Narty - skionline.pl
Jump to content

idealist

Members
 • Content Count

  866
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by idealist

 1. Każdy wybiera co mu w duszy gra @mifilim bardzo dobra cena my mamy w samym Sillian taki 'apartamencik' 104m więc wieczorem chyba będziemy sobie potańcówki robić cena ze wszystkimi opłatami 770euro/4 osoby. Dla mnie kwatera super, miejsce super, stoki w zasięgu to co lubię, jest tylko jeden malutki szkopuł - CZY tam w ogóle pojedziemy... Wolę chyba na razie o tym jeszcze nie myśleć.
 2. Wiele ofert na sezon zimowy jest uruchomionych dopiero we wrześniu/październiku. Ja kiszę rezerwację apartament w Sillian na styczeń, bo jest rewelacyjny, w dobrej cenie i ma opcję odwołania. Ale czy pojedziemy to jest jeden wielki znak zapytania.
 3. Gerlitzen Alpe - można od razu wciągnąć się krzesłem.
 4. Turracher Hohe
 5. Przepraszam za powyższy post, ale mam jakieś problemy techniczne i nie mogłam napisać nic pod cytatem. Zillertal to narciarski kombinat z zylionem kwater więc jeśli warunki będą dogodne znajdziesz coś na krótki czas przed. W obecnej sytuacji nie ma co wybiegać aż tak daleko wprzod.
 6. Tutaj kilka sekund z tego zjazdu o zachodzie słońca, niestety filmowane już na wypłaszczeniu. To też był cudowny dzień, jednodniowa runda po Ischgl, duże tempo, żeby na czas zdążyć przed zamknięciem Gampenbahn i mieć na deser ten creme de la creme ❤️ IMG_1963.MOV
 7. W tym roku zrobiłam dokładnie taki sam jednodniowy tour po Ischgl, z tym ze trochę więcej polataliśmy po Tridzie, a na koniec dnia wróciliśmy na czarne 34,35 - do zamknięcia te trasy były w rewelacyjnym stanie. Wiem że dla wielu forumowiczów Ischgl jest z różnych względów kontrowersyjne, ale naprawdę warto choć raz w życiu zjechać Trasą Przemytników, dla mnie jest to jedna z najpiękniejszych tras alpejskich. A chyba największe wrażenie zrobiła na mnie kiedy zjeżdżałam nią na koniec dnia, bo wtedy samochód mieliśmy zaparkowany w Samnaum.
 8. To jechałeś razem z moimi znajomymi, którzy wracali z Czarnogóry i tez odbili się przed Mikulovem (podobno kilka godzin wcześniej Czesi jeszcze puszczali) i tez musieli dojechać do Passau, tam nocleg i dopiero do PL. Z racji pełnionych zawodów bardzo chcieli zdążyć przed obowiązkowa kwarantanną dla powracających, ale się nie udało.
 9. Tak, jesteśmy na Teams i sprawdza się świetnie. Zapewnia funkcjonalności typu Pliki, które można podrzucić uczniom, Zadania, które mogą zrobić online, a nauczyciel może pracować na ich dokumencie, nanosić poprawki, komentarze, etc.. Teams współpracuje z 'wirtualnym zeszytem' One Note. Krótko mówiąc, wszystko w jednym miejscu więc uczeń nie musi skakać po różnych źródłach i programach - e-mail, Librus, itd... Z perspektywy miesięcznej praktyki mogę zdecydowanie polecić MS Teams.
 10. @Cosworth240 technicznie Discord jest najgorszym wyjściem i na najmniejszą funkcjonalność edukacyjną. Przez dwa dni na tym pracowaliśmy i zrezygnowaliśmy.
 11. Wygląda tak. Z 30 lekcji w planie 20 prowadzę online. Aby zapewnić pewnien płodozmian i higienę pracy, pewne zadania wykonują samodzielnie i są one właśnie formą testów, zaliczeń lub rozwinięcia materiału omówionego na zajęciach. Robienie testu podczas lekcji uważam za stratę czasu. Wolę z nimi więcej porozmawiać, bo są tego niezwykle spragnieni. Z moją klasą wychowawczą (2LO) mamy też grupę messengerową - do pogadania, do spraw bardziej i mniej ważnych. Bardzo staram się żeby nie zamarła rola wychowawcza szkoły.
