skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Tyrol - aktualny raport śniegowy

2009.12.22
Miłośnicy białego szaleństwa w Austrii na brak śniegu narzekać nie mogą! Po ostatnich opadach, na tyrolskich stokach panują naprawdę wyśmienite warunki. Szczegółowy raport śniegowy ze znanych stacji zamieszczamy poniżej.
St. Anton am Arlberg - kolebka narciarstwa alpejskiego. We wszystkich stacjach regionu panują doskonałe warunki śniegowe. W zeszły piątek, 18. grudnia 2009, uruchomiono kolejkę Rendlbahn. Dolna stacja tejże kolejki leży w samym centrum St. Anton; kilka kroków dalej kursują kolejki Galzigbahn i Gampenbahn. W pobliżu znajduje się również informacja turystyczna i szkoły narciarskie. Grubość pokrywy śnieżnej w ośrodku wynosi aktualnie 130 cm, a co za tym idzie warunki do szusowania są fantastyczne.

Zillertal - Na wszystkich stokach panują idealne warunki. Cały teren pokryty jest naturalnym śniegiem - na desce i nartach jeździć można do woli! Na Ahorn powstaje właśnie White Lounge - wioska składająca się z kilku igloo. Genialne warunki panują też na Penken, gdzie trasy pokrywa sypki, nie zmrożony śnieg. Gdzieniegdzie poszaleć można także w dziewiczym puchu! - relacjonuje jedna z osób pracująca dla Biura Promocji Tyrolu, a która warunki na trasach sprawdziła osobiście.

Alpbach - zdecydowaną większość stoków pokrywa gruba warstwa naturalnego śniegu. W ostatni weekend otwarto trasę do Inneralpbach, na której zalega głównie sztuczny, popołudniami nieco rozjeżdżony sztuczny śnieg. Pomimo to, warunki narciarskie są dobre, lub bardzo dobre.

Obergurgl / Hochgurgl - w słynnych ötztalskich ośrodkach panują fantastyczne warunki do uprawiania narciarstwa, również poza trasami. Stoki pokrywa wyłącznie naturalny śnieg - w takich ilościach, że zjechać można do samej doliny. Armatki śnieżne nie pracują, gdyż naturalnego śniegu jest pod dostatkiem; puch jest sypki, warunki narciarskie są więc wymarzone.

Tu sprawdzisz aktualne warunki narciarskie w Tyrolu

Podobne warunki panują w Sölden - do doliny zjechać można przygotowanymi trasami, lub śmigając w puchu. Działają armatki śnieżne, więc śniegu z pewnością nie zabraknie.Podyskutuj o tym na forum

Źródło: Tirol Werbung

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Soelden
Stacje: Alpbachtal
St. Anton am Arlberg
St. Anton am Arlberg
St. Anton am Arlberg
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Zillertal Arena, Tyrol - Austria cz. I
Zillertal Arena, Tyrol - Austria cz. I
Zillertal Arena, Tyrol - Austria cz. I
Penken, Zillertal - Austria
Penken, Zillertal - Austria
Penken, Zillertal - Austria
Ahorn - Zillertal, Tyrol Austria
Ahorn - Zillertal, Tyrol Austria
Ahorn - Zillertal, Tyrol Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com