skionline.pl stacje Polska Tatry i Podhale wyślij link znajomemu dodaj opinię

Koziniec
Czarna Góra

fot. SN Koziniec
Kliknij, aby powiększyć.
fot. SN Koziniec
Czarna Góra to jedna z najbardziej malowniczo położonych wsi na Polskim Spiszu – krainie, która aż do 1918 roku należała do Królestwa Węgierskiego. Od zachodu ogranicza ją dawniej graniczna rzeka Białka, a od wschodu – zbocza Magury Spiskiej, wznoszące się nad wsią na ponad 1000 m n.p.m. W południowej części miejscowości, na stokach jednego z bocznych grzbietów od kilku lat funkcjonuje stacja narciarska Koziniec.

Jest to niewielki, ale dość ciekawie urządzony ośrodek, którego kręgosłupem jest 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 650 m i różnicy wzniesień około 130 metrów, która wspina się pod szczyt góry Koziniec – w dolnej części dość łagodnie, górą – zdecydowanie stromiej. Równolegle do kolejki krzesełkowej w dolnej części stoku biegnie wyciąg orczykowy, a w jego pobliżu krótka „wyrwirączka” przeznaczona dla początkujących i dzieci. Wyciągi te obsługują całkiem sporą ilość tras – dwie z nich biegną równolegle do kolei, w górnej części oznaczone jako czerwone, trzecia, w całości niebieska szerokim łukiem schodzi do dolnej stacji krzesła. Wszystkie trasy mogą być dośnieżane i są oświetlone.

Proste, ale funkcjonalnie urządzoną stację zapewnia spory, darmowy parking, stylowa karczma, przy której zorganizowano kącik dziecięcy, gdzie można pociechy oddać na kilka godzin pod opiekę, a także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis i szkółka narciarska. Największą zaletą tego rodzinnego ośrodka jest niewielkie zatłoczenie, w porównaniu z sąsiednimi ośrodkami, a także kapitalne widoki – trasy maja bowiem południowo-zachodnią ekspozycję i przy dobrej pogodzie można podziwiać w czasie jazdy Tatry w całej okazałości, łapiąc jednocześnie opaleniznę. To samo położenie, które zapewnia świetne panoramy, jest też jedną z większych wad – śnieg szybko robi się tu mokry, a na trasach tworzą się nieprzyjemne odsypy, natomiast wiosną i w czasie halnego pokrywa śnieżna znika tu szybciej niż gdzie indziej (stok nie dość, że jest dosłoneczny, to jeszcze dowietrzny…). W sumie jest to dobra alternatywa dla początkujących narciarzy, zwłaszcza gdy większe i bardziej renomowane ośrodki narciarskie są niemiłosiernie zatłoczone.

Koziniec wchodzi w skład regionu TatrySki, objętego wspólnym karnetem, do którego należą także Białka Tatrzańska, Kluszkowce, Jurgów, Czarna Góra Litwinka.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:4 szt.
Długość tras zjazdowych:2.22 km
- trasy łatwe2.22 km
Wysokość: 760 - 890 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do 2024.02.25
Wyciągi czynne od 09:00 do 18:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Czarna Góra Koziniec
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Koziniec
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Czarna Góra - Koziniec Sp. z o.o.
Adres:ul. Nadwodnia 170 34-532 Czarna Góra
Telefon:+48 605 050 184
WWW:www.koziniec-ski.pl
Czarna Góra Koziniec
Zobacz
Koziniec - Czarna Góra przed świętami 2016
Koziniec - Czarna Góra przed świętami 2016
Koziniec - Czarna Góra przed świętami 2016
Jakie warunki do jazdy pod Tatrami?
Karnet TatrySki dostępny online
Czarna Góra - Koziniec
Czarna Góra - Koziniec
Czarna Góra - Koziniec
Booking.com