skionline.pl stacje Polska Tatry i Podhale wyślij link znajomemu dodaj opinię

Suche
Poronin

Kliknij, aby powiększyć.
Suche to niewielka wioska góralska, położona w dolinie podchodzącej w kierunku położonego na szerokim grzbiecie Pogórza Gubałowskiego wsi Ząb. Od południa ograniczą ją grzbiet, który od znanej wszystkim Gubałówki opada na północny wschód, w kierunku Poronina. Właśnie na północnych stokach tego grzbietu położona jest jedna z najmłodszych stacji narciarskich na Podhalu – została ona zbudowana od podstaw I oddana narciarzom do użytku w sezonie 2012-13.

Jest to typowa mała rodzinna stacja, jaki wiele powstaje w polskich górach w ostatnich latach. Jej osią jest 4-osobowa kanapa produkcji Doppelmayra, która pokonując dystans 640 metrów i 137 metrów różnicy poziomów wywozi na grzbiet (jej górna stacja leży nieco ponad pół kilometra dalej na wschód niż górna stacja kolei na Harnedzie). Wzdłuż niej prowadzą trasy, szerokie na 40-50 metrów, rozdzielając się na kilka wariantów, które spotykają się przy dolnej stacji krzesła. W sumie jest tu ok. 1 km łatwych tras zjazdowych. W górnej części stoku stoi dodatkowo niedługi orczyk, a przy dolnej stacji krzesła, niedaleko parkingów urządzono zupełnie odrębne poletko zajadowe dla najmłodszych wyposażone w krótki wyciąg.

Przy dolnej stacji krzesła znajduje się obowiązkowa w podhalańskich stacjach narciarskich karczma z regionalnym menu, a także wypożyczalnia sprzętu i serwis. Miejsce to nadaje się idealnie dla początkujących narciarzy i mimo niewielkich rozmiarów posiada niewątpliwe zalety. Po pierwsze – jest bardzo dobrze położona – tylko 1,5 km od zakopianki. Północna ekspozycja stoku pozwala utrzymać tu dobre warunki przez większość dnia, a dobra instalacja naśnieżania sprawia, że panują tu zaskakująco dobre, jak na tak niskie położenie, warunki – dość powiedzieć, że w bezśnieżnym sezonie 2013-14 panowały tu najlepsze, obok Białki Tatrzańskiej, warunki na stoku.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:1.5 km
- trasy łatwe1.5 km
Wysokość: 790 - 927 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.12.16 do 2024.03.03
Wyciągi czynne od 09:00 do 18:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Poronin Suche
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Suche
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska SUCHE
Adres:Suche 103 34-520 Poronin
Telefon:+48 600 59 59 59
WWW:www.skisuche.com
Poronin Suche
Zobacz
Stacja Narciarska SUCHE
Stacja Narciarska SUCHE
Stacja Narciarska SUCHE
Suche - nowa stacja zaprasza na otwarcie
Booking.com