Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

deepdiver

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez deepdiver

  1. Jaworzyna i Tatrapoma Wszystko fajnie tylko sa tacy ktorzy czasami albo glownie jezdza na desce a podjezdzanie orczykiem tak naprawde z wykreconym tulowiem i ciagnieta jedna noga nie jest przy odrobinie wprawy niebezpieczne ale na pewno NIEWYGODNE ...no chyba ze chodzi o "kilof" na ktorego drugim koncu na "przeciwnej" nodze jedzie jakas fajna kolezanka - snowboardzistka )) zainteresowaniu wiedza jak to wyglada i funkcjonuje a niezainteresowani powinni potraktowac to jako jeden z kilku argumentow przemawiajacycha za deseczka hihihi - nie prowokuje dyskusji - co lepsze bo nartki tez maja swoje smaczki hihihihi
  2. Chopok??? Czy da sie tam pojezdzic??? freeride zone to nie pic milutkie smiganie miedzy rzadko a nizej troche gesciej rozstawionymi drzewkami ale naprawde przyjemnie - zatrzymuje sie tam sporo sniegu wywianego z pobliskich odslonietych czesci stoku wiec jazda naprawde wlasnym sladem na miekkim dywaniku (hyhy - pod warunkiem ze jest akurat miekki:) ) oczywiscie nijak ma sie to do alpejskich off peastow (viva le'Val Thorens!) ale jest naprawde przyjemnie - jedna uwaga do kompleksu Chopoka - jest to bardzo popularny osrodek a w zwiazku z tym np w okresie warszawskich lub malopolskich ferii po prostu kolejki kolejki... nawet po zainstalowaniu 6 os kanap w takich gestych okresach polecam np nieopodal znajdujacy sie Donovaly bo nawet Ruzomberok (gondola) jest zatloczony ot co moim skromnym zdaniem marek
  3. deepdiver

    Chodzież

    Chodzież wiem mieszkam w Pile 26km od Chodziezy. Stok ma jakies 150-200 m dlugosci i niestety jego pochylenie jest malo rokujace - ma byc przedluzony jeszcze o jakies 150m - to juz byloby cos Niestety nie jest sztucznie nasniezany (moze kiedys) wiec zeszlej zimy warunki do jazdy byly lacznie moze przez 15 dni calej zimy a i to nie wiem czy nie przesadzilem - dojazd do stoku jest dobrze oznakowany przy wylocie na Poznan po podjezdzie pod gorke jest tabliczka kierujaca na punkt widokowy i w/w stok. to tyle pozdrawiam marek
  4. W zeszlym roku bylem na Sylwka w Czarnej Gorzej - osrodek skadinad fajny ale kolejki PORAZKA - na krzeslo czekania - 1 godzina - zjazd - 3 minuty hyhy - drugiego dnia zaczelismy sie rozgladac za czyms ciekawszym - i po komunikatach meteo ruszylismy na jesniki - czeskie gorki - odkrycie - rewelacja - do konca tygodniowego pobytu dojezdzalismy tam na stoki ramzowej www.bonera.cz Czekanie w kolejkach krociotkie jak na sylwka - fajne traski no i czeskie piwko i jedzonko Na ten rok zabookowalismy sobie caly pensjonat w Lipovej Laznie, ale czesc wiary sie wykruszyla. Sa wolne pokoiki - jesli ktos jest zainteresowany - podam wiecej szczegolow. Pokoje 2,3 osobowe z lazienka i TV (nie wiem po co ale jest) bardzo dobre jedzonko (sniad i obiadokolacje), co w Czechach nie jest regula i wszystko zamyka sie w kwocie 600 zl/os za tydzien (dokladnie 6 nocy z opcja przedluzenia) acha - za sylwestrowa zabawe jest oplata dodatkowa - 100zl/os ale za to imprezka i jedzonko dodatkowe i jeszcze jakies picku polecam i czekam na info bo mamy 4 pokoje do zapelnienia zeby przed gospodarzem oczami nie swiecic prosze o zapytania na maila: deepdiver@tlen.pl
  5. deepdiver

