Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

deepdiver

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez deepdiver

  1. Prosba o opinie o Head WorldCup i SL OK Zostało, jeszcze trochę miejsca do polemiki, ale to są tematy na wieczór przy piwku po dniu spędzonym na stoku
  2. Prosba o opinie o Head WorldCup i SL Zgadzam się I przepraszam za błąd. Nie namawiajmy nikogo na testowanie tego na stoku. Widziałem takie akcje: (zamarźnięty stoper w kiepskim wiązaniu) - prawdziwy pocisk - śmierć w oczach.
  3. Prosba o opinie o Head WorldCup i SL Jak to miło się czegoś dowiedzieć Serio. Ale skoro już rezygnujemy z uproszczeń to nieśmiało dodam Narta bez obciążenia nie pojedzie prosto W praktyce bowiem narta ma tendencje do "myszkowania" - tym większe im: krótsza i bardziej taliowana. Prosto pojechałaby tylko oparta na samym ślizgu i położona na szkle, na lodzie juz nie, bo ostra krawędź przy większej prędkości już złapie i lód. Na szczęście - bo na ślizgach kiepsko się steruje Zakrawędziowanie narty o kąt większy niż 45% NIE ZMNIEJSZY fabrycznego promienia skrętu narty. Promień zacieśni się, gdy spełnione RÓWNOCZEŚNIE będą 3 warunki: 1. Kąt zakrawędziowania będzie mniejszy niż 45% (dzięki za info Dariuszu). 2. Użyta zostanie siła wystarczająca do jej wygięcia (tak by cała krawędź miała kontakt z podłożem), wynikająca z iloczynu masy i dynamiki narciarza wychylonego w skręcie. 3. Podłoże okaże się wystarczająco zwarte, a krawędź narty wystarczająco ostra, by nie nastąpił uślizg. Napomknę jeszcze, że wartość siły odśrodkowej musi być większa niż siła grawitacji działającej na narciarza, gdyż inaczej zwyczajnie zamieni się to w bodycarving bez biletu powrotnego do pionu - chyba że po zatrzymaniu. Reasumując samo pochylenie ślizgu narty (zakrawędziowanie) pod odpowiednim kątem do podłoża niczego nie załatwi. Wypadałoby dodać jeszcze, że wielkość siły odśrodkowej będzie odwrotnie proporcjonalna do promienia skrętu (im mniejszy tym łatwiej o przeciążenie), a wprost proporcjonalna do prędkości i masy narciarza. I to właśnie głównie siła odśrodkowa powoduje, że możemy (prawie) położyć się na stoku bez sięgania po dodatkowe punkty podporu - oczywiście jesli narta/śnieg(lub)lód/ umiejętności, nam na to pozwolą. Tak sobie tylko kombinuję na "chłopski rozum" i z chęcią wysłucham korekt, bo jak tu się inaczej dowiedzieć czegoś więcej? pozdr
  4. Prosba o opinie o Head WorldCup i SL Jeśli myślisz o slalomce to 160, a jeśli chcesz średni skręt a jeźdżąc dynamicznie wyciśniesz taki spokojnie także z GS o długości 175-180cm. Więc w te albo we wte. Kupno slalomki 165cm, czy nawet 170cm przy Twoim wzroście uważam za średni pomysł. PS Pamiętaj o tym, że narta o promieniu skrętu 17 m wcale nie wycina skrętów o średnicy 34m - bo to wartość po jakiej narta teoretycznie zatacza półkole po oparciu na krawędzi BEZ OBCCIĄŻENIA. Dociśnięta sztywna (więc dobrze trzymająca narta) będzie kreślić o połowę mniejsze okręgi (oczywiście nikt nie jeździ 360tek ciętym skrętem :-) ). A pomijam już w ogóle skręt rotacyjny - fe pozdr
