skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Od jutra pojeździmy w Szczyrk Mountain Resort

2017.12.21
stacje/polska/szczyrk-son75-gondola.jpg
Kliknij, aby powiększyć.
stacje/polska/szczyrk-son75-gondola.jpg
W piątek 22 grudnia od godziny 8.30 narciarze będą mogli zobaczyć na własne oczy zmiany jakie zaszły w dawnym Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.
Nowoczesna infrastruktura - 3 koleje linowe, nowe serce ośrodka w lokalizacji Szczyrk Gondola oraz szusowanie bo poszerzonych i wyprofilowanych trasach - tak w najbliższy piątek zaprezentuje się ośrodek gościom. Jazda dzienna będzie trwała od 8.30 do 16.00
Do dyspozycji narciarzy oddajemy 10-osobową kolej gondolową z nowej lokalizacji Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńśką oraz dwie koleje 6-osobowe z Soliska na Halę Skrzyczeńską oraz na Wierch Pośredni.

Od 22.12 uruchomione będą 3 trasy niebieskie o łącznej długości ponad 6 km. Trasa nr 3, trasa nr 4/4a oraz nowa trasa nr 10 która połączyła Wierch Pośredni z Soliskiem.

W okresie świątecznym uruchamiane będą kolejne trasy czerwone, 1 oraz 7. Dodatkowo przy dolnej stacji kolei gondolowej w piątek będzie można skorzystać z jazd testowych samochodami marki Volvo, a towarzystwa narciarzom dotrzyma radio Zet, które zawita do Szczyrku ze Świątecznym Konwojem i będzie rozdawać prezenty.

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

Kliknij, aby powiększyć.

Ośrodek posiada przeszło 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras.

Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Dolne stacje kolei zlokalizowane są po lewej stronie, wzdłuż drogi biegnącej w kierunku Wisły. Dojazd komunikacją miejską możliwy jest z Bielska-Białej. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują co 15 minut darmowe skibusy. Korzystać z nich mogą narciarze, mieszkańcy i turyści. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ośrodka.

Przy dolnej stacji 10-osobowej godnoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, info centrum oraz wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje bar Apres Ski oraz Bistro. Przy stacjach Szczyrk-Gondola i w Czyrnej zlokalizowane są darmowe parkingi na łącznie 1300 samochodów. Prywatne parkingi funkcjonują przy stacji Szczyrk-Solisko gdzie znajduje się pętla skibusa. Na Hali Skrzyczeńskiej działa dyżurka GOPR.Liczba kolei i wyciągów: łącznie 9, w tym gondola 10-osobowa, dwa krzesła 6-osobowe, 6 orczyków Liczba tras: łącznie 17, w tym 11 niebieskich, 5 czerwonych, 1 czarna
Długość w km: łącznie 23 km, w tym 15,5 km niebieskich, 5,2 km czerwonych, 1,5 km czarna 2 trasy oświetlone (nr 1, 3,) o łącznej długości prawie 5 km - z nowoczesnym systemem oświetlenia, trasa 1- Sportowa czerwona, trasa 3 - Szczyrkowska niebieska, Trasy wieczorne na trasie Hala Skrzyczeńska - Szczyrk Gondola obsługiwane przez kolej gondolową Najdłuższa trasa: nr 3 od Skrzycznego do Szczyrk Gondola - 4,9 km
Jazda dzienna: 8:30-16:00
Ratrakowanie przed jazdą wieczorną
Jazda wieczorna: 18:00-21:00
Przepustowość: 12000 osób/godz.
Wysokość: 590 - 1211 m n.p.m.

Parkingi: 3 darmowe na ok. 1400 miejsc. W rejonie Hali Pośredniej darmowy parking miejski, w rejonie Soliska - parkingi prywatne.
Wspólny skipass dla 3 ośrodków: Szczyrk Mountain Resort, COS Skrzyczne i Beskid Sport Arena. Łącznie 40 km tras.

Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #szczyrkowski ośrodek narciarski #tmr #gat #czyrna

Powrót

Zobacz
Szczyrk Mountain Resort - ewakuacja
Szczyrk Mountain Resort - ewakuacja
Szczyrk Mountain Resort - ewakuacja
Szczyrk Mountain Resort - nowa gondola
Szczyrk Mountain Resort - nowa gondola
Szczyrk Mountain Resort - nowa gondola
SON w Szczyrku, testy kanapy napełnianie zbiornika
SON w Szczyrku, testy kanapy napełnianie zbiornika
SON w Szczyrku, testy kanapy napełnianie zbiornika
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


TAUERN SPA Zell am See - Kaprun TAUERN SPA Zell am See - Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Hotel Taufers Hotel Taufers

39032 Mühlen in Taufers
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
7 noclegów - od 399,00 € za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
7 noclegów - od 769,50 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018