Narty - skionline.pl
Jump to content

Narciarz ze Śląska

Members
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Narciarz ze Śląska last won the day on November 7

Narciarz ze Śląska had the most liked content!

Community Reputation

554 Excellent

About Narciarz ze Śląska

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 01/31/1973

Personal Information

 • Imię
  Maciej
 • Miejscowość
  Katowice

Ski equipment

 • Narty marka
  Rossignol
 • Buty marka
  Atomic

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. TMR (w tym SMR) ma po prostu tak, że nigdy trasy nie są niezatłoczone. Jak jest mniej ludzi, zwalniają wyciągi a trasy zamykają. Tak jest w wszystkich ośrodkach, a pewnie i na lodowcu zrobią to samo. W kwietniu pewnie będzie chodził jeden wyciąg i jedna trasa! Rozumiem - mają podejście w pełni komercyjne. Kasa, kasa, kasa! Rozumiem, to interes. Ale w ten sposób nie wychowają sobie klientów na ... trudne czasy. W Austrii jednak klient jest inny - on lubi trudne trasy!
 2. Czyli (na mapie) trasy 3d i 6 nadal istnieją? Drogi ośrodku! - Czy będą otwarte? - Czy wyciągi pojadą wreszcie z dopuszczalną prędkością? - Czy Golgota i Bieńkula będą nadal ostatnimi w priorytetach otwarcia i utrzymania, czy może coś się zmieni?
 3. Białka do 22:00 a lodowiec do 16:00?! No ... tak! Kolego, my się nigdy nie zrozumiemy, po prostu tak jest, bez urazy! Porównanie dość sportowego lodowca z alternatywą w postaci ... Białki jest bez sensu. I nie chodzi tu o inną ligę, broń Boże. Chodzi tu po prostu o ... inny typ narciarza, tak naprawdę innego narciarza. W Austrii poza wyjątkami (Semmering blisko Wiednia) nie ma ... nocnych jazd. Bo ... nie ma nimi zainteresowania. To są naprawdę "ciężkie" góry. O zgrozo: nie ma też muzyki na wyciągach! Tobie chodzi o narty jako jest śnieg, są wyciągi, jakieś trasy i można się poślizgać. Ja narty (sorry) rozumiem nieco inaczej!
 4. O jednej rzeczy zapomniałem: musi być jeszcze dobry hotel SPA w pobliżu wyciągu! To nie kpina. To stwierdzenie faktu.
 5. Wieża jest potrzebna dla ludzi, którzy nie lubią się wysilać (czytaj: chodzić po górach), a chcą też coś w tych górach zobaczyć. Można to potępiać, śmiać się z tego, ale praktyka (kolejki na parking na Równicy w Ustroniu np.) pokazuje, że na takich klientach robi się najlepszy biznes (jest ich najwięcej i ... mają kasę). Mieszane uczucia? Tak, ale dzięki tym "wygodnym widokowcom z beemami w garażach" stacje prosperują i działają. Na samych zapaleńcach nie opłacałoby się robić biznesu i pozostałyby nam tylko Alpy (za odpowiednią cenę, rzecz jasna).
 6. Ładnie, zrobiłeś prezent komuś, kto pierwszy kliknie. Podziwiam!
 7. Zdjęcia sprzed lat, w czasie idealnej pogody (minus 25 st. C - słońce), może komuś się przydadzą. Ankogel/Moelltal/Widoki z lodowca
 8. Potwierdzam. Ośrodek niesamowicie na tym zyskał. A gondola połączeniowa jest tam naprawdę długa.
 9. Chyba strona lanovky.sk pisała, że na ten sezon ma być zwiększona przepustowość wyciągu na Juliany. Szczerze? Nie wiem, czy nie pomylili wyciągów. To był jedyny, co jechał w miarę szybko, zarówno gondola, jak i krzesło na Halę Skrzyczeńską, na pewno nie osiągały maksymalnych parametrów (gondola - 6 m/s, krzesło - 5 m/s). Wystarczyło sprawdzić czas jazdy. Z widocznych inwestycji na ten sezon: - obwodnica Buczkowic (powinno chyba być raczej: Rybarzowic?); - jest wyremontowana droga (ale nie do samej góry, brakuje jakichś 2-3 km do granicy z Wisłą); - jest zdemontowany wyciąg (raczej wyciągi, bo to "dwójka") orczykowy z Czyrnej i dzięki temu ... powiększona polana na Hali Skrzyczeńskiej; - jest przetarg na tymczasowy system naśnieżania na Ondraszku; - w budowie (zaczyna wyglądać optymistycznie) jest restauracja na tejże hali. Co do ostatniej inwestycji: - na minus: będzie tam bardzo wąsko poniżej gondoli; - na plus: jedzenie i piwo "zwiąże" dużą ilość narciarzy i winno być puściej na stokach. Tak myślę...
 10. Potwierdzam, zjazd do dołu FISem (do drogi bocznej) był tylko dla zawodników. Jeździło się na pozostałych trasach wtedy. A górę poza zawodami otwierali.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...