skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zmiany na Skrzycznem - poszerzony Ondraszek, zmodernizowane naśnieżanie

2019.05.27
Zmiany na Skrzycznem - poszerzony Ondraszek, zmodernizowane naśnieżanie
Kliknij, aby powiększyć.
Zmiany na Skrzycznem - poszerzony Ondraszek, zmodernizowane naśnieżanie
Do kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych, mających poprawić funkcjonalność ośrodka na Skrzycznem latem, jak i w sezonie zimowym, przygotowuje się Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Zobacz także:

Choć bardzo udany okres zimowy na trasach zlokalizowanych na Skrzycznem dobiegł końca wcale nie tak dawno, już teraz prowadzone są jasno sprecyzowane działania z myślą o następnym sezonie. Przyczynią się one do zwiększenia jakości ośrodka popularnego wśród narciarzy.

- Przygotowanie infrastruktury na odpowiednim poziomie to absolutnie priorytetowa kwestia. Mamy w tym zakresie konkretne założenia, które systematycznie realizujemy - mówi Aleksandra Woźniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

W kontekście sezonu zimowego 2019/2020 przewidziano przede wszystkim poprawę systemu dośnieżania, co pozwoli z jeszcze większym profesjonalizmem przygotować trasy ośrodka narciarskiego jego użytkownikom. Szczególnie istotna będzie przebudowa instalacji dośnieżania na odcinku "Tartak - Uzdrowiskowa" meta trasy FIS.

Jak dodaje dyrektor COS-OPO w Szczyrku, także poszerzenie trasy "Ondraszek" znajduje się wśród inwestycyjnych priorytetów. Termin realizacji nie jest jednak zależny bezpośrednio od Centralnego Ośrodka Sportu, ale od przeprowadzanej przez samorząd miasta Szczyrk procedury zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

- Jesteśmy przygotowani do tej inwestycji. Trzymamy kciuki, żeby jej rozpoczęcie możliwe było jak najszybciej - tłumaczy Aleksandra Woźniak.

Wyzwaniem stojącym przed Ośrodkiem jest również uatrakcyjnienie oferty na czas wiosenno-letni, podczas którego na Skrzyczne chętnie przybywa wielu gości. Prócz pieszej turystyki jedną z aktywności najbardziej popularnych są zjazdy rowerami. Na etapie budowy specjalnych tras jest "po sąsiedzku" Szczyrk Mountain Resort, także COS ma w tym względzie skonkretyzowane przedsięwzięcia do zrealizowania.

- Dbamy o to, aby Szczyrk jako miejsce wypoczynku i rekreacji było chętnie wybierane. Sami widzimy to, że gdy tylko pogoda dopisuje gościmy spore grono miłośników aktywnego spędzania czasu - zauważa dyrektor COS-OPO

Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #cos #skrzyczne #ondraszek #zima #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020