Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty damskie z rockerem - jaka długość???


Pestka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry po raz pierwszy :)

Od dwóch tygodni mieszkam w necie i szukam nart. Nie zdam się na „doświadczonego sprzedawcę w sklepie”, bo jeszcze takiego nie spotkałam. A nawet trochę zaczynam wątpić w jego istnienie…

To ja:

1. Płeć – K

2. Wiek – 38

3. Waga – 57 kg

4. Wzrost – 170 cm

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów ( kilka dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na – prawie mocne 4 :)

7. Moje obecne buty to – Salomon Divine 5, flex chyba 50

8. Teraz jeżdżę na nartach – Volkl Attiva Cielo 154 cm

9. Preferuję styl jazdy – Zaczęłam w ogóle preferować jazdę na nartach i to jest już sukces, teraz jeżdżę asekuracyjnie, kontroluję to, co dzieje się

poniżej, powyżej, z prawej, z lewej, a nawet na sąsiednich stokach :)

10. Stoki: polskie, trasy przygotowane.

Do tego roku jeździłam z paniką w oczach (10% przyjemności / 90% strachu), z nartami zawsze w poprzek (nigdy wzdłuż!) stoku, supermistrzyni pługu. Mąż mówi, że można to nazwać „jazdą agresywną”, bo „nikt tak nie klnie na nartach, jak ty (czyli ja)”. Mam narty dla bardzo początkujących, ale czuję się na nich niepewnie, drażni mnie ich miękkość, rzuca mną na każdej muldce. W tym roku wzięłam z wypożyczalni Volkl RTM 7.4 z rockerem, długość 163 cm i okazało się, że... narty zaczęły układać się bardziej równolegle, pojawiła się prędkość i w końcu poczułam… przyjemność. Sprzyjała mi też pogoda, była wielka śnieżyca, w której nic nie widziałam :).

Teraz, na fali uniesienia, liczę na szybki postęp więc szukam nowych nart i butów.

Buty – tu sobie radzę, jestem w trakcie mierzenia, ale wiem, że chcę flex 90.

Narty – tu potrzebuję Waszej pomocy:

Na pewno jakieś damskie, bo przekonują mnie argumenty o różnicy płci :).

Napaliłam się na Fischer Trinity (2014, z rockerem), mają dobre wyniki w testach, opisywane są jako stabilne. Ewentualnie K2 Potion 72 SR (dawne SuperOne), też z rockerem, chyba bardziej miękkie od tych pierwszych.

Niektórzy piszą, że to narty wymagające, więc czy to dobry wybór dla mnie? Jeżeli nie, to co proponujecie? A jeśli tak, to jaka długość?

- Fischer Trinity: 155, 160, 165 (Wyszukiwarka Fischera rekomenduje mi 165 cm, ale musiałam się wpisać jako zaawansowana, bo nie mają średnio-).

- K2 Potion 72 SR: 153, 160, 167

Czytam, że narty z rockerem powinny być dłuższe, w okolicach wzrostu, ale w sklepach ciężko dostać narty damskie dłuższe niż 163 cm (nawet nie zamawiają). Widziałam też, że w WorldSkitest były testowane narty 155-161 cm, a jak sprawdziłam, to narciarki (te znane), które brały udział w testach były wzrostu ok. 170 cm. Dlaczego nie dano dłuższych nart, skoro mają rocker?

Nie boję się dłuższych nart (jeżdżę na biegówkach:)), ale nie chciałabym przeszarżować. Więc jaka długość, a przede wszystkim – jakie narty?

Pestka

Ps.

Jeżeli któraś z dziewczyn na forum testowała wymienione narty, to jaką długość w stosunku do wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko,gdybym miała wybrać z pośród tych modelów nart o których piszesz to ja wybrałabym dla siebie Fischer'y, nie pytaj dlaczego,po prostu:happy:podobają mi się. Ja jeżdżę na narcie 165cm (też mam 170cm wzrostu).na dłuższej narcie wiadomo,jazda stabilniejsza przy dłuższych łukach i szybciej jedzie.Dobierz sobie narty do swoich umiejętności i preferencji.Istotne jest, jaki styl preferujesz,czy lubisz krótki skręt z umiarkowaną prędkością lub lubisz pojechać dłuższym i szybszym skrętem, czy jeździsz ciętym skrętem? Mój znajomy "fafarafa" kupił sobie narty szmery bajery komórkowe(zawodnicze) no i co z tego?jęczy na stoku bo dla niego za twarde,nie panuje nad nimi...niestety, niektóre narty nie wybaczają braku umiejętności...Polecam poszukać sklepu ze sprzętem którzy prowadzą specjaliści, powodzenia.:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to coś pomoże w wyborze,

to kupiłem żonie, która ma 158 cm wzrostu, BBR Skylite 7,4 o długości 160 cm.

