skionline.pl stacje Polska Tatry i Podhale wyślij link znajomemu dodaj opinię

Rusiń-Ski
Bukowina Tatrzańska

Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej (kilka kilometrów na północny zachód od centrum miejscowości) to niewielka stacja narciarska z wielkimi perspektywami. Stok narciarski utworzono na północnym zboczu Rusińskiego Wierchu (948 m n.p.m.), najwyższego wzniesienia w okolicy Bukowiny.

Trasa liczy obecnie 700 metrów długości, ale - co ważniejsze - ma szerokość około 150 metrów, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpieczna i przyjazna dla miłośników nart carvingowych. Wymarzone warunki zapewnia Rusiń-Ski rodzinom z dziećmi i nowicjuszom, zwłaszcza że wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielono od głównej trasy. Choć stok zjazdowy z założenia jest łatwy (znaki niebieskie), to pozwala na odrobinę szaleństwa narciarzom zaawansowanym, którzy mogą tu swobodnie potrenować i pojeździć na krawędziach. Jeżdżąc od boku do boku 700-metrowej trasy, można ją skutecznie wydłużyć i zasmakować różnych wariantów zjazdu.

Uruchomiony w ubiegłym sezonie kompleks dołączył do grona godnych polecenia podhalańskich stacji narciarskich, wzbogacając tym samym narciarską ofertę gminy Bukowina Tatrzańska. Łącznie z wyciągami w Rusiń-Ski liczy ona obecnie ponad 50 wyciągów. Trzy z nich działają od roku na Rusińskim Wierchu (kulminują poniżej wierzchołka). Narciarze mają tu do dyspozycji czteroosobową kolej krzesełkową z podgrzewanymi siedzeniami (o długości prawie 1 km) oraz dwa wyciągi talerzykowe (o długości 450 m i 200 m).

Sam stok jest sztucznie naśnieżany, oświetlony i ratrakowany, a dobre warunki utrzymują się od początku sezonu do późnej wiosny. Szusować można codziennie w godzinach 9.00-22.00.

Przy stacji powstała stylowa regionalna karczma, oferująca specjały góralskiej kuchni. Obiekt może jednorazowo obsłużyć do 350 osób (możliwość organizacji wesela, przyjęcia, konferencji, szkoleń itp.).

Na miejscu działa też serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz sklep, w którym można zaopatrzyć się w sprzęt oraz odzież sportową.

Naukę oraz lekcje z zakresu doskonalenia techniki jazdy oferuje szkoła narciarska PTAK-SKITEAM. Zespół szkoleniowy tworzą wykwalifikowani instruktorzy, byli zawodnicy kadry narodowej w narciarstwie alpejskim. Wszyscy posiadają uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Polskiego Związku Snowboardowego.

Warto przypomnieć, że Bukowina leży zaledwie 17 kilometrów od Zakopanego. Z okolicznych wzniesień, a zwłaszcza z Rusińskiego Wierchu roztacza się przepiękna panorama Tatr. Zimowy urlop można zaplanować w tym miejscu ciekawie, łącząc białe szaleństwo z atrakcjami spa i wellnes w basenach geotermalnych na terenie Term Bukowiańskich.

Stacja Rusiń-Ski już teraz przyciąga wielu narciarzy. Trzeba zaznaczyć, że gmina sprzyja jej rozwojowi. Plany przewidują rozbudowę stacji i połączenie na linii północ-południe Białki Tatrzańskiej z Bukowiną. Według wstępnych planów system kolei miałby połączyć najwyższe wierchy położone na tym odcinku, tj. Kotelnię, Wysoki Wierch, Horników Wierch (Kantówkę) i Rusiński Wierch. Mówi się również o doinwestowaniu całego rejonu i rozwoju nowych podhalańskich ośrodków dla narciarzy. Czy rzeczywiście, a jeśli to kiedy "Narciarski Raj" na Podhalu ujrzy światło dzienne?

skionline.pl
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 2 tak
Ilość tras zjazdowych:6 szt.
Długość tras zjazdowych:4.4 km
- trasy łatwe4.4 km
Wysokość: 805 - 926 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 11:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
pomiar czasu:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
basen termalny:
sauna:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Rusiń-ski
Adres:ul. Wierch Rusiński 34-530 Bukowina Tatrzańska
Telefon:604 102 402
WWW:www.rusin-ski.pl
Zobacz
Rusiń-Ski - nowa 6-osobowa kolej
Rusiń-Ski - nowa 6-osobowa kolej
Rusiń-Ski - nowa 6-osobowa kolej
W Bukowinie Tatrzańskiej stawiają nowoczesną kanapę
Rusiń-Ski - budowa nowej kolei i trasy
Rusiń-Ski - budowa nowej kolei i trasy
Rusiń-Ski - budowa nowej kolei i trasy
TERMA&SKI - dwa oblicza zimy w Bukowinie Tatrzańskiej
Mistrz Polski trenował w Rusiń-Ski przed slalomem Pucharu Świata

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020