Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narciarz ze Śląska

Użytkownik forum
 • Zawartość

  227
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  2

Narciarz ze Śląska last won the day on 12 Styczeń

Narciarz ze Śląska had the most liked content!

Reputacja

306 Excellent

O Narciarz ze Śląska

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 31.01.1973

Informacje osobiste

 • Imię
  Maciej
 • Miejscowość
  Katowice

Sprzęt narciarski

 • Narty marka
  Rossignol
 • Buty marka
  Atomic

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk

  Widać, że to pierwsza porządna zima od lat! Teoretycznie pożądana, ale w praktyce rozwala system. Mieliśmy kilka lat takiej zimy typu Anglia (albo nawet Grecja - rok temu w grudniu było plus 10 st.) i wszyscy zapomnieli, że zimą może ... spaść trochę śniegu. Za rok się przygotują.
 2. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  Ja byłem w piątek, a więc dość dawno, przygotowywali 1 i była zamknięta. Na 3 duży ruch, nawet bardzo duży, mimo jej znacznej szerokości. W ogóle dało się zjechać max. 10 razy (Gopass policzył 9, ale moim zdaniem się myli i nie policzył ostatniego wjazdu) przez 3 godz. przy kolejce 5-10 min.
 3. Narciarz ze Śląska

  Velka Raca start 15.12.2018

  Być może dla nas jest lepiej, ale ja pamiętam popularność tego ośrodka jakieś 12 lat temu. To był armagedon frekwencyjny, kolejki, busy z Katowic, kilka skibusów na miejscu. Dziś z tego niewiele zostało. Cezura czasowa była oczywista. 10 lat temu (od 1 stycznia 2009) wprowadzono euro i ... europejskie ceny. I ... kolejki natychmiast zniknęły. Potem ośrodek chyba ze 3 razy zmieniał właściciela. To oznaka jego kłopotów. Oczywiście dziś konkurencja jest dużo większa, choć nie wiem. Na Raczę jeździli Polacy i Czesi. A w czeskim Beskidzie Morawsko-Śląskim posucha z lepszymi ośrodkami. Jedna raczej mała Bila. Tu mój tekst sprzed lat, gdy pisałem głównie o ryzyku na blogu kolegi: niedziela, 24 sierpnia 2014 Euro na Wielkiej Raczy - ryzyko gdzieś tu jest? Jarosław Haszek „Taka durna monarchia nie ma prawa istnieć na tym świecie” Rafał Ziemkiewicz „Komunizm rozpadł się z przyczyn ekonomicznych, po prostu system gospodarki postawionej na głowie zbankrutował” Jako obywatel Unii mogę obecnie bez żadnych przeszkód (oprócz finansowych rzecz jasna) podróżować na narty zarówno w Alpy, Morawsko-Śląskie Beskidy jak i Słowackie Tatry. Mam wolny wybór. Nawet jednak jeśli założymy, że fundamenty unijnej federacji trzymają się mocno to chyba nie jest już tak dobrze z unijną walutą. Dlaczego tak sądzę? Wystarczy podać przykład jeszcze bliższy mi terytorialnie niż wymienione, prosto z niedalekich Kiszuc, z Wielkiej Raczy. Zachodnie stoki tej góry są miejscem, gdzie usytuowany jest jeden w większych i nowocześniejszych ośrodków narciarstwa alpejskiego w okolicy. Właściciele systematycznie inwestowali w ośrodek budując kolejno jedną drugą i w końcu najdłuższą trzecią kolej krzesełkową połączone rozsądnym systemem długich i szerokich tras narciarskich. Ośrodek niesamowicie zyskał na początku wieku na problemach własnościowych Szczyrku, objawiających się między innymi systematycznym blokowaniem i zamykaniem tras. Do tego doszły przyjazne ceny, o ile pamiętam około 300-400 koron za dzień jazdy co oznaczało mniej więcej 30-40 zł. Narciarze ze Śląska i okolic nagle zaczęli masowo odwiedzać Raczę, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ferii szkolnych. Tekst jest długi, więc dla zainteresowanych link: https://blogoryzyku.blogspot.com/search?q=wielka+racza
 4. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  Tak sobie wczoraj pomyślałem widząc zasypany park i samochody (dziś topnieje), że pomysł kupienia biegówek na ten sezon byłby dobry. Nie trzeba jechać do Czech, można biegać koło domu. Kiedyś zresztą były trasy biegowe na Śląsku: w chorzowskim parku, po gliwickich łąkach, itp.
 5. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  I znów nadinterpretujesz dopisując mi myśli, których nie miałem. Dobra, koniec dyskusji, bo to temat o nartach...
 6. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  No to sobie z jednego zdania sam zbudowałeś taką nadinterpretację, że czapki z głów. Ot, prowokacja się udała.
 7. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  Lubię stereotypy. Oczywiście każdy stereotyp jest po trochu prowokacją. Żaden nie dotyczy ogółu. Ale na różnicach kulturowych można budować piękne narracje: artykuły i historie. Na dyskusji słoików z Warszawy, górników że Śląska, przesiedleńców powojennych z Wrocławia i tyrących na budowach Galicjan można zbudować piękną sztukę, w której każdy wie swoje i nikt z nikim nie może się porozumieć. Pozdrawiam.
 8. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk - COS Skrzyczne

  I tu tkwi clou wszystkiego. Jak zmieni się profil narciarza (na takiego chętnego na trening i wysiłek), wówczas może...
 9. Narciarz ze Śląska

  Velka Raca start 15.12.2018

  Nie masz racji. Wiele się zmieniło. Wprowadzono EURO na Słowacji. To "zabiło" popularność tego ośrodka, nigdy nieodbudowaną do stanu przed.
 10. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  Niestety masz rację. W-wa ma najwięcej pieniędzy i to czas ferii mazowieckich dziś stanowi żniwa dla ośrodków. Są też czasem najtrudniejsi narciarze. W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją. Jest to więc też czas wzmożonych interwencji GOPR.
 11. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  Z wujka Google'a wyszło mi (horyzontalnie) ok. 520 m starego wyciągu, czyli po gruncie jakieś (ponad 100 m różnicy poziomów) - 530 m. Faktycznie bez rewelacji. Ale mogłoby być tak:
 12. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  A to komunikat ze strony: 14.01.2019 Wyciągi orczykowe C1, C2 nieczynne W związku z awarią wyciągu orczykowego C1, C2 w Czyrnej od soboty 12.01 urządzenie jest wyłączone z eksploatacji do odwołania. Odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.
 13. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk Mountain Resort (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski)

  No to po tej awarii (a raczej wypadku, podobno kobieta dostała w kask), jest prawdopodobne, że to był jeden z moich ostatnich wjazdów tym urządzeniem (w dniu awarii). Przypuszczam, że cierpliwość gestorów do tych starych urządzeń się skończyła i za rok albo znikną, albo będziemy tam mieli jakiś "CZYRNA EXPRESS". Dobrze i źle, bo wielu niedoświadczonych (lub raczej leniwych, zresztą kto jest bez winy...) narciarzy unikało tego urządzenia. Szkoda też baru Retro, chyba najlepszego z tych należących do ośrodka. Nie pochodzi w tym sezonie.
 14. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk

  Ale za rok się przygotują, że zimą ... może spaść pół metra śniegu.
 15. Narciarz ze Śląska

  Szczyrk

  Dokładnie. W tym roku Szczyrk został zaskoczony ... opadami śniegu. Brakuje też nie tyle parkingów, co informacji i organizacji (Czyrna, Juliany!).
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018
×