skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rozpoczynamy sezon na Kitzsteinhorn

2013.11.07
Lodowiec Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl
Listopad to czas kiedy głodni i spragnieni nart szukamy pierwszego śniegu. W Alpach zaczyna prószyć, w sklepach na półkach pojawiają się pierwsze kolekcje sprzętu. Nie mogąc poskromić narciarskiego apetytu postanowiliśmy sprawdzić, jak sezon rozpocząć można na najbliższym nam lodowcu. Hop do samochodu i pokonując 750 km od granicy w Cieszynie jesteśmy na Ktzsteinhorn!
Warunki zastaliśmy bardzo dobre, choć dwa tygodnie wcześniej śniegu było o 0,5 m więcej. W drugim dniu naszego pobytu słońce przesłoniły gęste chmury, spadła temperatura i zaczął podać śnieg. Bad luck? - trochę tak, choć z drugiej strony fajnie, bo można śnieżyć i warunki będą coraz lepsze.

W tej chwili czynnych jest 10 z 18 wyciągów oraz 12 z 41 km tras narciarskich, snowpark, oraz 2 km tras biegowych. Dokładne informacje o warunkach narciarskich na lodowcu Kitzsteihorn znajdziecie tutaj.

Snowpark - Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl
Snowpark - Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl

Biorąc pod uwagę porę roku i fakt, że na stokach trenuje teraz wielu zawodników, jednak można pojeździć. Z dołu szybko wyjechaliśmy gondolą, na górze do orczyka czekaliśmy ok. 15. min. Kaprun jest o tyle "bezpiecznym kolejkowo" miejscem, że z dolnej stacji na górę kursują dwie gondole, tak więc nawet w szczycie sezonu nie jesteśmy narażeni na długie czekanie.

A teraz kilka zdań do jeszcze niezdecydowanych, którzy wątpią, że listopadowy "długi weekend" warto spędzić w Kaprun. Już dziś otwarty jest Snowpark, a obok można pobiegać na nartach. Jeżeli dobrze pokombinujecie, urlop wziąć można od 09.11.2013 - 17.11.2013 i "płacąc" czterema dniami wolnego spędzicie dziewięć dni na nartach. Kolejny argument, by listopadową słotę wyleczyć na nartach to niższe ceny skipassów. W listopadzie za 6-dniowy karnet zapłacimy 198 Euro ceny te obowiązują aż do 29 listopada 2013.

A co czeka nas w Kaprun w pełni sezonu? Nowa czarna trasa oznaczona numerem 14 o sympatycznej nazwie Black Mamba, która zaczyna się w okolicy dolnej stacji krzesła Kirstallbahn i kończy przy dolnej stacji gondoli Gletscherjet 2. Szczegóły możecie sprawdzić na mapie tras.

Cóż, nam pierwszy kontakt ze śniegiem zrobił naprawdę dobrze. A Wy? Kiedy planujecie "Start do nart"?Przydatne adresy:

Lodowiec Kitzsteinhorn - www.kitzsteinhorn.at
Region Zell am See - Kaprun - http://www.zellamsee-kaprun.com

jc / skionline.pl

Tagi: #austria #kaprun #lodowiec #kitzsteinhorn #zell am see

powrót

Zobacz
Kaprun lodowiec Kitzsteinhorn - październik 2013
Kaprun lodowiec Kitzsteinhorn - październik 2013
Kaprun lodowiec Kitzsteinhorn - październik 2013
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021