skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki

2018.01.05
Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki
Podczas 25. konkursu śnieżnych rzeźb "Formen in Weiß" artyści z różnych stron świata na terenie ośrodka narciarskiego Ischgl od 8 do 12 stycznia 2018r. będą ponownie wyczarowywać imponujące dzieła sztuki ze śniegu, tworząc galerię sztuki w plenerze. Podczas wydarzenia jubileuszowego zostaną zreinterpretowane "najlepsze tematy" z ostatnich 25 lat.
Ogniste smoki, krwiożercze wampiry, kolorowy świat cyrkowy lub legendarne gwiazdy w Ischgl - podczas konkursu śnieżnych rzeźb "Formen in Weiß" od 8 do 12 stycznia 2018 roku dziesięciu międzynarodowych artystów będzie ozdabiało ośrodek narciarski już po raz 25. W tym roku wyobraźnia i kreatywność artystów są praktycznie nieograniczone, ponieważ temat "Najlepsze dzieła ostatnich 25 lat" pozostawia praktycznie wolną rękę w kwestii wyboru motywu. Od rozpoczęcia konkursu 8 stycznia wybrani rzeźbiarze będą realizować w śniegu z Ischgl osobiste śnieżne wizje. W ciągu zaledwie pięciu dni, na wysokości ponad 2300m n.p.m, dzieła sztuki, które mają wysokość do dziesięciu metrów i znajdują się na terenie całego ośrodka narciarskiego, przekształcą Silvretta Arena w imponującą galerię na świeżym powietrzu. Artyści dowiedzą się, które z dzieł sztuki najbardziej przypadło do gustu sędziom z Ischgl, 12 stycznia podczas ceremonii wręczenia nagród. Goście Ischgl mogą od samego początku patrzeć przez ramię na śnieżnych artystów podczas wykonywania pracy w lodowatych temperaturach lub cieszyć się ogromnymi rzeźbami do końca kwietnia, podczas jazdy na nartach. Dzięki gwarancji śniegu w Silvretta Arena, lodowate struktury pozostają długo w nienaruszonym stanie. Mapa z objaśnieniami i lokalizacjami śnieżnych rzeźb jest dostępna za darmo na miejscu.

Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki
Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki

Pomysł na "Kształty w bieli"


Co zrobić z tym całym śniegiem? Mieszkańcy Ischgl zadali sobie to pytanie 25 lat temu i opracowali projekt artystyczny konkursu rzeźby śnieżnej "Formen in Weiß". Od tego czasu, co roku, rzeźbiarze z całego świata wysyłają swoje projekty do jury z Ischgl. Wybiera ono następnie najlepsze pomysły i zaprasza dziesięć par artystów do realizacji swoich koncepcji na terenie tutejszej Silvretta Arena. W ten sposób teren narciarski, który obejmuje 238 kilometrów tras narciarskich, staje się domem dla dziesięciu śnieżnych arcydzieł, osiągających do dziesięciu metrów wysokości w ciągu zaledwie pięciu dni. Wyjątkowym aspektem konkursu jest fakt, że: każdego roku pojawia się nowe motto. Szeroka gama tematów stała się już lodową rzeczywistością. Powstały między innymi ponadwymiarowe rzeźby Dietera Bohlena w ramach konkursu o tematyce "talent show", rzeźba przedstawiająca założycieli spółki Silvrettaseilbahn AG z okazji 50. jubileuszu istnienia firmy, a także śnieżny garbus w ramach konkursu "Czas Volkswagena". W tym roku, z okazji 25-lecia legendarnego wydarzenia z Ischgl, pod hasłem "Najlepsze dzieła ostatnich 25 lat", ośrodek narciarski zostanie przekształcony w imponującą galerię na świeżym powietrzu z nowymi motywami z ostatnich 25 lat.

Więcej informacji na stronie www.ischgl.com

Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki
Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #tyrol #ischgl #zima1718 #

powrót

Zobacz
W 100 zdjęć dookoła Ischgl
W 100 zdjęć dookoła Ischgl
W 100 zdjęć dookoła Ischgl
Ischgl - dobre miejsce na wiosenne narty
Ischgl - dobre miejsce na wiosenne narty
Ischgl - dobre miejsce na wiosenne narty
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com