Narty - skionline.pl
Jump to content

wilczk

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wilczk

 1. Cześć, co byście wybrali? Mam dylemat pomiędzy tymi dwiema deskami. Obie bardzo zbliżone do siebie pod kątem ocen. Preferuję jazdę długim skrętem. https://skirace.pl/strona-glowna/1223-8169-narty-fischer-rc4-worldcup-wc-rc.html#/22-dlugosc-170_cm https://skirace.pl/strona-glowna/1689-8522-narty-blizzard-quattro-rs-70.html#/22-dlugosc-170_cm z góry dzięki za opinie.
 2. Patrzycie na to z perspektywy naprawdę dobrych narciarzy. My, amatorzy (nawet jeśli jeżdżący od wielu lat), nie mamy aż takich umiejętności aby poskromić szybkie, zawodnicze narty. One same wymuszają na Tobie prędkość, która jest po prostu przerażająca dla wielu osób i w pewnym momencie bardziej skupiasz się na tym aby wyhamować niż trzymać odpowiednią technikę. Moi znajomi mają podobne zdanie i... nawet nie chcą ode mnie pożyczać tych nart. Są dla nich za ciężkie, za długie i zbyt trudne w prowadzeniu. Wolą narty krótkie (zbyt krótkie w mojej opinii - bo sięgające do szyi/podródka - ale to nie temat wątku) aby jeździć spokojniej. No ba, 30tka mi stuknęła niedawno, to już zaliczam się do starszych. I to jest chyba najrozsądniejsza opcja. Wymienię sobie buty, bo mają z 8 lat. 😆 Niestety nie. Musicie mi uwierzyć na słowo, że technikę jazdy znam całkiem całkiem. Gorzej z jej egzekucją na najtrudniejszych trasach. Szczególnie francuskie stoki pełne muld w połączeniu z moją ciężką, długą deską sprawiają, że w pewnym momencie po prostu nie mam siły.
 3. Nie zauważyłem wcześniej Twojej odpowiedzi. Mam około 12 lat doświadczenia w jeździe + ukończony kurs instruktora narciarskiego (rekreacji ruchowej, nie PZN, oczywiście). Czyli nie jestem tak bardzo początkujący. Umiem jeździć, lecz 4 dni jazdy raz na rok (albo dwa ostatnimi czasy) sprawiają, że moje narty są dla mnie po prostu zbyt wymagające. Chcę czerpać radość z jazdy a nie walczyć o życie na czarnej trasie.
 4. Bardzo dziękuję! Może źle się wyraziłem? Obecne narty przy większej prędkości są trudne w prowadzeniu. Przeskakiwanie z krawędzi na krawędź wymaga sporej siły. Chcę coś łatwiejszego w obsłudze. Dzięki za konkretną propozycję. Bardzo dziękuję!
 5. No oczywiście, że problem tkwi w umiejętnościach. Dlatego też chcę narty, które bardziej będą im odpowiadały. Niestety ostatnie lata to brak regularnej jazdy i nie zanosi się, żeby się to szybko zmieniło. Dzięki za radę.
 6. Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Szukam porady w sprawie wymiany obecnych nart na takie, które będą łatwiejsze w prowadzeniu i... wolniejsze. Nad obecnymi, ze względu na fakt, że jeżdżę już bardzo rzadko, trudno mi zapanować przy większych prędkościach. Są to narty Elan SLX Race World Cup 173 cm. Mam 178 cm wzrostu / 75kg wagi Czy możecie polecić jakieś sprawdzone modele (mogą być używane sprzed kilku lat nawet), które będą odpowiadały charakterystyce jazdy tym moim (dłuuugie skręty), jednak nie będą tak zapierdzielać? Będę ogromnie wdzięczny.
 7. Cześć wszystkim! Chciałbym po raz pierwszy zorganizować samemu wypad na narty do Austrii. Do tej pory jeździłem autokarami z biurami dla młodzieży, ale już chyba jestem na to za stary :). Podpowiecie gdzie szukać tanich, fajnych noclegów?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...