skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Ischgl rozpoczyna sezon 2017/18

2017.10.26
Ischgl
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl
W sobotę, 25 listopada 2017 Ischgl rozpoczyna sezon narciarski. Jak co roku, w pierwszym dniu odbędzie się wielki koncert.
Tegoroczna nowością w Ischgl jest kolej Plainkopf D1. I jeszcze informacja dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się pierwszych szusów: Silvretta Arena otwiera trasy już 23 listopada 2017.

Nowość w Ischgl: innowacyjna kolej Palinkopf D1Latem 2017 wybudowano w Ischgl najnowszej generacji 6-osobową kolej krzesełkową. Dolna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 2413 m n.p.m. i usytuowana jest tuż przy restauracji Schwarzwand, w samym sercu Silvretta Arena. Szesnaście owalnych pylonów ustawione zostało na Plinkopf (2853 m n.p.m.), w jednym z najpiękniejszych i najwyżej położonych regionów. Powstały w miejsce starej kolei wyciąg ma dość charakterystyczne krzesła - na oparciu znajdują się zdjęcia artystów, którzy do tej pory uświetnili swoim występem inaugurację sezonu w Ischgl (koncerty z serii Top of the Mountains). Nowa kolej stanowi ogromne udogodnienie - jest dużo szybsza i wygodniejsza!

Ischgl
Ischgl

Idealne zakwaterowanie na narciarskie wakacje


W Ischgl istnieje całe mnóstwo hoteli i pensjonatów, w których można znaleźć zakwaterowanie, a dokonanie rezerwacji jest bajecznie proste! Gwarantujemy, że na miejscu znajdziecie wszystko, co sprawi, że zimowe wakacje będą prawdziwą frajdą. Nie ważne, czy podróżujecie w rodzinnym gronie, czy paczką przyjaciół, wśród ponad czterystu obiektów, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Do wyboru są hotele B & B, pensjonaty, pokoje gościnne, domy wakacyjne i całe mnóstwo hoteli o różnym standardzie - od dwóch do pięciu gwiazdek. Co ważne, dokonanie rezerwacji w tyrolskim Ischgl jest bajecznie łatwe - wystarczy kilka klików! I jeszcze wskazówka dla amatorów wypoczynku w słońcu: najlepsze warunki na słoneczne wakacje znajdziecie tu w marcu i kwietniu. Na koniec jeszcze jedna ważna informacja - Ischgl gwarantuje doskonałe warunki śniegowe od końca listopada do końca kwietnia.

Ischgl
Ischgl

Ischgl Skyfly - spektakularny zjazd, aż do doliny


Głodni adrenaliny? Ischgl ma dla Was wyjątkową atrakcję! Od początku sezonu w Ischgl uruchomiona zostanie tyrolka, którą zjechać będzie można aż do samej doliny. Jeżeli nie macie ochoty zjeżdżać na nartach, polecamy udać się do pośredniej stacji gondoli Silvrettabahn (1683 m n.p.m.), gdzie znajduje się początek ekscytującego zjazdu. Koniec usytuowany jest na dachu dolnej stacji kolei Pardatschgratbahn (1376 m n.p.m.) Podróż odbywa się na dwóch równolegle rozpiętych linach (na każdej znajduje się miejsce dla jednej osoby), oczywiście ze sprzętem narciarskim. Dwukilometrowa trasa z dwoma pośrednimi terminalami przebiega pod podwieszanym mostem Kitzloch i przecina wyciąg Fimbabahn.

Ischgl
Ischgl

Jeżeli macie lęk wysokości lub boicie się jazdy z dużą prędkością, przed skorzystaniem z tyrolki polecamy zastanowić się dwa razy, bowiem na podwieszonej 50 m nad ziemią linie mknie się z prędkością 84 km na godzinę.

Przejazd Ischgl Skyfly kosztuje 39 euro od osoby dorosłej; dzieci poniżej 17. roku życia płacą 25 euro. Bilety nabyć można drogą internetową lub przy pośredniej stacji kolei Silvrettabahn.

Więcej informacji o Ischgl na stronie: www.ischgl.com


Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #ischgl #tyrol #zima1718 #silvretta arena #skyfly

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021