Narty - skionline.pl
Jump to content

Zibi28

Members
 • Content Count

  433
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

313 Excellent

About Zibi28

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bo jest wzorcowy, co nie znaczy, że tak jak wszędzie, również i w tej branży dochodzi do różnych patologii. Czekałem na wytknięcie tej najsłynniejszej wtopy. Zresztą ta patologia w wykonaniu zmowy Boeinga z FAA brutalnie wykazała, czym to się może skończyć i czym się skończyło. No i czy jakby NTSB było "mniej" niezależne, to czy ten temat nie mógłby być zamieciony pod dywan? Inna kwestią jest jak te tragedie i aktualne zawirowania przełożą się na jej kondycję. Śmiem twierdzić że firma bez pomocy państwa może nie przeżyje. Tylko że ta firemka odpowiada za zdaje się za 2,5% PKB Stanów, więc bankowo taką pomoc dostanie. Rosja to nie jest najlepszy przykład, aczkolwiek i oni też się powoli cywilizują. Pewnie wiesz, że jak dana linia nie spełnia wg europejskiej instytucji bezpieczeństwa - EASA standardów, to na europejskie niebo nie jest wpuszczana. Co nie znaczy że EASA jest taka idealna. Nie upieram się że mam rację ale wydaje mi się że to jest właściwy kierunek w którą służby nadzorujące różne pandemie powinny iść.Słyszałem o takim przykładzie, takim z mchu i paproci:;) Ponoć profesor miał robić trudną operację więc się wzięli za intubację pacjenta i mieli z tym problem. Więc asystujący pielęgniarz przyniósł zestaw do tracheotomii i czekał, a profesor tak długo się "bawił" z pacjentem aż ten wyzionął ducha. Więc jakby chirurdzy mieli taką checklist jak w lotnictwie, to by może pacjent by przeżył. Fredek możesz wyjaśnić jak to się dzieje naprawdę i przepraszam Cię za pisanie opowieści z granicy płaskoziemców?
 2. Dlatego to zawodowcy mmuszą podejmować decyzję, tak jak to jest robione w lotnictwie. Politycy nie mają kompetencji we wszystkich dziedzinach, więc jaki jest problem aby się oparli o tych którzy się na tym znają? A może powód jest zupełnie inny. Po prostu temat wszystkich przerósł. Ale z drugiej strony, jak wywiad nasz Rząd informował już w styczniu?
 3. Ustawy nie znam, ale mądrość polityków wymyśliła takie działanie w lotnictwie aby mogły działać rzeczywiście niezależnie. I póki co to się sprawdza. Więc powinno to podobnie wyglądać w innych sferach życia. Normalne relacje określają politycy a jak wyskakują tego typu historie to w temat wchodzą zawodowcy którzy określają zupełnie autonomicznie jakie kroki trzeba przedsięwziąść.
 4. Fredziu, czy nie można wykorzystać powtórnie jednorazowej odzieży którą można by było powtórnie wyjałowić traktując ozonem która ponoć jest jedną z najsilniejszych trucizn? To jest oczywiście pytanie czysto "akademickie":;) Wracając do służb które powinny wcześniej zamknąć ośrodki narciarskie. W lotnictwie Komisje typu amerykańskiej NTSB są tak umocowane, że podejmują decyzje bez względu na polityków. Czy służby który monitorowały zagrożenia we Włoszech nie powinny też w podobny sposób działać?
 5. Może działa, ale smutne statystyki są konsekwencją wcześniejszych zaniedbań.
 6. Fredek wytłumacz mi jak może wirusa złapać większość populacji jak w 11 mln Wuhan zachorowała tak naprawdę niewielka część populacji.
 7. To co się teraz dzieje nie będzie bez wpływu na następny sezon. Można zapomnieć na jakiś czas o kolejnych inwestycjach. Narzekający na duże kolejki w Szczyrku czy Białce, w końcu będą mogli sobie pojeździć bez patrzenia na narciarską "stonkę". Nie chcę być Kassandrą ale wiele ośrodków będzie miała mega problem. Obym się mylił.
 8. Bardzo lubię Twoje narciarskie opowieści - zawsze z klasą. Teorie spiskowe biorą się z teorii spiskowych i to jest takie perpetum mobile. Jak się w nie wkręcimy to brzmią bardzo prawdopodobnie, przecież są książki napisane że nie wylądowaliśmy na księżycu - ale do dzisiaj pamiętam jak mama obudziła mnie o drugiej w nocy aby obejrzeć wyjście lunonauty na srebrny glob. Ok, to było dawno temu. Ale wypadek smoleński większość z nas pamięta. I mnóstwo teorii spiskowych. Opowiem o jednym krótkim fragmencie aby nie zanudzać. Wokół rosyjskich kontrolerów co sprowadzali Tupolewa do lądowania i się ponoć przyczynili do tragedii, to też narosło sporo różnych teorii spiskowych. Nawet w Fakcie różne bzdury pisali. A jaka była rzeczywistość która się nagrała na rejestratorze głosu? Kluczowe zdanie kontrolerów brzmiało, "na lotnisku mgła, widzialność 400 metrów, brak warunków do lądowania", na mój gust wypowiedzieli się wystarczająco jasno. Ale cóż, ludzką rzeczą jest błądzić.......
 9. Stek bzdur. To tak jak z naszym Tupolewem. Bill Gates mający takie gigantyczne pieniądze na koncie miałby jeszcze babrać się w jakieś interesy? Facet ma już swoje lata i chce się na koniec jakoś w historii dobrze zapisać, więc robi dużo dobrego i chwała mu za to.
 10. W sumie racja, byłoby to zdecydowanie bardziej sprawiedliwe. Ale trzeba nas łupić. Nadmierna fiskalizacja mocno nas dusi, kropka.
 11. Jak będę miał fabrykę to się będę martwił, na szczęście nie mam:;) Ale chyba powinno wjechać bez VAT i pewnie u nas ten VAT jest naliczany wg naszych stawek. I następnym odsprzedaje się z wartością dodaną.
 12. Jakoś mętnie tłumaczysz:;) Na mój gust to akcyzę płaci fabryka jak wprowadza do obrotu, dlatego w gorzelni jest celnik na "etacie". Ale VAT to jak sama nazwa wskazuje - przy sprzedaży. Więc jak mam na magazynie to VAT musiała zapłacić firma od której kupiłem a ja przy odsprzedaży dalej - w momencie sprzedaży.
 13. Może nie zeżre, biznesy pozamykane i wielu ludzi straciło pracę. Firmy zamiast zarabiać to ponoszą straty. Więc z rynku dosłownie zniknie wiele miliardów złotych. Więc gdzie ta presja inflacyjna?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...