Narty - skionline.pl
Jump to content

Narciarz ze Śląska

Members
 • Posts

  1,873
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Narciarz ze Śląska last won the day on August 3

Narciarz ze Śląska had the most liked content!

About Narciarz ze Śląska

 • Birthday 01/31/1973

Personal Information

 • Imię
  Maciej
 • Miejscowość
  Katowice

Ski equipment

 • Narty marka
  Rossignol
 • Buty marka
  Atomic

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Narciarz ze Śląska's Achievements

Stara gwardia

Stara gwardia (5/6)

2.1k

Reputation

 1. O co chodzi? Goryczkowa z demobilu? Czy problem wracania z Goryczkowej na Gąsienicową rozwiążą jakimś wyciągiem z demobilu?
 2. Wieczorowe (wczoraj, wtorek 5. grudnia) Siglany Pełna relacja i zdjęcia w linku: Wieczorowe Siglany | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com) Wczoraj (we wtorek 5. grudnia) pojechaliśmy ze szkoły na jazdę wieczorną na Siglanach. Tak, tych Siglanach, co do których jeszcze niedawno niektórzy marudzili, że <co to za stok>. Ale: – primo – nie było innego wyjścia, bo w ten konkretny wtorek wieczorem była czynna tylko ta stacja; – secundo – stacja jedynego wyboru okazała się na ten dzień bardzo dobrym wyborem. — Dlaczego? — zapytacie! Już tłumaczę w kilku zdaniach: — Bo był to dla niemal wszystkich pierwszy dzień na nartach w tym sezonie po 8-9 miesiącach przerwy. Dla wielu ta przerwa była chyba zbyt długa, bo tak jakby... od nowa przyzwyczajali się do nart, do śniegu (tego dnia wyjątkowo zmrożonego) oraz pewnie co niektórzy do... ruchu. — Bo co prawda jak przyjechaliśmy i zapięliśmy narty (ok. 17:45) czekała na nas już mała kolejka do wyciągu, ona zresztą rosła do 18-tej (nie ma się co dziwić, wszystkie szkółki tamże przyjechały), niemniej po 18-tej zaczęła maleć, a po 19-tej zniknęła zupełnie. Zresztą ta kolejka to było maksimum 2-3 minuty. Natomiast mniej więcej od 20-tej mieliśmy niemal prywatny stok do dyspozycji. Jeździliśmy więc do twardego zamknięcia. Droga powrotna była szybka i pod szkołą zameldowaliśmy się o 21:40. Spokojnie więc można się było przygotować na dzisiejsze święto św. Mikołaja. — Bo stok był zmrożony, szybki, bardzo szybki.
 3. Nie podobała mi się ta nowa Czarna Góra (więcej pensjonatów i hoteli niż tras, taka <komercja plus>), ale trzeba przyznać, że trasy tam są solidne, a zyskiem z modernizacji jest otwarcie tej znakomitej CZARNEJ TRASY!
 4. Nie zgadzam się z tym zdaniem kompletnie, gdyż: 1) Narciarze są wygłodniali sezonu; 2) Psychologia: jest śnieg w miastach - jest chęć wyjazdu na narty. Sorry, ale to tak działa od dekad i nawet internet nic nie zmienił. Poza grupą zapaleńców tak jest. 3) Kamery z otwartych temu przeczą, przeczy zdjęcie z mojego wyjazdu na BSA (brakło nawet parkingów):
 5. Widzę, że Czarna Góra, ale mógłbyś to napisać na wstępie. Musimy się domyślać po szczegółach, gdzie to jest.
 6. Bardzo ładnie to wygląda na tych zdjęciach!
 7. Relacja z inauguracji w BSA: DEC 2 Bardzo zimowa inauguracja BSA Inauguracja sezonu w BSA, w Szczyrku i w ogóle w Beskidzie Śląskim okazała się bardzo śnieżna, może nawet za bardzo. Śnieżny i trudny był dojazd. Z Rudy Śląskiej do Szczyrku podróż trwała niemożliwe niemal 2 godziny, a jazda (samochodem) zasadniczo odbywała się po śniegu i z prędkością nie wyższą niż 60-70 km/h. Po dwupasmowych drogach. Potem okazało się, że jeszcze trudniejszy był powrót, ale to ze względu na nieprawdopodobny tłok na drogach po południu. Nie, nie dlatego, że ludzie z nart wracali (bo