 12. Ale za chęć przekopania się wstecz 100 stron tego wątku to złota łopata się należy, albo i korona 👑
 13. Gerald, a niech sobie maże na czerwono ile chce, żyjemy w wolnym kraju... podobno 😎 Ja piszę o faktach, równie twardych jak statystki dotyczące liczny ofiar COVID... Owszem, pewnie na dziś nie będą skutkować taką liczbą ofiar śmiertelnych jak wirus, ale oznaczają niezaadresowanie czyichś bardzo ważnych, życiowych potrzeb. Z dnia na dzień opieka psychologiczno-pedagogiczna przestała działać i proteza jaką jest szkoła on-line jej nie zastąpi. A co z dziećmi które żyją w domach przemocowych, dla których wyjście do szkoły i kontrola ze strony środowiska szkolnego była swego rodzaju gwarantem bezpieczeństwa. Pewnie nawet ciężko nam sobie wyobrazić co może teraz dziać się za zamkniętymi drzwiami wielu mieszkań w majestacie usankcjonowanej Rozporządzeniami kwarantanny.
 14. W punkt! Jednym z zadań jakie otrzymali moi licealiści było prowadzenie bloga/vloga z zapisem PIERWSZYCH dwóch tygodni kwarantanny. Przeważał bardzo depresyjny ton, a to był ledwie zapis poczatku izolacji. Jednego maturzystę, ze zdiagnozowaną depresją, nam po prostu wcięło, nie ma człowieka, rozpłynął się... Skutki społeczne będą dojmujące i opłakane.
 15. Tymczasem w Austrii po Świętach planują sukcesywne odmrożenie poszczególnych sektorów usług...
 16. @tanova to samo doradzilam swoim znajomym z kręgu kynologicznego publikującym posty w jaką to głuszę udali się ze swoim psem. Nie będę się tu wdawać w rozważania na temat konstytucyjności tych Rozporządzeń i mojej prywatnej opinii na temat ich zasadności. Ale po co wystawiać się na strzał, nasze portfele i tak ucierpią z tysiąca innych powodów wkrótce.
 17. Artix, jak napisałam wyżej możliwość korzystania ze SkiCircus jest, ale połączenie jest bardzo, ale to bardzo wrażliwe na wiatr. Zamykane jest nawet kiedy chodzą wszystkie inne wyciągi. Dodatkowo, jeśli dobrze pamietam, trzeba się wyrobić do 15.30 więc trzeba się mocno pilnować. Pomysł połączenia jest świetny, ale nie zmienia to faktu, ze jest to cześć peryferyjna w stosunku do reszty SkiCircus.
 18. Nie, lubię różne trasy. Ta zapadła mi mocno w pamięć, bo była długa, szeroka, pusta.
 19. Zdjęcie 1 - czerwona trasa ze Ski Circus do Fieberbrunn, cudowna ❤️ Zdjęcie 2 - moja ukochana trasa w Kitz Zdjęcie 3 - tyyyyyle śniegu było 🥰
 20. Mieliśmy tam miejscówkę chyba 2 lata temu. Stoki Fieberbrunn przyjemne, ale wiele ich nie jest, tak na jeden dzień w moi, odczuciu. Ogromną zaletą jest możliwość skorzystania z połączenia ze SkiCircus, które niestety jest mocno wrażliwe na wiatr i w czasie naszego 6-dniowego pobytu otwarte było przez 2 dni. Korzystaliśmy wtedy z karnetu Salzburger Super Ski Card, co pozwoliło nam zrobić sobie narciarskie safari, ale z dojazdem samochodowym. Byliśmy w Kitzbuhel, liznęliśmy Ski Welt... świetne wspomnienia
 21. Uczę, uczę... codziennie mam zajęcia z maturzystami, nawet oni nie kupują tych bajek, że po Świętach wirus wyparuje, a oni najspokojniej w świecie przystąpią do matury. Choć bardzo by chcieli, nawet nie wiecie jak bardzo...
 22. Tak, a po Świętach mamy cudownie wrócić do 'nowej normalności'...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...