skionline.pl stacje Polska Tatry i Podhale wyślij link znajomemu dodaj opinię

Rusiń-Ski
Bukowina Tatrzańska

Kliknij, aby powiększyć.
Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej (kilka kilometrów na północny zachód od centrum miejscowości) to niewielka stacja narciarska z wielkimi perspektywami. Stok narciarski utworzono na północnym zboczu Rusińskiego Wierchu (948 m n.p.m.), najwyższego wzniesienia w okolicy Bukowiny.

Trasa liczy obecnie 700 metrów długości, ale - co ważniejsze - ma szerokość około 150 metrów, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpieczna i przyjazna dla miłośników nart carvingowych. Wymarzone warunki zapewnia Rusiń-Ski rodzinom z dziećmi i nowicjuszom, zwłaszcza że wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielono od głównej trasy. Choć stok zjazdowy z założenia jest łatwy (znaki niebieskie), to pozwala na odrobinę szaleństwa narciarzom zaawansowanym, którzy mogą tu swobodnie potrenować i pojeździć na krawędziach. Jeżdżąc od boku do boku 700-metrowej trasy, można ją skutecznie wydłużyć i zasmakować różnych wariantów zjazdu.

Uruchomiony w ubiegłym sezonie kompleks dołączył do grona godnych polecenia podhalańskich stacji narciarskich, wzbogacając tym samym narciarską ofertę gminy Bukowina Tatrzańska. Łącznie z wyciągami w Rusiń-Ski liczy ona obecnie ponad 50 wyciągów. Trzy z nich działają od roku na Rusińskim Wierchu (kulminują poniżej wierzchołka). Narciarze mają tu do dyspozycji czteroosobową kolej krzesełkową z podgrzewanymi siedzeniami (o długości prawie 1 km) oraz dwa wyciągi talerzykowe (o długości 450 m i 200 m).

Sam stok jest sztucznie naśnieżany, oświetlony i ratrakowany, a dobre warunki utrzymują się od początku sezonu do późnej wiosny. Szusować można codziennie w godzinach 9.00-22.00.

Przy stacji powstała stylowa regionalna karczma, oferująca specjały góralskiej kuchni. Obiekt może jednorazowo obsłużyć do 350 osób (możliwość organizacji wesela, przyjęcia, konferencji, szkoleń itp.).

Na miejscu działa też serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz sklep, w którym można zaopatrzyć się w sprzęt oraz odzież sportową.

Naukę oraz lekcje z zakresu doskonalenia techniki jazdy oferuje szkoła narciarska PTAK-SKITEAM. Zespół szkoleniowy tworzą wykwalifikowani instruktorzy, byli zawodnicy kadry narodowej w narciarstwie alpejskim. Wszyscy posiadają uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Polskiego Związku Snowboardowego.

Warto przypomnieć, że Bukowina leży zaledwie 17 kilometrów od Zakopanego. Z okolicznych wzniesień, a zwłaszcza z Rusińskiego Wierchu roztacza się przepiękna panorama Tatr. Zimowy urlop można zaplanować w tym miejscu ciekawie, łącząc białe szaleństwo z atrakcjami spa i wellnes w basenach geotermalnych na terenie Term Bukowiańskich.

Stacja Rusiń-Ski już teraz przyciąga wielu narciarzy. Trzeba zaznaczyć, że gmina sprzyja jej rozwojowi. Plany przewidują rozbudowę stacji i połączenie na linii północ-południe Białki Tatrzańskiej z Bukowiną. Według wstępnych planów system kolei miałby połączyć najwyższe wierchy położone na tym odcinku, tj. Kotelnię, Wysoki Wierch, Horników Wierch (Kantówkę) i Rusiński Wierch. Mówi się również o doinwestowaniu całego rejonu i rozwoju nowych podhalańskich ośrodków dla narciarzy. Czy rzeczywiście, a jeśli to kiedy "Narciarski Raj" na Podhalu ujrzy światło dzienne?

skionline.pl
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 2 tak
Ilość tras zjazdowych:6 szt.
Długość tras zjazdowych:4.4 km
- trasy łatwe4.4 km
Wysokość: 805 - 926 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.12.09 do 2024.03.17
Wyciągi czynne od 09:00 do 17:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Bukowina Tatrzańska Rusiń-Ski
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępneoświetlony stok:dostępne
bramki automatyczne:dostępnepomiar czasu:niedostępne
pomiar prędkości:niedostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen termalny:dostępne
sauna:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Rusiń-Ski
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  145.00   145.00   155.00   145.00 
6 dni  700.00   700.00   760.00   700.00 

Powyższe ceny podane są w PLN i obowiązują od 2024.03.11 do końca sezonu.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Rusiń-ski
Adres:ul. Wierch Rusiński 34-530 Bukowina Tatrzańska
Telefon:604 102 402
WWW:www.rusin-ski.pl
Bukowina Tatrzańska Rusiń-Ski
Zobacz
Tatry Super Ski cennik 23/24
Rusiń-Ski - nowa 6-osobowa kolej
Rusiń-Ski - nowa 6-osobowa kolej
Rusiń-Ski - nowa 6-osobowa kolej
W Bukowinie Tatrzańskiej stawiają nowoczesną kanapę
Rusiń-Ski - budowa nowej kolei i trasy
Rusiń-Ski - budowa nowej kolei i trasy
Rusiń-Ski - budowa nowej kolei i trasy
TERMA&SKI - dwa oblicza zimy w Bukowinie Tatrzańskiej
Mistrz Polski trenował w Rusiń-Ski przed slalomem Pucharu Świata

zobacz więcej

Booking.com