Narty - skionline.pl
Jump to content

WojtekM

Members
 • Content Count

  858
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

WojtekM last won the day on September 4

WojtekM had the most liked content!

Community Reputation

831 Excellent

About WojtekM

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 10/21/1974

Personal Information

 • Imię
  Wojtek
 • Miejscowość
  Radzionków

Ski equipment

 • Narty marka
  Dynastar, Fischer
 • Buty marka
  Head
 • Gogle
  Mam

Skills

 • Styl jazdy
  Rozpaczliwy

Recent Profile Visitors

3,234 profile views
 1. WojtekM

  Kibicujemy Maćkowi!

  Rdzawkę znam. Często jeździłem w okolicach Rabki. Ciężka jest w zasadzie tylko końcówka - podjazd do Zakopianki. Z bardzo dużym sentymentem wspominam te okolice - w pobliskiej Rabce spędzałem co roku wakacje z córką. Aż się zamyśliłem teraz ... Ogólnie strasznie sentymentalny się robię jakoś z wiekiem
 2. Uprzejmie proszę nie wtryniać się. Bardzo uprzejmie.
 3. Jak ogólnie warunki? Ilu ludzi, ile śniegu, ile tras otwartych i w jakim stanie? Jakie prognozy?
 4. To już ładnie wygląda, w sensie długości.
 5. Mała auto-poprawka. Formolo odchodzi przecież do UAE Team Emirates, więc wystrzeli raczej tam - jeżeli już. Nie wiem kto przychodzi do Bory.
 6. Roglic wygra już praktycznie na 100%. A Majka przypuszczalnie Vueltę zakończy na 6 miejscu, czy w zasadzie max na co go realnie stać. Można oczywiście liczyć, że ktoś przed nim będzie miał pecha (np. kraksa, problem mechaniczny), ale to niesportowe. W przyszłym roku Majka też raczej pojedzie Giro i Vueltę, gdyż młodszy Emanuel Buchmann z Bory wydaje się mieć "lepsze papiery" i to raczej on znowu pojedzie Tour de France na klasyfikację. Gorzej dla Majki będzie, jeżeli Bora znajdzie dla niego konkurencję, albo "wystrzeli" Formolo. Wtedy może czekać go rola pomocnika, lub łowcy etapów i koszulek .... co w zasadzie chyba nie byłoby złe. 6-tego miejsca na Vuelcie nikt nie będzie pamiętał po latach, ale zwycięzcy etapów, czy też zdobywcy koszulek są wymieniani w klasyfikacjach. Do tego może wtedy liderować na mniejszych wyścigach, gdzie też ma dużo większe szanse.
 7. W tygodniowkach konkurencja jest słabsza, bo musi być słabsza. Wynika to z tego, że część kolarzy na wyścigi wieloetapowe szykuje formę na Grand Toury. Formy nie da się utrzymać przez cały rok na wszystkie wyścigi. Tygodniówek jest też więcej, więc kolarze są bardziej rozproszeni. Takie tygodniówki jak chociażby Paryż-Nicea, czy też Critérium du Dauphiné (i kilka innych) to WYJĄTKOWO prestiżowe wyścigi. Podobnie jest w tenisie - są wielkie szlemy, ale jest też Miami, Madrid Open i inne prestiżowe turnieje tylko szczebel niżej o wielkiego szlema, ale jednak niżej.
 8. I tego już w tym wieku specjalnie nie poprawi. Może jeszcze trochę się da, ale tylko trochę. PS. Dlatego pisałem o tygodniówkach, gdzie często nie ma czasówki, a i konkurencja bywa słabsza.
 9. Zwycięzca Giro 2019 - Carapaz miażdży w górach Zwycięzca TdF 2019 - Bernal miażdży w górach (prawdopodobny) Zwycięzca Vuelty 2019 - Roglic miażdży na czas i nie odstaje lub niewiele odstaje od najlepszych w górach (tak jeździł Indurain oraz jeździ Tom Dumoulin, które od przyszłego sezonu będzie równieź w Jumbo Visma). Majka - nie miażdży nigdzie. Nie ma na to nogi. A to już nie jest młodzieżowiec - ma 30 lat. 30 lat dla kolarza to wprawdzie nie wyrok i niektórzy najlepsze wyniki osiągają właśnie po 30-tce, więc .... można mieć nadzieję. Dla porównania - Bernal ma 22 lata.
 10. To nie była trudna zagadka
 11. Dokładnie tak jest. Majka to dobry kolarz, może wygrywać całkiem prestiżowe tygodniówki. Jednak na Grand Toury trzeba mieć coś więcej. Albo trzeba być wyraźnie najlepszym w górach, albo świetnie jeździć na czas + niewiele tracić w górach (taki był np. Indurain, kiedy w czasach długich czasówek dokładał minuty rywalom, a w górach nie tracił lub tracił niewiele). Majce trochę brakuje i mocniejsza drużyna niewiele by pomogła. Oczywiście - mógłby liczyć szybko na rower kolegi, gdyby jego się nagle zepsuł. Lub mógłby liczyć na to, że koledzy kasują ucieczki innych w trakcie etapu - ale wtedy sam też musiałby umieć utrzymać tempo najszybszych w decydującej fazie (tak jeździ SKY/Ineos).
 12. Pewnie Hintertux, albo Stubai w piątek.
 13. Do biegania absolutnie i stanowczo NIE. Chyba, że masz na myśli dobiegnięcie do przystanku.
 14. Czy w grudniu, na free ski, w Val di Sole jest zazwyczaj dostatecznie dużo śniegu, czy też różnie bywa - w sensie słabo?
 15. Strona Val di Sole z wymienionymi ski areas -> https://www.valdisole.net/EN/Ski-Areas/
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...