Sam jeżdżę m.in. na BBR 8,9 które mają 186 cm długości, a mój wzrost to skromne 176 cm.

Narty z rockerem muszą być dłuższe od tych bez rockera.

Najlepiej pojeździć trochę na wybranych modelach (pod Kotelnicą widziałem jakieś centra testowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szłam do sklepu z zamiarem nabycia tych Fischerów, sugerując się m.in. wynikami testów i ich nie kupiłam. Nie powaliły mnie wizualnie, są ładne, ale te wytłaczane kwiatuszki to już przesada. Poza tym, jeździłam wcześniej na narcie dość szerokiej pod butem, a Fischery jakieś mocno delikatne się przy nich wydały. Zakupiłam Head Absolute Joy, szeroko pod butem, narty trochę "łopatowate" z wyglądu, ale świetnie radzące sobie w trudniejszych warunkach. Mierzę 168cm, moje poprzednie Volkle miały 158cm, obecne Heady z rockerem mają 163cm i nie miałam problemu z większą długością. Odbieram te Heady jako nartę rozwojową dla siebie, są dość twarde, wymagają już pewnych umiejętności, żeby było miło i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty z rockerem muszą być dłuższe od tych bez rockera.
Z jakim rockerem?Rocker rockerowi nie równy, są narty które niby mają rockera, ale go nie widać, czyli producent blefuje w celach marketingowych, znaczy twierdzi że ten rocker dopiero się robi jak narta zaczyna jechać po śniegu:tongue:, no większych pierdół to już dawno nie słyszałem:biggrin:Dzisiaj dotarły narty dla mojej żony, są z rockerem, no jak się dobrze przyglądnąć i mieć dużo dobrej woli, to faktycznie można w to zacząć wierzyć:tongue:attachment.php?attachmentid=18668&d=1421849665

P1050519.jpg

P1050519.jpg.799f0fdc6b8af4debd09d68bd6420da5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja z nart o długości 156 cm przerzuciłam się na 168 cm (narty z rockerem). Mam 173 cm wzrostu. Jestem bardzo zadowolona z tej zmiany. Narty lepiej trzymają się stoku przy większych prędkościach, są stabilniejsze i nawet nie poczułam, że są takie długie.

Też myślałam nad tymi Fischerami i K2 SuperOne, ale zdecydowałam się jednak na Head Super Joy i jestem bardzo zadowolona. Mimo sporej długości bardzo lekkie narty.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nart o długości 156 cm przerzuciłam się na 168 cm (narty z rockerem). Mam 173 cm wzrostu. Jestem bardzo zadowolona z tej zmiany. Narty lepiej trzymają się stoku przy większych prędkościach, są stabilniejsze i nawet nie poczułam, że są takie długie.

Też myślałam nad tymi Fischerami i K2 SuperOne, ale zdecydowałam się jednak na Head Super Joy i jestem bardzo zadowolona. Mimo sporej długości bardzo lekkie narty.

Pozdrawiam:)

dzięki Ola za Twoją opinię o tych nartach, przymierzam się do kupna tych Head'ów...pozdrawiam i przyjemnej jazdy:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 4.03.2015 o 12:35, atenka napisał:

dzięki Ola za Twoją opinię o tych nartach, przymierzam się do kupna tych Head'ów...pozdrawiam i przyjemnej jazdy:smile:

Witam,

ja też zastanawiam się nad zakupem Head Super Joy , ale też head supershape i magnum oraz Volkl Flair SC UVO. Preferuję jazdę szybką na krawędziach i raczej długim skrętem, ale nie unikam krótkich skretów. Możesz Olu opowiedzieć więcej wrażeniach z jazdy  Head Super Joy? Jak trzymają się na twardej zmrożonej nawierzchni, a jak na miękkim roztopionym i zmuldzonym pod koniec dnia śniegu? Ja ostatnio jeżdżę na Atomic SX 10 i jestem z nich bardzo zadowolona, ale mają już parę latek i pomyślałam o zmianie. Może ktoś zna pozostałe modele? Zdałabym się na wypożyczalnię, ale często nie mają takich modeli w długości 150-156 cm. Ja mam jedynie 160 cm wzrostu. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...