to niemożliwe, otwarte były raptem 2 stacje w okolicy), ale prawdopodobnie... z jakichś zakupów w marketach. Ale my nie lubimy spędzać sobót (niedziel też) w marketach, więc zaatakowaliśmy właśnie BSA – jedyną czynną w Beskidzie Śląskim stację z wyciągiem krzesełkowym. I jedną z raptem dwóch czynnych w ogóle – jeszcze też działają Siglany. Polankę na Stoku i Biały Krzyż do nauki dzieci pomijam jako stacje narciarskie nadające się do jako-takiego pojeżdżenia. Wszystkie inne stacje się nie otwarły, a prawdopodobne masowe inauguracje będą miały miejsce w następny weekend. Na miejscu zastaliśmy czynną jedną trasę (niebiesko-czerwoną), bez tunelu i bez... czarnej. Czarna w ogóle wyglądała, jakby spadła w priorytetach daleko, daleko, gdzieś bardzo daleko. Cóż, w Szczyrku <nie lubią> trudnych tras. Ale i tak zjazd 240 m różnicy poziomów po ciężkim śniegu nie stanowił trasy – oj, na pewno nie – łatwej. Więcej (i więcej zdjęć) tutaj: Bardzo zimowa inauguracja BSA | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)
 8. Dziękuję za informację. Kiedyś mieliście kamerę "od dołu"!?
 9. W Czechach po południowej stronie <polskich> gór ruszył tylko Karlov:
 10. Kiedyś najlepsza stacja w Wiśle (zarządzania przez pasjonata p. Witka) wygląda, że nie przygotowuje się do otwarcia szybko. Nie widać armat, nie widać przygotowań. Ktoś wie, co tam się dzieje na Stożku??? Może to tylko nie ten termin??? A może źle patrzę na tę kamerę???
 11. Normalne odwilże (charakterystyczne dla naszego klimatu, nawet razem z halnym, po którym następują opady śniegu) na przemian z mrozami stabilizują pokrywę. Normalne, a nie +15 w styczniu, jak było rok temu!
 12. Też ostrzegam, że teraz jest super, ale nie pamiętam białych Świąt Bożego Narodzenia, więc - tradycyjnie - zgodnie z logiką na święta potężna odwilż! Niemniej rozumiem, że <start sezonu> to nie tylko odpalenie armat i wyciągów, to także rekrutacja ludzi i parę innych trudnych czynności do wykonania. Ale szkoda, bo jak na te warunki, to jest BRYNDZA: ruszyło bądź rusza bardzo mało stacji: Siglany, BSA, UFO, Master, Zieleniec, Tylicz-Ski, Kasina, Słotwiny Arena i... to chyba wszystko...
 13. 1) Na Jaworzynie, mimo że trawa jeszcze nie wyrosła, to raczej teren był wyrównany (z tego co pamiętam ze zdjęć).Myślę, że przy obecnych opadach wszędzie warunki będą niezłe. Nawet jeśli orczyk nie działa, to można będzie od biedy zjeżdżać wąskim (jeszcze) w górnej części Ondraszkiem i przynajmniej końcówkę poszerzoną Halą - zawsze coś. Odpowiedź: - Póki budowa polany oraz orczyka nie została zakończona, to moim zdaniem jest to teren budowy, w zasadzie cała ta polana. Nikt nie puści narciarzy przez teren budowy. Dotyczy to zarówno końcówki Ondraszka, jak i Kaskady. Na dziś nie ma tam trasy. Kiedy to oddadzą? Nie wiem, mam nadzieję, że w tym sezonie narciarskim. 2) No i ostatnio zapomniałem o FIS-ie do przejazdu na Kaskadę - teraz będzie nawet wygodniej, bo bez krzyżówki z orczykiem. Odpowiedź: - Trwa budowa kolei linowej, tu nie jestem pewien, czy da się puścić trasę omijając tę budowę. Załóżmy, że tak, to pozostaje pytanie, jak z przejazdem przez trasę wyciągu? Ale teoretycznie, jeśli polana na dole (patrz 1) zostanie ukończona i odebrana, być może dałoby się puścić FISoKaskadę. Ale tu nie znam szczegółów, w zasadzie wątpliwości mogłaby rozwiać stacja, która od dobrego miesiąca (jak nie więcej) milczy.
 14. Zamykali na chwilę, jak helikopter lądował na Jaworzynie.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...