Narty - skionline.pl
Jump to content

Zibi28

Members
 • Content Count

  297
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

233 Excellent

About Zibi28

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sumie racja, ale jak przekonać narciarzy aby pojechali na krótkie stoki a nie do tych "dużych"? Masz pomysł, jak rozdzielić "tych zaawansowanych od początkujących"? I kto odkopie? Znajdziesz takich, co wyłożą parę baniek? Na, jak to ładnie napisałeś "podobnych bankructw jest olbrzymia":;)
 2. Jeździłem tam, kolega na samym szczycie złamał nogę. Wpierw śmigłowcowi robił zdjęcie a potem nim poleciał. Miałem też okazję zapoznać się z jakością służby zdrowia, pielęgniarki - czekoladki - klasa sama w sobie. Kilkanaście dań do wyboru i pilot do tv na w"własność". Ubezpieczyciela kosztowało to "tylko" 40 tys. zł. A przy okazji kolega mało nie dostał zawału, jak ratownik niechcący zaznaczył na formularzu że wyczynowo uprawiał narciarstwo. Oczywiście ubezpieczyciel chciał się wymiksować z odpowiedzialności.
 3. Stare wraca. Ale za to ekolodzy się cieszą i jakość jazdy na górkach się poprawi.
 4. Dobrze prawisz, ale jak chciałbym do Ciebie dołączyć, to ta droga jak znalazł:;)
 5. Będziesz miał wyjątkowo ciepło, ale za to nie powinno mocno wiać.
 6. Może się źle wyraziłem, dekalog jest, ale większość jeździ "tak jak lubi".
 7. Nie wiem, które z zajęć jest bardziej rekreacyjne. Z zasady wypadki lotnicze są bardziej widowiskowe i dużo groźniejsze, a media na pewno je uwielbiają. Ze względu na zagrożenia, na pewno do spraw bezpieczeństwa przywiązujemy wyjątkowo dużą wagę. Niestety, statystyki od czasu do czasu jednak się o nas i tak upominają. Natomiast jazda na nartach nie podlega żadnym regulacjom, więc każdy może, tak jak chce. I chyba tak zostanie. Więc trudno się z Tobą nie zgodzić. Zachowania na stoku są pochodną naszych cech, więc jak jeździmy samochodem tak też i jeździmy na nartach. Daleko szukać, również na tym forum......
 8. Chyba przyjąłeś złą optykę. Trochę więcej wiary w ludzi. Ludzie nie muszą kochać nart. Większość mieszka daleko od gór, więc trudno aby narciarstwo traktowali inaczej niż czysta rekreacja. Raz do roku jadą na narciarski urlop i tyle. Ktoś na infrastrukturę wydaje ciężkie miliony i przygotowuje ofertę pod klienta, więc nie ma się co dziwić że robi to tak aby do interesu nie dopłacać.Z kolei urzędnicy wymuszają odpowiednio szerokie trasy, aby przy liczonej przepustowości wyciągów ludzie się nie pozabijali. Na nartach może jeździć każdy i nie trzeba robić żadnego prawa jazdy, więc są takie a nie inne zachowania. Każdy kiedyś zaczynał i był tzw sieczką na stoku. Dla większości, tak to się zaczyna i się na tym kończy. Kiedyś mocno mnie to bolało że "przypinasz" ludziom skrzydełka a za rok żadnego z nich na lotnisku nie uświadczysz. Udowodnili sobie że się nauczą, zrobili po 10 lotów samodzielnych i to im wystarczało. Ale znajdą się wśród nich również tacy, dla których przebywanie w trzech wymiarach będzie ich sensem życia. I oby tacy nas po niebie wozili.
 9. Przy jakiej przepustowości wyciągu, góra staje się lunaparkiem? Czy siermiężne orczyki też mogą czynić górę lunaparkiem? A tak na poważnie, trochę mnie mierzi jak "prawdziwi" narciarze mówią(piszą), że orczyk eliminuje "sieczkę" z góry. Bo ponoć taki trudny.
 10. Chyba dwa dni temu pokazywałem szybownikom zmianę w pogodzie przy chyba trzygodzinnym jej odświeżeniu. Czasami tak na niebie bywa. Są układy bardziej przewidywalne i te mniej. To co zaprezentowałeś to jest szacunkowe przejście frontu atmosferycznego, tak mogę się domyślać po skoku temperatury. Moje robaczki liczą pogodę do piątku, więc jeszcze nie wiem co wymyślą na weekend. Ale zakładam że w grudniu w Szczyrku spadnie śnieg a w Białce włączą armatki:;) Mogę przyjąć zakłady o jedno piwo że tak będzie:;) Z sympatycznym kolegą - szybownikiem z Poznania toczę długodystansową dyskusję o tym czy burze omijają Poznań. Oczywiście on twierdzi że omijają. W końcu trafiła się burza która zalała Poznań po kolana, zadzwoniłem do niego i przyznałem mu rację - bo wyjątek potwierdza regułę:;) Ale dyskusja trwa nadal. Oczywiście z browarem w ręku:;) A na poważnie, w naszym Kraju miesiącami względnego wyciszenia atmosfery, są miesiące luty i sierpień. W innych miesiącach sytuacja może być dynamiczna. I jest, czym dłuższy horyzont czasowy, tym pogoda bardziej się rozjeżdża z rzeczywistością. To nic nadzwyczajnego, to jest taka prawidłowość.
 11. Kiedyś, i to w sumie, wcale nie tak dawno, nauka czytania i pisania była dostępna tylko dla nielicznych.....
 12. Trochę więcej wiary w ludzi. W czasach kiedy była siermiężna infrastruktura, to tylko zapaleńcy jeździli na nartach. Dostępność i łatwość opanowania "trudnej sztuki narciarskiej", pozwoliło zasmakować w nartach dużo większemu gronu, dla mnie to duża zmiana na plus.A przy okazji średnia jakość narciarza zjechała w dół. Po prostu narty stały się sportem prawie że masowym. Za to z tak dużej grupy łatwiej jest znaleźć dobry narybek do sportowego uprawiania narciarstwa i dla mnie to też jest na plus. Więc nie łączyłbym tych dwóch różnych grup, aczkolwiek jedna jest dawcą młodzieży dla drugiej. Naszą naturalną potrzebą, jest potrzeba rywalizacji i dążenie do doskonałości. I chyba od tego są kluby. Ale jak ktoś jedzie raz w roku na tydzień w góry, bo ma ochotę, czas i kasę, i takich jest większość to takie wrażenie pewnie będziesz miał. Ale z drugiej strony lepszy tydzień na nartach w Białce lub Szczyrku niż na plaży w Egipcie, na pewno z korzyścią dla zdrowia.
 13. Śmiem twierdzić że to na razie tylko marketing. Ale, z drugiej strony, można o czymś narciarskim poczytać. W każdym bądź razie, jakoś nie mam zaufania do tych zapowiedzi.
 14. Miś: Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?Hochwander: Podwójny... Stać mnie!Miś: Noooo...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...