    walkie talkie

    walkie talkie jesli chodzi o walkie talkie - sprawa jest prosta o zasiegu decyduje w zasadzie jedna rzecz - sila sygnalu. wiekszosc dostepnych na rynku urzadzen ma moc nadawcza 0,5 W i producenci podaja zasieg "teoretyczny" w granicach 3km co jest totalna fikcja nawet w szczerym polu. Jest jedna firma ktora robi w-t o mocy 5 W i zasieg teoretyczny jest okreslany na 23km co tez jest poboznym zyczeniem (ach te reklamy ) ale w rzeczywistosci w gorach zasieg wynosi okolo 10-12 km a w miescie maks 3-4 km (i to nie wchodzac do budynku) - takie parametry maja Midlandy - mam uzywam, nie pracuje dla nich, nie sprzedaje - polecam tylko kupilem na amerakynskim e-bay za 65$ ale mozna kupic w polsce na allegro za 350 zl (circa) - mam model GXT500 i wspomniane wczesniej motorolki ze swoim 0,5W sygnalu wyjsciowego przy tym Midlandzie to taki zarcik dla dzieci na dluga przerwe w szkole, ot co a w gory na nartki faktycznie POLECAM - maja aktywacje glosowa polaczenia - wkladam sluchawke do ucha pod kask i rozmawiam z kumplami bez zdejmowania rekawiczek i wyciagania sprzetu, wychladzania baterii - kiedy chce - czego wiecej
  6. witam wszystkich Forumowiczow w 05/06 mam pytanko czy ktos moze mi powiedziec jaki są fabryczne kąty krawędzi (podniesienie dolnej i pochylenie bocznej) w salomonach (model 03/04) crossmax 10P ( P like pilot ) nie ma takiego info na stronce salomona a jak funkcjonuje przedstawicielstwo w Polsce tej zacnej firmy, pewnie wiecie. ...a moze jest gdzies na swiecie jakis serwis na ktorym są podane takie dane zbiorczo dla wielu producentow?
  7. Mam prośbę - gdzie moge znaleźć info o terminach darmowych tygodni w poszczególnych regionach Alp Austriackich? Proszę forumowiczów także o info jeśli nie o zbiorczym wykazie (w którego istnienie wątpię) to może niech każdy wpisuje termin i region który jest mu znany z tego rodzaju promocji - może razem uda nam się stworzyć bazę danych pt "Free Ski Week"? Jeśli ktoś jest zainteresowany - mogę się podzielić takimi informacjami o kilku centrach narciarskich ale we włoskich Alpach. pozdrawiam marek
  8. Body Miller MŚ w supergiganicie(BORMIO)ale... Jak H.Maier zacznie jeździć slalom specjalny (a nie zacznie), to możemy brać się za porównanie tych dwóch narciarzy - póki co Bode Miller gra w innej lidze i w każdej konkurencji ma godnych przeciwników, jednak w kategorii "narciarz kompletny" jest po prostu bezkonkurencyjny.
  9. deepdiver

    skipassy w Val Thorens ?

    skipassy w Val Thorens ? W VT nie będziesz musial godzić wszystkich - sprawa jest prosta: budzisz się, przeciągasz, bieraasz narty, myjesz zęby (albo na odwrót ) i wyjeżdzasz z apartamentu prosto na stok - na wejście do wyboru 6 dolnych stacji kolejek i krzeseł. W tej dolinie (Orelle) masz 140 km tras - nawet jeśli jeździsz non stop od pierwszego krzesła do ostatniego - nie zdąrzą Ci się znudzić. Jeśli chcesz traktować ten wyjazd "poznawczo" w grę wchodzi wariant skipassu "3Valles" na 3 doliny i to tez nie wymaga ruszania auta bo można się przemieszczac wyciągami - ale to na pierwszy raz przy skipassie 6 dniowym odradzam. Orelka Cię zadowoli PS Pamiętaj o zdjątku do skipassu - byle jakie ale musi być - możesz nawet wyciąć z rodzinnego Skipass Valles de Belleville Cię nie dotyczy - jesli śpisz w samym Val Thorens Miłej jazdy
  10. deepdiver

    skipassy w Val Thorens ?

