Narty - skionline.pl
Jump to content

WojtekM

Members
 • Content Count

  798
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

WojtekM last won the day on April 22

WojtekM had the most liked content!

Community Reputation

741 Excellent

About WojtekM

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 10/21/1974

Personal Information

 • Imię
  Wojtek
 • Miejscowość
  Radzionków

Ski equipment

 • Narty marka
  Dynastar, Fischer
 • Buty marka
  Head

Recent Profile Visitors

3,017 profile views
 1. WojtekM

  Wisła Skolnity

  A z jakim ośrodkiem ta stacja miałaby być porównywalna?
 2. A powinieneś chcieć widzieć budy, dymiące grille, ryczące głośniki i świstaki na talerzach. Czyli taki nowy polski wzorzec Parku Narodowego. Nie będzie Słowak śmiał się nam w twarz, hej! Ale Wam, ekoterrorystom, trudno dogodzić.
 3. Wygrywa znany harcownik De Gent - i dobrze. Pokazuje to, że warto próbować i uciekać, gdyż czasami się udaje. Podobało się mi też, że sporo cennych sekund, jak na etap bez wysokich gór, zyskał jeden z faworytów do zwycięstwa, czyli Pinot. Thibaut Pinot, razem z premią za drugie miejsce, zyskał w sumie 26 sekund nad innymi faworytami. Po cichu kibicuję mu w walce o klasyfikację generalną. edit: Pinot zyskał nawet 28 sekund (wliczając premie 2 sekundy zdobytą za 3 miejsce na ostatnim pagórku). 28 sekund na pagórkowatym etapie - bardzo ładnie. Czekamy na Pireneje i potem Alpy.
 4. W weekend 2 etapy po malowniczych pagórkach Masywu Centralnego. Teren rzeczywiście będzie sprzyjał harcownikom liczącym na etapowy tryumf po ucieczce. Pewnie szczególnie w niedzielę będą starali się Francuzi - wypada wtedy Dzień Bastylii i kolarze francuscy zawsze starają się wtedy pokazać. Zawodnicy walczący o klasyfikację generalną wrócą do gry zapewne dopiero od czwartku.
 5. Najbardziej kultowe (w sensie znane z największych wyścigów) to niestety Francja, Włochy i Hiszpania. Na kanale col collective masz w tym zakresie kilka propozycji https://www.youtube.com/user/TheColCollective
 6. Dylana Żółtą koszulę bierze dzisiaj Giulio Ciccone, który dał się bliżej poznać podczas ostatniego Giro. Myślę, że może przez najbliższe kilka dni w te koszulce nawet pojeździć. Rozgrywka między faworytami rozpocznie się dopiero w przyszły czwartek, kiedy peleton wjedzie w Pireneje, a potem w Alpy, a w międzyczasie czasówka. Wiele bardzo ciężkich etapów i być może zwycięzcę poznamy dopiero 27 lipca po etapie z finiszem w Val Thorens. Do przyszłej środy włącznie raczej "rządzić" będą harcownicy, czasami sprinterzy (np. jutro).
 7. W zakresie dzisiejszego finiszu górskiego na Górze Pięknych Dziewczyn (La Planche des Belles Filles) - te wzniesienie było wykorzystywane 3 razy jako finisz górski. Wygrywali tam Chris Froome (2012), Vincenzo Nibali (2014) i Fabio Aru (2017). I teraz ciekawe - za każdym razem ten, który ubierał tam żółtą koszulkę, zostawał zwycięzcą danej edycji TdF - Bradley Wiggins (2012), Nibali (2014) i Chris Froome (2017).
 8. Kontynuując wątek gazetowy można wspomnieć o tym, że za początkami wielu wyścigów, w tym każdego Grand Touru, stoi gazeta: - Tour de France -> L'Équipe (wtedy L'Auto) / 1903 rok - Giro d'Italia -> La Gazzetta dello Sport / 1908 rok - La Vuelta a España -> Informaciones / 1935 rok
 9. Pierwszy raz żółtą koszulkę wprowadzono w 1919 roku. Zgodnie z anegdotą kolor został wybrany nieco przez przypadek - podobno tylko taki kolor był dostępny od ręki. Chociaż w bardziej oficjalnej wersji mowi się, że chodziło o oddanie koloru pomysłodawcy TdF, czyli gazety L'Équipe (wtedy L'Auto). Jeszcze inną ciekawostką może być fakt, że 7 kolarzom "udało" się wygrać wyścig i założyć żółtą koszulkę na podium w Paryżu pomimo, że po drodze nie wygrali żadnego etapu.
 10. Na przykład w okolicach La Planche des Belles Filles w Wogezach, gdzie jutro kończy się etap :p. Co ciekawe - jest tam również stacja narciarska, a ja nie kojarzę rzadnej relacji z Wogezów.
 11. Jutro raczej zmiana roweru. Etap już nie dla Bory, czy Deceuninck-QuickStep - a tylko te drużyny jadą na Specach. Chyba, że jakaś ucieczka. lub ewentualnie zaskoczą Buchmann (Bora) czy też Mas (Deceuninck-QuickStep).
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...