  5. Kto się wybiera na narty w weekend? Czekam aż ruszy coś w Kotlinie Kłodzkiej/Karkonoszach - bo tylko te tereny są w zasięgu moich weekendowych wypadów.
  6. Chata na 6 do 8 osób, sala TV, kuchnia, łazienki, 50m od wyciągów Ziarskiej Doliny. Pobyt od 26.12 do 04.01.2005. Cena 750 EUR/domek/za pobyt. kontakt: marek@diveclub.pl lub tel. 660 370 370
  7. czy 1200zl za crossmax 9 pilot to dobra cena? uważam, że to dobra cena za te narki ALE W dobrym stanie to dosyć abstrakcyjne pojęcie. Jeśli zostały przeserwisowane (uzupełnione nalewki, wyrównany ślizg, naostrzone krawędzie) to nie jesteś w stanie ocenić ich stanu tak do końca jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia. Musisz się im bardzo uważnie przyjrzeć, czy nie ma nalewek bezpośrednio przy krawędzi pod butem (wiązaniami) bo to najbardziej newralgiczne miejsce gdzie ubytki się "odnawiają", druga sprawa to krawędzie: jeśli są już bardzo cienkie bo jeździły jako "rentalowe" i były co tydzień ostrzone na maszynie, to tez kiepska inwestycja. Jeśli jednak nartki przejdą przez te dwa sita, to czeka Cię na nich sporo dobrej zabawy.
  8. co sądzicie o salomonach crossmax 9 pilot? Jeżdzę na pilotach(9) od 3 sezonów. Przy długości 170 cm mają 15m skrętu (109-68-102) i naprawdę sobie chwalę. Ale moja następna moja narta nie będzie już crossmaxem bo poszły w stronę skicrossu stając się zbyt mało skrętne (co zrozumiałe w przypadku skicrosu ale nie do przebolenia dla kogoś kto lubi czuć siłę odśrodkową w skręcie nawet kosztem troche mniejszych V-max). Natomiast od SYSTEMU PILOT nie ma nic lepszego (żadne Motion, itp) i mogę na ten temat pójść z każdym na noże (oczywiście merytoryczne). W tej chwili faktycznie odpowiada moim "pilotom" Streetracer 9P ale ja już np jestem gotów "zdradzić" Salomona na rzecz Metrona B5, tylko muszę się na nim przejechać gdzieś w Alpach i poczekać na posezonową wyprzedaż.
  9. uniwerslany sposóba dający szczęście Na tej stronie jest fajny "kalkulator" pozwalający (na podstawie preferencji, stylu jazdy, zaawansowania i wzrostu) wybrać odpowiednią nartę: http://www.head.com/ski/383_ENG_HTML.php Żebyś jednak nie myślał, że masz problem z głowy, to mi np (przy 185cm wzrostu) wychodzi jedna z dwóch nart: slalomka o dł 165 (co potwierdza długość 160 jako najbardziej uniwersalną) albo "terenówka" 185 cm. Sam powiedziałeś - rowery (ramy) mają ten sam problem bo szosówka to dla mnie 21``, teren to 18``, a dual to i 16`` styknie . Problem więc: co chcesz robić a nie ile masz wzrostu: jeśli cięto gęsto to 160 cm "obsłuży" 90% ludzi a pozostaje kwestia wyboru sztywności (zależy od masy i dynamiki) a teren to twój wzrost. Narta "do wszystkiego i niczego" jak mówią niektórzy (z czym ja się nie zgadzam) będzie szukała kompromisu pomiędzy tymi długościami. uffff PS Nie mam "układów" z Headem. Wynik można przetransponować na każdą inną firmę.
  10. deepdiver