    skipassy w Val Thorens ? W VT nie będziesz musial godzić wszystkich - sprawa jest prosta: budzisz się, przeciągasz, bieraasz narty, myjesz zęby (albo na odwrót ) i wyjeżdzasz z apartamentu prosto na stok - na wejście do wyboru 6 dolnych stacji kolejek i krzeseł. W tej dolinie (Orelle) masz 140 km tras - nawet jeśli jeździsz non stop od pierwszego krzesła do ostatniego - nie zdąrzą Ci się znudzić. Jeśli chcesz traktować ten wyjazd "poznawczo" w grę wchodzi wariant skipassu "3Valles" na 3 doliny i to tez nie wymaga ruszania auta bo można się przemieszczac wyciągami - ale to na pierwszy raz przy skipassie 6 dniowym odradzam. Orelka Cię zadowoli PS Pamiętaj o zdjątku do skipassu - byle jakie ale musi być - możesz nawet wyciąć z rodzinnego Skipass Valles de Belleville Cię nie dotyczy - jesli śpisz w samym Val Thorens Miłej jazdy
  11. deepdiver

    obrót 360°

    obrót 360° Nazir - fajnie tylko, że mówisz o 360ce przez ześlizg, gdy narty mają kontakt cały czas ze śniegiem, a pytanko bylo o skok To zupełnie inna bajka Pozdro
  12. deepdiver

    SL 9 2004/2005 Pomocy !!

    SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33 ok- to nie było do Ciebie tę "prawdę" wygłaszają po prostu ludzie uważający że slalomka stoi na szczycie ewolucji. O Metronach nie wiem nic poza tym co napisane i opiniamii kilku osób które miały okazji spróbować. Na pewno a Alpach wypozyczę je sobie na jeden dzień, żeby miec bardziej osobisty stosunek. A co do Twojego wyboru na rzecz slalomki - uwielbiam je i nie oczekiwałbym niczego więcej gdyby nie ciągnęłoby mnie też na "off peasty". O Metronach myślę (w połowie sezonu - jak stanieją) właśnie dlatego że to narta "do wszystkiego" najbliższa slalomce - czyli z radykalnym taliowaniem. I sorki że się uniosłem Pozdrawiam
  13. deepdiver

    SL 9 2004/2005 Pomocy !!

    SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33 Coś do wszystkiego jest do niczego to frazes. Nawet SL 9 jest kompromisem (pomiędzy łatwością a dynamiką). Jasne że slalomówka daje najwięcej radości z jazdy ale głównie w krótkim ciętym skręcie, a potem im dalej od niego tym gorzej. Ci którzy wygłaszają "mądrości" typu "coś do wszystkiego..." pewnie mają po 3 pary nart(zawsze przy sobie), albo jeżdżą na stoku w kółko jedno i to samo. (no bo slalomówka nie jest do wszystkiego - byłaby wtedy do niczego w imię tej złotej myśli). Narty wolę mieć jedne (takie do wszystkiego) a do tego snowboard (też taki jeden - pewnie do niczego). Chcąc jeździć to co lubię musiałbym mieć z 5 kompletów. Wolę dwa - takie do niczego. Jeśli chcesz być wysokiej klasy specjalistą - kup slalomki, a jeśli chcesz mieć jak najwięcej frajdy o jak największym spektrum - pomyśl nad metronem. Aha i podziel się wrażeniami bo mnie korci ta nartka
  14. deepdiver

    Do Japońskiego :)

    Do Japońskiego Wieli dzięki - jeśli będę mial dylemat co do wyboru konkretnych narzędzi serwisowych (na swoje potrzeby) - pozwolę sobie wtedy pomęczyć Cię z konkretnymi pytaniami. pozdro
  15. Chciałbym kupić sobie ostrzałkę do nart i nie wiem czy lepiej ze zmiennym kątem (zakres 86-90stopni) czy ze stałym np 87stopni. Serwis nart to tak na oko "Twoja działka" dlatego zwracam się z tym pytankiem do Ciebie. Z góry dzięki za podpowiedź.
  16. Wiazania do Salomon Crossmax 8 Pilot Masz problem. Nie wiem jak udało ci się kupić te narty bez wiązań, gdyż ZAWSZE są sprzedawane w kompletach z wiązaniami. Narta z tym systemem i wiązania nie sa kompatybilne z innymi rozwiązaniami nawet tej samej firmy. Pozostaje ci zwrócić się do przedstawciela Salomona na Polskę. S810 (skala wypięcia do 100 kg) powinny ci wystarczyć. pozdrawiam
  17. dzięki wielkieeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!! Kto twierdzi, że Atomic czy Rossignol jest bardziej markowy od Elana?? Elan spośród tych firm ma najdłuższe tradycje w produkcji nart - jest najstarszą nieprzerwanie działajacą firmą produkującą narty (vide NTN 2001/02), ale chyba istotniejsze jest to jak nartka śmiga i czy pasuje?
  18. deepdiver

    Które Salomonki kupić ?

