kitzsteinhornu (3203 m n.p.m.), nad przejrzystymi wodami Zeller See, na skraju Parku Narodowego Wysokie Taury spełniają się wszelkie wakacyjne marzenia.
Nowa era na Maiskogel w Kaprun
Nowa era na Maiskogel w Kaprun
2018.11.14
W kwietniu rozpoczęła się budowa kolejki linowej łączącej tereny narciarskie Maiskogel i Kitzsteinhorn. Już w grudniu 2018 roku, wraz z otwarciem MK Maiskogelbahn i multifunkcyjnego Kaprun Center zostanie zrealizowany pierwszy etap pokoleniowego projektu Kaprun. Rok później zostanie ukończona pierwsza na Ziemi Salzburskiej kolejka trzylinowa - 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection. Od sezonu zimowego 2019/20 będzie można dojechać z centrum Kaprun (768 m n.p.m.) przez Maiskogel do górnej stacji na Kitzsteinhornie (TOP OF SALZBURG, 3029 m n.p.m.), korzystając z liczącej w sumie 12 km linii złożonej z sześciu kolejek linowych.
Lodowiec, góry i jezioro: bezkompromisowy urlop w regionie Zell am See-Kaprun
Lodowiec, góry i jezioro: bezkompromisowy urlop w regionie Zell am See-Kaprun
2017.05.02
Po co wybierać, skoro można mieć wszystko naraz? Zell am See-Kaprun w sercu austriackich Alp to prawdziwy urlopowy raj. Tu spełniają się marzenia - miłośników wędrówek i wspinaczek, rodzin i par, rowerzystów oraz downhillowców, łowców adrenaliny, smakoszy, amatorów jogi i zapalonych golfistów. Kto ceni sobie różnorodność, pokocha Zell am See - to raj dla wszystkich, którzy nie lubią kompromisów.
Zima 2.0 w Zell am See-Kaprun © Schmittenhöhebahn AG
Nowy wymarzony zjazd, gondole Jukeboxx, Ski ‘n’ Brunch: Zima 2.0 w Zell am See-Kaprun
2016.12.05
Na początku listopada w Zell am See-Kaprun w jako jednym z pierwszych regionów wystartował kolejny sezon narciarski. Ten jedyny w regionie Salzburga kompleks sportowy zlokalizowany na lodowcu już od października oferuje idealne warunki do jazdy na nartach.
Nowości w Zell am See - Kaprun w sezonie 2016/2017
Nowości w Zell am See - Kaprun w sezonie 2016/2017
2016.07.11
Niezwykle popularny wśród polskich narciarzy region Zell am See - Kaprun szykuje na najbliższy sezon zimowy dwie duże inwestycje. Pierwsza z nich to zamiana orczyków Schmiedingerlifte na 8-osobową kolej krzesełkową Schmiedingerbahn, drugą jest budowa 10-osobowej gondoli zellamseeXpress. Zmiany te wiążą się również z poszerzeniem terenów narciarskich oraz ulepszeniem systemu naśnieżania.
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach fot. Hintertux
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach
2016.04.08
Nic tak nie poprawia humoru narciarza jak myśl, że kiedy u nas wiosna w natarciu, w wyższych partiach Alp zima trwa na całego. Pod wieloma względami jest to najlepsza pora na wyjazd - długi dzień, sprzyjająca temperatura nawet na dużej wysokości, zazwyczaj bardzo dobre warunki, a przy tym nierzadko tańsze karnety. Dlatego nie dziwi fakt, że jak co roku, wielu narciarzy z Polski wybierze się na majówkę właśnie na lodowce, przeważnie do Austrii i Włoch. Przed zbliżającym się długim weekendem, przygotowaliśmy dla Was krótką "ściągawkę" na ten temat.
Nowa gondola na lodowcu Kitzsteinhorn
Rozpoczęcie sezonu na lodowcu Kitzsteinhorn
2015.10.16
Dzięki utrzymującym się niskim temperaturom oraz opadom śniegu w ostatnim czasie, w czwartek 15 października został otwarty lodowiec Kitzsteinhorn. Już teraz można skorzystać z kilku tras i wyciągów, a za dwa dni będzie miała miejsce inauguracja nowych kolei linowych Gletscherjet 3 i 4.
Nowy Kitzsteinhorn - kilkadziesiąt milionów w nową infrastrukturę
Nowy Kitzsteinhorn - kilkadziesiąt milionów w nową infrastrukturę2014.12.03
Kitzsteinhorn, pierwsza stacja narciarska na lodowcu w Austrii, została uruchomiona w 1965 roku. Pierwotnie ośrodek pełnić miał role letniego kurortu, w którym - korzystając ze słonecznej pogody i łagodnych temperatur - można było cieszyć się deskami poza sezonem zimowym. Niemniej jednak, na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat okazało się, że naturalny śnieg zawsze utrzymuje się tu od października do maja, a Gipfelwelt 3000 przekształcił się w całoroczną atrakcję turystyczną przyciągający zarówno miłośników nart, snowboardu, jak i osoby, które bez sprzętu zobaczyć chcą przepiękną panoramę roztaczającą się z wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Narty w samochodzie - przepisy na austriackich drogach
Inspektor Kurt Möschl fot. J.Ciszak / skionline.pl2014.09.05
Od dłuższego czasu nasze i tak pełne skrzynki mailowe zasypywane są powtarzającym się pytaniami od narciarzy planujących podróż do Austrii samochodem. Jakie przysługują nam prawa w momencie kontroli drogowej, czy możemy przewozić narty w samochodzie, gdzie i kiedy używać łańcuchy lub, co na wypadek, gdy nie mamy gotówki, by zapłacić mandat? - to dylematy najczęściej nurtujące naszych rodaków.
Rozpoczynamy sezon na Kitzsteinhorn
Lodowiec Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl2013.11.07
Listopad to czas kiedy głodni i spragnieni nart szukamy pierwszego śniegu. W Alpach zaczyna prószyć, w sklepach na półkach pojawiają się pierwsze kolekcje sprzętu. Nie mogąc poskromić narciarskiego apetytu postanowiliśmy sprawdzić, jak sezon rozpocząć można na najbliższym nam lodowcu. Hop do samochodu i pokonując 750 km od granicy w Cieszynie jesteśmy na Ktzsteinhorn!
poprzednie1 - 12 z 45następne
Booking.com