skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

St. Anton am Arlberg

fot. TVB St. Anton
fot. TVB St. Anton
St. Anton to renomowany ośrodek narciarski leżący na styku Tyrolu i Vorarlbergu. Nieopodal leżą inne znane stacje: Lech, Zürs, St. Christoph i Stuben. Razem tworzą one jeden region - Arlberg, którego tereny narciarskie uznawane są za najlepsze w Alpach Wschodnich. Narciarzy przyciąga w ten rejon przede wszystkim wyjątkowa różnorodność stoków i fantastyczne warunki śniegowe.

W 2001 roku St. Anton było gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Choć na terenie całego Arlbergu obowiązuje jeden skipass, w rzeczywistości leżące w Tyrolu St. Anton, St. Christoph i Stuben pozbawione są narciarskiego połączenia z - usytuowanymi po drugiej stronie masywu Valluga - ośrodkami Lech i Zürs. Pomiędzy obiema częściami Arlbergu kursują regularnie skibusy.

Główne narciarskie stoki St.Anton znajdują się na Galzig i Gampen. Na Gampen rozegrano większość konkurencji alpejskich mistrzostw świata w 2001 r. Narciarskie centrum całej tyrolskiej części Arlbergu stanowi Galzig, gdzie większość tras wymaga sporych umiejętności i dobrej techniki. Dla wytrawnych narciarzy atrakcję stanowią także znakomite tereny freeride’owe (m.in. cyrki polodowcowe Schindlerkar i Mattun).

Narciarze o umiarkowanych umiejętnościach lepiej będą czuli się na trasach Albony, gdzie jest z reguły mniej tłoczno niż w innych rejonach, a zjazdy należą do łagodniejszych. Podobnie - Rendl, gdzie znajduje się ponadto trasa z pomiarem prędkości i specjalna strefa dla początkujących. Stoki nadające się do nauki znajdują się w zasadzie przy wszystkich dolnych stacjach kolejek.

Amatorom snowboardu Arlberg oferuje - prócz rewelacyjnych terenów do jazdy poza trasami - urozmaicone snowparki i wygodę w korzystaniu z wyciągów (duża ilość gondoli i wyciągów krzesełkowych).

Z myślą o narciarzach biegowych wytyczono blisko 40 km tras, z czego większość (30 km) znajduje się w sąsiedztwie St. Anton.

Arlberg bez wielkiej przesady nazwać można prawdziwym rajem dla narciarzy, a zwłaszcza dla amatorów freeride’u. Okolice te należą zarazem do najdroższych, a jego miejscowości - do najbardziej snobistycznych miejsc w całym paśmie Alp. W najmniejszym stopniu dotyczy to może osady Stuben; tam właśnie (lub w wioskach położonych w dolinie Stanzertal) można poszukać tańszego noclegu.

St. Anton proponuje swoim gościom największą różnorodność rozrywek apres-ski spośród wszystkich miejscowości Arlbergu: od popołudniowych spotkań przy herbacie po kończące się nad ranem imprezy w dyskotece. Niektóre spośród tutejszych, w większości ekskluzywnych, lokali z biegiem lat zdążyły zyskać kultowy charakter.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
21 18 3 2 1 tak
Długość tras zjazdowych:122 km
- trasy łatwe57 km
- trasy średnie42 km
- trasy trudne23 km
Długość tras biegowych:40 km
Wysokość: 1304 - 2811 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:45 do 16:15
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:St Anton Tourist Office
Adres:St Anton am Arlberg A-6580 Austria
Telefon:43 5446 22690
Fax:43 5446 2532
WWW:www.stantonamarlberg.com
Zobacz
Ski Arlberg - ośrodek narciarski w rozmiarze XXL
Sankt Anton am Arlberg - narciarskie szusy w kolebce alpejskiego narciarstwa
St. Anton otwiera trasy 2 grudnia
305 km tras, 87 kolei - powstanie największy połączony teren narciarski w Austrii!
Plany połączenia ośrodków w St. Anton i Kappl bliższe realizacji

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020