skionline.pl stacje Włochy Veneto wyślij link znajomemu dodaj opinię

Civetta

Kliknij, aby powiększyć.
Civetta to jeden z największych ośrodków narciarskich w regionie Veneto, rozciągający się pomiędzy Monte Civetta a Monte Pelmo i obejmujący cztery miejscowości: Alleghe, Selva di Cadore, Palafavera i Zoldo. Wchodzi w skład karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski.

Jest to przede wszystkim rejon godny polecenia rodzinom z dziećmi i narciarzom, pragnącym podszlifować swoje umiejętności, Ski Arena Civetta oferuje bowiem w większości szerokie i bezdrzewne trasy. W Alleghe, Selva di Cadore i Zoldo zlokalizowane są szkółki narciarskie. Choć zjazdów łatwych i bardzo łatwych jest w tym rejonie naprawdę sporo, to jednak największy wybór mają tu narciarze prezentujący średni stopień zaawansowania w jeździe. Stosunkowo najmniej jest tras czarnych.

Zoldo, Alleghe, Palafavera i Selva di Cadore to niewielkie, swojskie alpejskie wioski. Bardzo sprawnie kursują pomiędzy nimi skibusy (dla posiadaczy karnetów przejazdy w ramach całego rejonu są bezpłatne). Z miejscowości Alleghe skibusem można dojechać również do Marmolady (stacja Malga Ciapela), Sella Rondy i dostać się na trasy rejonu World War I.

Prawie wszystkie stoki narciarskie posiadają sztuczne naśnieżanie, a ponadto większość z nich znajduje się na wysokościach od 1 500 m n.p.m. do 2 100 m n.p.m., co gwarantuje świetnej jakości naturalną pokrywę śnieżną.

Narciarze biegowi mają do dyspozycji kilka pętli (głównie w okolicy Selva di Cadore i Zoldo), o różnej długości i bez istotnych różnic poziomów. W Zoldo wytyczona jest trasa do biegania z psem.

Snowboardziści wybrać się raczej powinni w jakiś inny alpejski rejon, Ski Arena Civetta nie ma bowiem dla nich jakichś szczególnych atrakcji.

Są natomiast dobre warunki do uprawiania zimowej pieszej turystyki (ok. 10 km odśnieżanych szlaków).

Wśród innych sportów zimowych na plan pierwszy wysuwa się przede wszystkim hokej na lodzie. Na stadionie w Alleghe lub Zoldo rozgrywane bywają często mecze włoskiej hokejowej pierwszej ligi. Oprócz okazji do oglądania łyżew w mistrzowskim wydaniu jest również możliwość jazdy na lodowiskach w Alleghe, Selva di Cadore i Zoldo. Z innych atrakcji wymienić można wspinaczkę na zamarzniętych wodospadach czy snowrafting.

Baza apres-ski nie jest szczególnie urozmaicona, choć każda z głównych miejscowości posiada bary, restauracje i dyskoteki.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
19 7 2 tak
Długość tras zjazdowych:80 km
- trasy łatwe32 km
- trasy średnie42 km
- trasy trudne6 km
Długość tras biegowych:54 km
Wysokość: 1000 - 2100 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:snowpark:
stok dla dzieci:oświetlony stok:
skibus:bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:curling:
rakiety śnieżne:spacery zimowe:
basen:basen termalny:
opieka nad dziećmi:dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Consorzio Impianti a Fune Civetta
Adres:Via Col di Lana 32022 Caprile (BL) Włochy
Telefon:+39 0437 721376
Fax:+39 0437 721252
WWW:www.skicivetta.com
Zobacz
Szukam słońca w ośrodku Civetta (Vlog #020)
Dolomity: darmowe szusowanie w wiosennym słońcu
DolomitiSuperski: tańsze karnety
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021