Narty - skionline.pl
Jump to content

Narciarz ze Śląska

Members
 • Posts

  1,413
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Narciarz ze Śląska last won the day on December 5 2021

Narciarz ze Śląska had the most liked content!

About Narciarz ze Śląska

 • Birthday 01/31/1973

Personal Information

 • Imię
  Maciej
 • Miejscowość
  Katowice

Ski equipment

 • Narty marka
  Rossignol
 • Buty marka
  Atomic

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Narciarz ze Śląska's Achievements

Stara gwardia

Stara gwardia (5/6)

1.5k

Reputation

 1. Ani się nie tłumaczę (bo nie mam z czego), ani nie dyskutuję z Tobą. Podałem dane (publiczne) i to (ciekawe) wywołało wściekły atak na mnie. Każdy ma prawo inwestować w co chce. Ty też. W celach takich lub innych. Over.
 2. Dla mnie cały pomysł mega ośrodka w... Brennej niewykonalny i tyle. To już lepiej Czantorię rozbudować i Ski Dolinę odnowić (też Brenna). Od 20 lat Węgierski stoi... Ale hotele na Hali Jaworowej to już jakaś PROWOKACJA! Jeśli to przejdzie, to już wszystko wiem na temat ekologii w Polsce i więcej wiedzieć nie muszę.
 3. Widać było, że to nie idzie, że to (na razie?) projekt na papierze. Brenna to też b. niskie góry - duże ryzyko braku śniegu i duży koszt naśnieżania - praktycznie 100 proc. tras. Ale z drugiej strony Wisła też niskogórska, a pyka...
 4. On nie ma żadnej fobii. Podejrzewam, że ma interes. Oczywiście... ekologiczny (jakby ktoś chciał mnie skarżyć za wypowiedź). Tak... sądzę.
 5. Ja nie zrobiłem żadnej wielkiej analizy, podałem dane. A analizę mógłbym zrobić, mam do tego narzędzia, kto mnie zna, wie, że jestem też autorem programów do analizy finansowej i inwestycyjnej. Więcej nie skomentuję, chyba że pojawią się nowe informacje. PS. Inwestycje robi się zasadniczo po to, aby na nich zarabiać i aby po nich wyniki były lepsze. PS2. W ogóle nie analizowałem wpływu pandemii - na pewno istotnego, choć akurat w Polsce - na pewno nie w ostatnim sezonie - bo ten był dla stacji w PL znakomity. Nadto trzeba pamiętać, że niektóre firmy dostały dofinansowania z PFR-u - też widoczne w wynikach. W innych krajach (AT, IT) było podobnie. Nowy sezon (bezpandemiczny) pokaże, czy jest źle, czy to pandemia.
 6. Z tego co widzę, 1 akcja kosztuje 190 zł, więc te 105 akcji = 19 950 zł! Czy ja dobrze liczę??? By mieć darmową jazdę 25 dni... Ta spółka naprawdę znalazła, hmmm, "inwestorów". Bez większego komentarza. PS. Poczytałem sobie trochę o wynikach tego podmiotu. Z zebranego kapitału zostało im jakieś plus minus 40% - to naprawdę "świetna inwestycja". Może to tylko wpływ pandemii, może nie - nie przesądzam. Oby nie było tak, że za 2-3 lata będziemy się martwić... kto przejmie Szczyrk?! Może Richter (żartuję!)? Pożyjemy, zobaczymy, ale z raportów giełdowych wcale nie wynika, że to jakiś super biznes. 2019/2020/2021/dane w mln euro Przychody: 126/110/63 Kapitały własne: 110/92/45 Wyniki netto: -2/-20/-45
 7. Muldy były potężne, to była praktycznie trasa taka... pozatrasowa.
 8. Wyniki "srodkowoeuropejskiego potentata narciarskiego" (TMR). Jak na mój gust, to robią to, co należy: POZYSKALI KAPITAŁ OD INWESTORÓW I TERAZ GO WYDAJĄ. Ze 113 mln euro (2018) pozostało 45 (2021). Przecież nie będą go pomnażać? Sztuką też jest mieć tak zły wynik po tak dobrym sezonie, ale ten "dobry" sezon jest złudny - bo nie w Austrii i nie na Słowacji! Wyniki tłumaczą też wiele, w tym tak drogą sezonówkę:
 9. Podaję źródła: 1) Przystanek Sudety | Facebook 2) Ski Arena Szrenica | Facebook
 10. Był dobry sezon, są plany inwestycyjne: Planowana rewolucja na Szrenicy Dawna stacja wyciągu przed modernizacją w... 1993 r. Zdjęcie: Ski Arena Szrenica Szrenica! Przyznam, że to miejsce nie wywołuje akurat u mnie dobrych wspomnień. Drastyczne kolejki, mała przepustowość, często zatrzymujące się krzesło oraz szansa na raptem parę zjazdów w ciągu dnia – tak było w... 1986 r. – kiedy byłem tam ostatni raz na nartach. No, trochę czasu minęło. Od tego czasu miała tam miejsce jedna duża inwestycja. Powstał tam (w 2010 r.) najdłuższy wyciąg w Polsce, o dumnej nazwie Karkonosz Express. Parametry wyciągu to: długość = 2381 m, różnica poziomów = 508 m, przepustowość = 1995 os. na godzinę. Ale nowy wyciąg poszedł nową trasą, trochę – tak to ujmę – w bok. A główny wyciąg na szczyt Szrenicy pozostał bez zmian. To dwuodcinkowe krzesło o długości = 1417 m + 1341 m = 2758 m. Łączna różnica poziomów obu odcinków = 703 m. Przy czym przewyższenie 2. odcinka jest zdecydowanie większe = 429 m z tych 703 m. Problemem krzesła jest mała przepustowość fabryczna = 1436 os. na godzinę oraz czas wjazdu = 18 min. Bo to parametry fabryczne, teoretyczne, dziś już (krzesło liczy sobie 29 lat) prawie nieosiągalne. I wkrótce wszystko to ma się zmienić. W tle obecny wyciąg. Liczy sobie już 29... zim! Zdjęcie: Ski Arena Szrenica Jak informuje Ski Arena Szrenica: <<<Dziś przygotowujemy się do kolejnej modernizacji kolei linowej na Szrenicę. Zamierzamy zastąpić "dwójkę" czteroosobową kanapą, która będzie trzykrotnie szybsza od obecnego wyciągu. Inwestycja zacznie się od I sekcji kolei.>>> Więcej: Planowana rewolucja na Szrenicy | Blog o nartach
 11. Tak, z pewnością masz rację! Jeśli kupujący ośrodek nie są kompletnymi amatorami, musieli to wziąć pod uwagę!
 12. Wiem, o czym pisałeś. Trasa wymaga wyrównania, zanim się ją oficjalnie uruchomi. Ale "moje" (nie do końca moje, bo ze strony stacji) zdjęcie pokazuje potencjał. Zresztą bez remontu tej trasy i chyba tej niebieskiej objazdówki, nie da się tego krzesła, co niby mają w planach, postawić. Ja natomiast dałbym tam dwa nowe (typ austriacki - długie) orczyki!
 13. A na zdjęciu z drona wygląda super (ta po prawej):
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...