skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Od jutra pojeździmy w Szczyrk Mountain Resort

2017.12.21
stacje/polska/szczyrk-son75-gondola.jpg
Kliknij, aby powiększyć.
stacje/polska/szczyrk-son75-gondola.jpg
W piątek 22 grudnia od godziny 8.30 narciarze będą mogli zobaczyć na własne oczy zmiany jakie zaszły w dawnym Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.
Nowoczesna infrastruktura - 3 koleje linowe, nowe serce ośrodka w lokalizacji Szczyrk Gondola oraz szusowanie bo poszerzonych i wyprofilowanych trasach - tak w najbliższy piątek zaprezentuje się ośrodek gościom. Jazda dzienna będzie trwała od 8.30 do 16.00
Do dyspozycji narciarzy oddajemy 10-osobową kolej gondolową z nowej lokalizacji Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńśką oraz dwie koleje 6-osobowe z Soliska na Halę Skrzyczeńską oraz na Wierch Pośredni.

Od 22.12 uruchomione będą 3 trasy niebieskie o łącznej długości ponad 6 km. Trasa nr 3, trasa nr 4/4a oraz nowa trasa nr 10 która połączyła Wierch Pośredni z Soliskiem.

W okresie świątecznym uruchamiane będą kolejne trasy czerwone, 1 oraz 7. Dodatkowo przy dolnej stacji kolei gondolowej w piątek będzie można skorzystać z jazd testowych samochodami marki Volvo, a towarzystwa narciarzom dotrzyma radio Zet, które zawita do Szczyrku ze Świątecznym Konwojem i będzie rozdawać prezenty.

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

Kliknij, aby powiększyć.

Ośrodek posiada przeszło 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras.

Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Dolne stacje kolei zlokalizowane są po lewej stronie, wzdłuż drogi biegnącej w kierunku Wisły. Dojazd komunikacją miejską możliwy jest z Bielska-Białej. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują co 15 minut darmowe skibusy. Korzystać z nich mogą narciarze, mieszkańcy i turyści. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ośrodka.

Przy dolnej stacji 10-osobowej godnoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, info centrum oraz wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje bar Apres Ski oraz Bistro. Przy stacjach Szczyrk-Gondola i w Czyrnej zlokalizowane są darmowe parkingi na łącznie 1300 samochodów. Prywatne parkingi funkcjonują przy stacji Szczyrk-Solisko gdzie znajduje się pętla skibusa. Na Hali Skrzyczeńskiej działa dyżurka GOPR.Liczba kolei i wyciągów: łącznie 9, w tym gondola 10-osobowa, dwa krzesła 6-osobowe, 6 orczyków Liczba tras: łącznie 17, w tym 11 niebieskich, 5 czerwonych, 1 czarna
Długość w km: łącznie 23 km, w tym 15,5 km niebieskich, 5,2 km czerwonych, 1,5 km czarna 2 trasy oświetlone (nr 1, 3,) o łącznej długości prawie 5 km - z nowoczesnym systemem oświetlenia, trasa 1- Sportowa czerwona, trasa 3 - Szczyrkowska niebieska, Trasy wieczorne na trasie Hala Skrzyczeńska - Szczyrk Gondola obsługiwane przez kolej gondolową Najdłuższa trasa: nr 3 od Skrzycznego do Szczyrk Gondola - 4,9 km
Jazda dzienna: 8:30-16:00
Ratrakowanie przed jazdą wieczorną
Jazda wieczorna: 18:00-21:00
Przepustowość: 12000 osób/godz.
Wysokość: 590 - 1211 m n.p.m.

Parkingi: 3 darmowe na ok. 1400 miejsc. W rejonie Hali Pośredniej darmowy parking miejski, w rejonie Soliska - parkingi prywatne.
Wspólny skipass dla 3 ośrodków: Szczyrk Mountain Resort, COS Skrzyczne i Beskid Sport Arena. Łącznie 40 km tras.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #szczyrkowski ośrodek narciarski #tmr #gat #czyrna

powrót

Zobacz
Szczyrk Mountain Resort - ewakuacja
Szczyrk Mountain Resort - ewakuacja
Szczyrk Mountain Resort - ewakuacja
Szczyrk Mountain Resort - nowa gondola
Szczyrk Mountain Resort - nowa gondola
Szczyrk Mountain Resort - nowa gondola
SON w Szczyrku, testy kanapy napełnianie zbiornika
SON w Szczyrku, testy kanapy napełnianie zbiornika
SON w Szczyrku, testy kanapy napełnianie zbiornika
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com