    Które Salomonki kupić ? Żadna z tych nart nie jest slalomką, więc do szybkich krótkich skrętów nadają się "przy okazji". Najbardziej taliowana z wymienionych jest crossmax10P 02 - 160 (r13m), 170 (r15m). pozdr
  19. deepdiver

    Atomic SX9 SX11 03/04

    Atomic SX9 SX11 03/04 Wybrałbym SX11 180cm pozdr
  20. atomic SL9m czy Fischer RC4 Race SC. Pomóżcie!!!!! Podpisuję się pod 160 (szczególnie przy twojej wadze) Co do wyboru: do funu wybrałbym SL9, ale ja też chyba optowałbym za Fischerem. jednego nie rozumiem: piszesz, że jeździsz stylem carvingowym i klasycznym deklarując że nie używasz kijków. W świetle tych informacji: SL9 - są bardziej przyjazne pozdr
  21. deepdiver

    Naszywki i nalepki skionline.pl

    Naszywki i nalepki skionline.pl nieco awansem ale również dziękuję pozdrawiam marek
  22. Buty narciarskie,pomozcie!!! Po kolei: masz Porsche GT wypatroszone w walce o osiągi z klimatyzacji elektryki i innych bajerów, czujesz każdy kamyk na drodze ale za to TE OSIĄGI!!! możesz mieć też Bentleya i w aucie wszystko co sobie wymarzysz - pełen komfort i ZERO radości jazdy. Postulowanie o najwygodniejsze i najtwardsze buty jest więc pozbawione sensu. To dwa skrajne punkty jednego suwaka: albo głośno albo cicho albo szukasz kompromisów Piszesz o swoich upodobaniach SG a chcesz kupić rasową slalomkę - znowu dwa końce suwaka Nie komentuję długości 170 cm Na twoim miejscu pojechałbym bez sprzętu, poszedł do wypożyczalni InterSportu (albo innej dobrej - a w Alpach ich nie brak) i wypożyczyłbym pakiet VIP - w ramach niego możesz nawet codziennie zmieniać narty ze slalomek na GS/SG czy ambitne allroundy (modele na ten sezon). Tak najłatwiej dojdziesz - jakiej narty i długości potrzebujesz. A buty kup po prostu mierząc na nogę - mnie np nie leżą atomici chociaż jestem dobrego zdania o tej firmie, co stopa to inny kształt - a model? kup sobie najdroższy - najwyżej będziesz jeździć na niedopiętych skorupach - jak większość "sprzęciarzy" PS Ostania kwestia: w zachwyt to wprawia mnie spojrzenie z góry na dziewiczy alpejski off peast w mroźny słoneczny dzień, bywają też inne okoliczności - zupełnie nie związane jednak z tym forum
  23. Jak zrobic "trisiksty" na deskach? a skakałeś już 180ki z najazdu tyłem i przodem? jak będziesz potrafił, to coś podpowiem - na razie nie chcę mieć Cie na sumieniu step by step w ten sposób zaoszczędzisz na nartach (i bólu). pozdrawiam PS i już lepiej brzmi "360ka", ewentualnie "pełen obrót" ewentualnie "threesixty" ale to na marginesie bo ktoś może pomyśleć żem upierdliwy
  24. deepdiver

    Naszywki

    Naszywki I ja poproszę
  25. deepdiver

    Wypadek....

    Wypadek.... Złamanie wyglądało okropnie. Na sam widok pobiegłem popuścić wiązania, bo mialem dosyć brutalnie skręcone. Ale co do Mayera. Pojechał nie popełniając żadnego poważnego błędu, a mimo wszystko przegrał z Millerem. Jeśli Bode nie popełnia błędu - niszczy innych sekundą przewagi. Fakt to coś niepodważalnego, obiektywnego - stwierdzenie, że "Mayer jest najlepszy to fakt" koło faktu nawet nie siedziało MOIM ZDANIEM NJALEPSZY JEST BODE ale to żaden fakt no chyba że wygra Wielką Kryształową Kulę. Wtedy będzie to FAKT. pozdr
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...