    Kask- gdzie kupic?

    Kask- gdzie kupic? Nie rozglądałbym się za kaskiem w necie. Rozmiar rozmiarem, a kształt czaszki to osobna bajka I okaże się, że jedno o czym myślisz to obolałe uszy, albo kask opadający na oczy jak przyłbica, w najmniej odpowiednim momencie. Jeżdżę w kasku Scotta i chwalę sobie bo jest jak odlew mojej czaszki. Kupilem go w sieci Tomas Sport. Jeśli już koniecznie chcesz zaoszczędzić, to w dobrych sklepach narciarskich poszukaj przymierzając kask, który Ci przypasuje, zapamiętaj model i rozmiar i kup go w necie. Jest jedno ALE. Jak tak będziemy wszyscy kombinować, to sklepy zbańczą a nam pozostanie kupywanie tylko na czuja w sieci.
  11. deepdiver

    O technice carvingowej

    O technice carvingowej PS Jeżdząc w ten sposób jest się żywą torpedą - bo żeby zmienić swoją trajektorię (inaczej tego nie nazwę) gość musiałby pomimo sporego przeciążenia wyjść w górę, przejść na przód i dopiero miałby szansę zacieśnić bądź odpuścić skręt - czytaj zatrzymać się. Na szczęście może jeszcze położyć się do końca, sunąć i tylko podciąć Bogu ducha winnego narciarza, który miałby pecha znaleźć się w pobliżu. Tylko błagam, nie mówcie, że namawiam do skrętów NW, bo nie o tym mówię. Jeżdżąc fun i mając środek ciężkości nad stopą też ma się pełną kontrolę w każdym momencie nad nartą - w przeciwieństwie do omawianego przypadku.
  12. deepdiver

    O technice carvingowej

    O technice carvingowej Odnosząc się do tekstu "wyjściowego" - nie chodzi o udo na klacie, ale o dupsko na górnej narcie :-) (parę razy rzucilo mnie tak kiedyś w skręcie na tył górnej i już myślałem żem sierota a ja poprostu nie wyłączyłem "walka" w bucie ;-) )Jeśli komuś sprawia to frajdę - proszę bardzo. Na tym polega fun - skończyla się "jedynie słuszna droga", ale autor tekstu popełnił JEDEN zasadniczy błąd: opublikował tekst mający służyć innym jako wskazówka jak jeździć fun, bo WYDAWAŁO mu się, że ma o tym pojęcie. I MIAŁ RACJĘ - WYDAWAŁO MU SIĘ. FUJ.
  13. Często to słyszę. To przecież bez sensu. Dla mnie sezon to 3 wyjzady po 7 dni, + kilka weekendów, ale są tacy, którzy jeżdżą w sezonie 90-120 dni czyli jakieś 4 do 5 razy więcej. Są też tacy dla których sezon to jedne wczasy, ale oni też przecież jeżdżą od np 20 sezonów. Może podarujmy sobie więc taką miarę jednostki jak SEZON, bo rozrzut od 7 do 120 dni czyni ją jakby lekko bezużyteczną. Co w zamian? Pojęcia nie ma :-) Dni, tygodnie? Liczone od "początku" tak jak sezony? "Jeżdzę od 450 dni" - musiałbym szacunkowo powiedzieć :-) "A może jeżdżę 4 tygodnie w sezonie?" Ale ktoś może tak jeździć od 2 lat, bo się zapalil (znam i podziiwam), a przedtem narty widział w filmie z Jamesem Bondem? A może to i tak żadna miara, bo przez tydzień na tyczkach można zrobić więcej niż inni przez 50 sezonów "barowo,stokowo,słonecznych?". Do mnie to nie przemawia, więc nie pytajcie ile trzeba sezonów i nie mówcie od ilu jeździcie. Nic mi to nie mówi.
  14. deepdiver

    P Y T A N K O

    P Y T A N K O jeśli po np 10 sezonach dałoby radę osiągnąć "perfekcję" - już dawno przestałoby mnie to kręcić :-) Jest jeszcze TYYYLLLEEE do zrobienia :-) A może znacie kogoś, kto uważa, że umie już wszystko? Z chęcią zgłoszę się na lekcję, tzn nie chcę nauczyć się uważać że wszystko umiem tylko chcę umieć wszystko :-)
  15. Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał Czyli, jeśli preferujesz przygotowane stoki a fun parki omijasz szerokim łukiem - to masz dylemat GS czy SL, ale jeśli, gdy tylko warunki pozwalają - lubisz pociapciać się w puchu, a nie chcesz rezygnować z dobrej zabawy na stoku - wtedy pozostaje Metron (abstrachujemy od ceny) ...lub posiadanie 3 par (minimum: GS, SL, XC) nart - wtedy Metron jest zbędny.
  16. deepdiver

