skionline.pl WorldSkitest 06/07 Race kobiety Head
poprzednia nartanastępna narta
Worldcup i.SL CP 13

Zyskując dużą ilość punktów w każdej z 5. kategorii, Head WC i. SL wjeżdża na podium i zgarnia brązowy medal. To narty dla kobiet, które lubią igrać z prędkością. I jeszcze ta szata graficzna… Absolutnie fantastyczna! Niekwestionowany zwycięzca w konkursie SnowStyle (kategoria Women’s Race).

Parametry testowanej narty:
- promień: 0.0 m

Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
36.9
Długi skręt 7.5
Krótki skręt 7.4
Trzymanie krawędzi 7.6
Stabilność 7.4
Łatwość prowadzenia 7.1

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Klasyczne narty slalomowe o konstrukcji typu sandwich dla zawodników, instruktorów i bardzo dobrych narciarzy.

Technologie: HEAD Intelligence, HEAD Liquidmetal, konstrukcja X-Frame, wielowarstwowy drewniany rdzeń, najwyższej jakości grafitowy ślizg typu UHM o strukturze sportowej, polerowane chromo-wanadowe krawędzie typu ESF, fabrycznie montowana płyta Tyrolia Carve Plate 13 SLR.
Zalecane wiązania: Tyrolia Free Flex Plus 17.
Parametry techniczne:Technologie:
długość: 150/155/160/165/170
promień: 11.3m /160
taliowanie: 115-62-99
X-Frame, Intelligence Technology, Liquidmetal Technology,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

X-Frame


Dzięki zastosowaniu konstrukcji X-Frame narta uzyskała nowy kształt. Ramiona X-Frame rozprowadzają energię ze środka narty wzdłuż jej krawędzi, przez co siły nacisku krawędzi na podłoże są równomiernie rozłożone na całej ich długości. Równomierne rozłożenie siły nacisku krawędzi na podłoże gwarantuje optymalną przyczepność krawędzi, kontrolę, oraz precyzyjne prowadzenie narty przy każdej szybkości.

Intelligence Technology


Elektronika z rozpędem wkracza w narciarski świat! Head zaproponował rozwiązanie hi-tech przetestowane na swoich rakietach tenisowych. Chodzi o włókna z materiału piezoelektycznego, przewodzące prąd, które reagują na energie kinetyczną, pochodzącą z ugięcia nart. Energia elektryczna trafia do chipa, znajdującego się w centralnej części narty. Chip 10 razy zwielokrotnia ładunek elektryczny i wysyła go z powrotem do włókien. Te reagują prostowaniem się. Efekt jest taki, że im mocniej naciskamy na krawędź tym mocniej narta "oddaje" - prostuje się i tym samym przyspiesza. Praca krawędzi jest harmonijnie rozłożona na całej długości narty i idealnie przylega do stoku. Cały projekt otrzymał nazwą Head inteligence - electronic ski managment system.

Liquidmetal Technology


Liquidmetal to zupełnie nowy materiał, którego dotychczas nie stosowano do produkcji nart. Struktura molekularna Liquidmetal’u jest amorficzna i w przeciwieństwie do struktur krystalicznych nie ulega deformacji pod wpływem działających na nią sił.

zobacz całą kolekcję Head 06/07

Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Dzieci GS
Złoto:Rossignol
Srebro:Atomic
Brąz:Elan
WorldSkitest 2006 cz. I
WorldSkitest 2006 cz. II
Sponsor
Partnerzy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020