skionline.pl stacje Francja Dauphine/Isere wyślij link znajomemu dodaj opinię

Les 2 Alpes

Kliknij, aby powiększyć.
Les Deux Alpes to jedna z najbardziej znanych francuskich stacji narciarskich. Ośrodek położony jest w departamencie Isère, w centralnej części Alp Delfinackich, w masywie l'Oisans, kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Grenoble. Miejscowość Les Deux Alpes (1 650 m n.p.m.) otoczona jest malowniczo przez szczyty trzytysięczników, nad którymi góruje groźnie Pic de la Meije (3 982 m n.p.m.).

Tereny narciarskie Les Deux Alpes zlokalizowane są na dwóch górskich halach (stąd nazwa ośrodka), które łączy ze sobą nowoczesna sieć wyciągów. Południowe stoki Les Deux Alpes są jednym z najwyżej na świecie położonych terenów narciarskich (ponad 3 500 m n.p.m.). Większość spośród 211 km należących do stacji tras przebiega powyżej granicy 2 500 m n.p.m.

Tutejsze tereny do uprawiania narciarstwa są niezwykle urozmaicone pod względem poziomu trudności, a ponadto zapewniają świetne warunki śniegowe, łatwy dostęp do wyciągów i z reguły słoneczną aurę.

Les Deux Alpes posiada również trasy i pełną infrastrukturę narciarską na lodowcu. Jest to pierwsza we Francji stacja, w której - lata temu - stworzono letni teren narciarski. Poza sezonem zimowym zjeżdżać więc można po trasach na lodowcu Girose (3 514 m n.p.m.) i zboczach nieco niższego, ale za to lepiej zagospodarowanego, Mont-de-Lans.

Les Deux Alpes to stale rozrastający się teren narciarski o bardzo nowoczesnej infrastrukturze, wielkiej różnorodności tras, ze wspaniałymi możliwościami do uprawiania freeride’u.
Jest to również doskonałe miejsce na spędzenie zimowych wakacji z dziećmi. Les Deux Alpes posiada bowiem oznaczenie "P'tits Montagnards", przyznawane przez Ski Club de France ośrodkom, oferującym najlepszą turystyczną i narciarską bazę dla rodzin z dziećmi. Poza dodatkowymi atrakcjami oznacza to m.in. możliwość skorzystania z licznych zniżek, specjalnie przystosowanych dla dzieci tras i wyciągów i fachowej opieki na narciarskim stoku i poza nim.

W rejonie Les Deux Alpes panują doskonałe, porównywalne tylko z nielicznymi ośrodkami w Europie, warunki dla snowboardzistów. Szerokie trasy w wyższych partiach gór oraz wspaniałe, oznakowane tereny do jazdy w puchu gwarantują prawdziwą snowboardową frajdę.

Na przełomie października i listopada, na miesiąc przed otwarciem zimowego sezonu, w Les Deux Alpes, na lodowcu, odbywają się dwie ciekawe imprezy: narciarska i snowboardowa pod nazwą Modial du Ski i - odpowiednio - Mondial du Snowboard.

W ramach karnetu wykupionego na Les Deux Alpes można udać się na narciarski rekonesans do położonego w sąsiedniej dolinie, dużego ośrodka narciarskiego Alpe d'Huez, którego atrakcją jest w szczególności najdłuższa w Europie, licząca 16 km długości, czarna trasa zjazdowa z lodowca Sarenne.

Sieć tras biegowych w okolicy nie jest zbyt rozległa i obejmuje w większości łatwe, nadające się do rekreacyjnego biegania, szlaki.

Poza ofertą dla narciarzy Les Deux Alpes dysponuje szerokim wachlarzem sportowych propozycji.
Znajdują się tutaj dwa, doskonale wyposażone centra sportowe - "Club Forme" i "Tanking Center" (m.in. kryty podgrzewany basen, jacuzzi, sauna, squash, sala fitness, masaże, fizjoterapia).
Ciekawą alternatywą dla nart są także przejażdżki saniami motorowymi i paragliding.
Ośrodek oferuje turystom liczne sklepy, restauracje, piano-bary, dyskoteki i salę kinową.


Nowości zimy 2006/2007:

Stacja już od paru lat zmienia swój wygląd: fasady pokrywane są drewnem, wnętrza modernizowane i powiększane, pojawiają się nowe zabudowania.

Nowe apartamenty posiadają wyższy standard i są bardziej przestronne.

Niektóre z ostatnich inwestycji: 2005 - Rezydencja Les Balcons de Sarenne, Rezydencja Le Cortina - 15 apartamentów 4-10 os. (przebudowany hotel), Rezydencja Le Prince des Ecrins - 28 apartamentów 4-10 os. (nowy budynek). Na kolejne lata planowane jest oddanie do użytku kolejnych inwestycji: w 2007 roku - Le Balcon des Pistes, Rezydencja l’Alba - 22 apartamenty 4-10 os. (przebudowany hotel).


Z kalendarza imprez:


* 27-29 października 2006 - Mundial Snowboardu

* 3-5 listopada 2006 - Mundial Narciarstwa

* Marzec 2007 - Billabong Junior Pro (freestyle)

* Kwiecień 2007 - Taravana Freestyle

czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
21 26 6 3 2 tak
Ilość tras zjazdowych:92 szt.
Długość tras zjazdowych:211 km
- trasy łatwe89 km
- trasy średnie78 km
- trasy trudne44 km
Długość tras biegowych:25 km
Wysokość: 1270 - 3568 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
heli-skiing:dostępnehalfpipe:dostępne
bordercross:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnebasen termalny:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
tenis:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Office du Tourisme
Adres:F-38860 Les Deux Alpes Francja
Telefon:0033 04 76 79 22 00
WWW:www.les2alpes.com
Les 2 Alpes
Zobacz
Kolejna narciarska potęga we Francji - 475km tras do 2021 roku
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021