    Atomic SL9 - dlugosc

    Atomic SL9 - dlugosc Dwie pary niczego nie załatwią :-) GS I SL dadzą pełną satysfakcjętylko na przygotowanym stoku. Jeśli juz sięgamy po "osobne narzędzia" to wypada mieć jeszcze "sugar daddy" albo innego "bandita", no chyba, że ktoś uważa że jeżdżenie poza trasą jest czymś gorszym? Nie wspomnę o fun parku bo ten do spółki z off peastem idzie OD BIEDY pogodzić jedną parą. Mimo wszystko wychodzi, że MINIMUM to 3 PARY ;-) Ktoś jest innego zdania?
  17. Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał OK. Rozmawiamy o koncepcji, nie o narcie - tę zweryfikuje czas i narciarze - na razie jest za świeża, a wyniki testów faktycznie bywają lekko "sterowane". A tak przy okazji - na Allegro pojawiły się dziwnie tanie Vollanty i to z kolekcji 04/05 - ktoś może wie, co z tymi dechami jest nie tak?
  18. deepdiver

    KASK

    KASK A poza tym kask daje fajny komforcik Nie przemaka, nie przewiewa, a oddycha. Czary-mary bo przy okazji chroni to co mamy (prawie;) ) najcenniejsze. Dylemat jest jeden: "JAKI", bo pytanie "CZY" jest chyba bezzasadne.
  19. deepdiver

    Atomic SL9 - dlugosc

    Atomic SL9 - dlugosc Co jest Panowie. Bezpłatnie tylko krytyka, a porady to już: przyjdź, zaplać, pomyślimy? Ech ten PZN - dobrze, że chociaż na stoku można wam nosa utrzeć (żeby wszyscy chociaż tyczki potrafili jeździć). Może umówimy się na jakiś sparing, najlepiej 3-bój: tyczki, off peast, fun park. No tak, ale zaraz usłyszę, że FIS ani PZN czegoś takiego to nie mają. No nie taka jest idea forum, nie taka. PS A z gigantem na SL9 faktycznie się zapędziłem
  20. Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał No to miło że pojeździłeś (pozazdrościć) i nie dziwię się, że są gorsze na stoku: 68mm a 76mm to przepaść w prędkości przejścia z krawędzi na krawędź. Wyrwana krawędź to ból ale nie ma narty która "zdzierży" jak przyjdzie co do czego. No ale stwierdzenie, że Radarci poza trasą nie spisywały się dużo gorzej niż Metrony? Jasne, bo też są stosunkowo szerokie w talii - czyli Fischer zrobił krok w dobrym kierunku A poza tym poza JAKĄ trasą? Wg mnie tu właśnie tkwi sedno: Metrony będą gorsze od slalomówki i każdej innej "fun, gigant,freeride,pipe", ale zawsze niewiele gorsze a każda z nart o których nie będziemy rozmawiać poza swoim "terytorium" będzie po prostu kiepska (nawet Radarc ). Nikt z nas nie jeździ na co dzień Porsche GT2 (bo się plomby w zębach poza torem luzują), ani Land Roverem Discovery (bo na autostradzie przypomina falochron). Dotąd allround oznaczało: nijaki, a Metrony są po prostu odważne i według mnie (co podkreślam) dają szansę czerpać przyjemność "na największym obszarze" białej używki A cena? Spokojnie: czas leczy ...ceny CZEKAM NA WASZE GŁOSY
  21. Nic się nie działo. Slalomki od jakiegoś czasu te same, na drugim biegunie freeride który za cholerę nie chciał kręcić i w sumie jeśli człowiek chcial pobawić się na maksa musiałby mieć 2 pary nart (drugą najlepiej na plecach ) A teraz widzę, że pojawila się narta, która "rokuje", że nie będzie poza stokiem bezradna (jak to slalomka) albo na stoku jak autobus relacji Walim - Wałbrzych (jak to "freeridówa"). Metrony wiele obiecują - bo mamy i radykalne taliowanie i sporo pod butem. NO NO Z niecierpliwością czekam na relację tych którzy skosztowali, bo ja jestem skłonny zapomnieć o duecie: snowboard, narty na rzecz Metronów. PS Dziwię się, że nikt nie komentował dotychczas tak nowatorskiej narty. Czyżby Brać narciarska znowu popadła w samozadowolenie z tego co jest? Bo od paru sezonów producenci tak naprawdę albo zmieniali szatę graficzną albo "cofali się" - vide crossmax SŁUCHAM WIĘC: naprawdę chcecie jeździć JEDNO na jednym typie narty?
  22. Elan SLX polecam!!! Zajefajna!! Faktycznie. Pożądem ją ale jako drugą parę (jeśłi kiedykolwiek będzie mnie stać na dwie pary) bo pierwszą byłaby Bandit XXX )) a że jak większość musze poprzestać na jednej parze (no bo mam jeszcze deskę ) to są to crossmaxy 9P jeszcze z czasów gdy nie miały służyć do skiercrossu (namiastki giganta) tylko dawać maksimum frajdy cokolwiek sobie wymyślisz: puch, gigant, gęsto-cięto, a na upartego i fun (170cm - r15 m). No ale nie o tym. Mam mrowienie w udach jak widze SLXy oj mrowią mrowią ))
  23. deepdiver

