skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Solda / Sulden

Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
2017.06.02
Począwszy od sezonu zimowego 17/18 w sprzedaży dostępny będzie karnet, umożliwiający korzystanie z kilku terenów narciarskich na pograniczu Austrii i Włoch. Bliższa współpraca sąsiadujących regionów uatrakcyjni ich ofertę turystyczną, a do dyspozycji narciarzy zostanie oddane w sumie 211 kilometrów tras.
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach  - zrób to teraz!
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach - zrób to teraz!
2017.03.09
Większość osób planuje urlop zimowy w środku zimy, zwracając uwagę na dwie rzeczy: termin ferii szkolnych oraz optymalne warunki narciarskie. Teoretycznie w styczniu i lutym śnieg jest najlepszy, a temperatura do jeżdżenia optymalna. Jeżeli jednak tej zimy nie byłeś jeszcze na nartach - pomysłem wartym rozważania jest zaplanowanie wyjazdu na przełomie pór roku. Równie dobrze przygotowane trasy jak w sezonie, a dodatkowo wiosenne słońce i niższe ceny - to główne plusy, jakich możesz spodziewać się w południowotyrolskich ośrodkach nawet do końca kwietnia!
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach fot. Hintertux
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach
2016.04.08
Nic tak nie poprawia humoru narciarza jak myśl, że kiedy u nas wiosna w natarciu, w wyższych partiach Alp zima trwa na całego. Pod wieloma względami jest to najlepsza pora na wyjazd - długi dzień, sprzyjająca temperatura nawet na dużej wysokości, zazwyczaj bardzo dobre warunki, a przy tym nierzadko tańsze karnety. Dlatego nie dziwi fakt, że jak co roku, wielu narciarzy z Polski wybierze się na majówkę właśnie na lodowce, przeważnie do Austrii i Włoch. Przed zbliżającym się długim weekendem, przygotowaliśmy dla Was krótką "ściągawkę" na ten temat.
Punkty obowiązkowe podczas ferii w Południowym Tyrolu
Punkty obowiązkowe podczas ferii w Południowym Tyrolu2014.11.25
Oto część druga listy "must-see" wśród ośrodków w Południowym Tyrolu. Tym razem omawiamy: Valle Isarco/Eisacktal, Val Gardena/Gröden, Valli di Tures e Aurina/Tauferer Ahrntal, Merano2000, Val Senales/Schnalstal oraz Val Venosta/Vinschgau. Poniżej znajdziecie listę miejsc, których nie wolno pominąć będąc w okolicy! Są to trasy narciarskie, górskie chaty, snowparki, atrakcje i wydarzenia lub miejsca związane z lokalną kulturą czy historią. Warto przeczytać, by potem nie żałować
Narty w Dolomitach po szczycie sezonu
Narty w Dolomitach po szczycie sezonu fot. skionline.pl2014.03.21
Zima powoli się kończy, szczególnie w Polsce. Jednak nie wszyscy zdążyli pojechać już na narty lub jednorazowy wyjazd im nie wystarczy. W niektórych miejscach sezon narciarski trwa w najlepsze i będzie tak jeszcze co najmniej do drugiej połowy kwietnia. Świetna pogoda we włoskich Dolomitach i obfite opady śniegu w ostatnich miesiącach, sprawiają, że ośrodki w Południowym Tyrolu położone w wyższej partii gór gwarantują bardzo dobre warunki. Szczególnie polecamy: Klausberg i Speikboden, Kronplatz, Solda, Maso Corto oraz Obereggen.
Technologia w Południowym Tyrolu
Technologia w Południowym Tyrolu2013.02.22
Faktem jest, że technologia ułatwia życie. W Południowym Tyrolu korzystają na tym głównie narciarze. Dotyczy to zarówno fizycznych udogodnień, jak i wirtualnych atrakcji. Rozwijająca się komunikacja i infrastruktura, maszyny zapewniające świetne warunki do uprawiania sportów lub ciekawe i przydatne aplikacje wspólnie sprawiają, że klasyczny urlop wszedł na wyższy poziom: urlop 2.0.
Prosto z Południowego Tyrolu / Südtirol News
Kronplatz/Plan de Corones2012.11.29
Ośrodek Kronplatz/Plan de Corones został okrzyknięty najlepszym ośrodkiem narciarski we Włoszech. Jest to wynik badań "Best ski resort 2012", które przepro-wadziła agencja Mountain Management, zajmująca się m.in. kontrolą jakości tere-nach narciarskich. Tegoroczne badania przeprowadzono pośród 41 864 miłośników sportów zimowych w 55 regionów narciarskich w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Francji i we Włoszech.
Południowy Tyrol - zaczynamy sezon narciarski
fot. Południowy Tyrol2008.10.27
Już za kilka dni rozpocznie się nowy sezon zimowy w Południowym Tyrolu. Większość ośrodków narciarskich jest właściwie przygotowana na przyjęcie turystów planujących spędzić swój urlop w tym regionie Włoch.
Narciarska wiosna w Południowym Tyrolu
Alpe di Siusi/Seiser Alm fot. skionline.pl2008.03.19
W górskich dolinach i miasteczkach pod koniec marca kwitną już forsycje i migdałowce, czyli wiosna w pełni. Wystarczy jednak wjechać kilkaset metrów wyżej, gdzie utrzymująca się pokrywa śnieżna stwarza ciągle jeszcze doskonałe warunki narciarskie i pozwala szusować po stokach skąpanych wiosennym słońcem. W południowotyrolskich ośrodkach narciarskich zazwyczaj sezon narciarski kończy się na początku kwietnia.
Narty w Dolomitach aż do maja!
Val Senales/Schnalstal (Maso Corto) fot. skionline.pl2007.04.16
Południowo - tyrolskie kurorty narciarskie Val Senales/Schnalstal (Maso Corto) i Solda/Sulden zapraszają na śnieżną zabawę na 3.000 m n.p.m. aż do maja.
Na narty i snowboard do Południowego Tyrolu: szybciej, taniej i wygodniej!
Kronplatz fot. J.Ciszak skionline.pl2006.11.09
Nowa oferta turystyczna dostępna od 1 grudnia br. obejmuje transfery z lotniska Orio al Serio w Bergamo koło Mediolanu do południowotyrolskich kurortów narciarskich, takich jak: Val Gardena (www.valgardena.it), Obereggen (www.obereggen.it) i Alta Badia (www.altabadia.org).
Trzysta punktów Adama
Adam Małysz fot.J.Ciszak/skionline.pl2004.09.05
Zakopane (skionline.pl) Wygraną w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich Adam Małysz umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zajął Słoweniec Robert Kranjec, a na trzecim miejscu zajęli dwaj zawodnicy Bjoern Einar Romoeren z Norwegia i i Czech Jakub Janda.
poprzednie1 - 12 z 17następne
Booking.com