    Atomic SL9 - dlugosc

    Atomic SL9 - dlugosc SL9 są wystarczająco sztywne żeby przy twojej masie i wzroście dawać frajdę nawet w długości 150 cm - takie ja bym polecał tobie. No chyba, że czasami chcesz pojeździć trochę w puchu, trochę pociąć gigantem, to wtedy przy twoim wzroście 160-ki stworzą "namiastkę" freerideowej-gigantówki (hyhyhy - jeśli coś takiego istnieje - podobnie jak sportowe jeepy) ale upieram się że 150 cm w zupełności starczy, no chyba że tęsknisz za "old schoolem" - to też argument dla 160 cm. W zeszłym sezonie jeździłem przez 3 dni na atomicach z jakimś kosmicznym patentem dającym buta 80 mm nad śnieg. Miały 140 cm długości a ja z moim 1,85 m i 86 kg miałem na nich fuuuuuntastyczną jazdę )) Acha - zapomniałbym. Rozmawiamy o gustach a nie o jedynie słusznej drodze, więc i tak zrobisz co zechcesz
  24. deepdiver

    Jazda po lodzie

    Jazda po lodzie Nie zgadzam się - nawet na tym lodzie lodzie lodowym można pojechać w skręcie - pomijam odpuszczenie i przelecenie przez połać lodu. Mówię o kontynuacji wcześniej zaczętego skrętu. Faktem jest, że w grę wchodzi tylko skręt cięty i faktem jest że wystarczy spojrzeć na "rysunek" który zostawiasz, żeby wiedzieć czy mówimy o "tym" skręcie ciętym. Wielu widząc lód usztywnia nogi (to tak jakbyś jechał po bruku autem na wybitych amortyzatorach - niby jedzie ale tak naprawdę podsakuje), wielu próbuje się "prześlizgnąć" odpuszczając krawędź - co się nieraz udaje przy niewielkim pochyleniu do wewnętrznej i miękkiej pracy nóg, ale jeśli chcesz naprawdę pojechać po lodzie - krawędzie muszą być świeżutke a Twoja psycha "nieugięta" - zwątpisz że to do zrobienia, no to się okaże, "że masz rację" acha, żeby nie bylo - też czasami leżę na lodzie, ale czasami rysuję na nim cudne owale i niech nikt nie mówi, że to tylko na zdartym, czy zmrożonym śniegu. Na lodzie, L O D Z I E, ...takim lodowym
  25. Mam miejsca na Sylwestra w Lądku Zdrój: (8 km od ski centrum Czarna Góra) termin 29.12.-02.01.2004. 5 dni z wyżywieniem 2 razy dziennie, impreza sylwestrowa z kolacją, pokoje 2 osobowe z umywalką mozliwość przedłużenia pobytu za 45 zł/os (w tym jedzonko) nawet na miejscu - jak aura będzie sprzyjac nartkom hyhy aha - zapomniałbym o cenie - 400 zł/os to chyba nieźle? kontakt: 660 370 370 lub marek@diveclub.pl
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...