Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ustawienie wiazan na plycie


athrarvan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zdaje sobie sprawe z naiwnosci i glupoty mojego pytania, ale moze znajdzie sie ktos na tyle wyrozumialy. ze udzieli mi odpowiedzi.

Zaznaczam, ze umiem jezdzic na nartach (chyba) bo ostatni raz bylem w szczyrku 10 lat temu, wtedy uzywalem jeszcze starych prostych fischerow z zapieciami sprezynoymi (trzeba bylo sie schylic, zeby zapiac). Postanowilem reaktywowac sie i nauczyc przy okazji zone, jesli sam jeszcze potrafie. Kupilem na razie uzywane narty salomona i mam problem bo wiazanie jest na plycie i oczywiscie potrafie ustawic wiazanie do dlugosci mojego buta, ale interesuje mnie oznaczenia literowe na przodzie i tyle, bo zapewne one cos do mnie mowia tylko nie wiem co (przypuszczam ze chodzi o srodek ciezkosci odpowiadajacy wadze i wzrostowi narciarza), moje pytanie jak to ustawic prawidlowo mam 103 kilo i 187 cm a oznaczenia o ktore mi chodzi to AB, CDEF, GHIJ, KLMN, OPQR,STUV, WXYZ, 12345. I teraz jak ustawie z przodu na 12345WXYZ (to jest jedno pole) to stylu wchodzi mi na pole WXYZ i nie wiem czy to prawidlowe ustawienie (jak dobrac punkt wyjsciowy ustawienia?)

Znalazlem jakas tabele DINa i wychodz mi ze moj kod to M/L i wstepnie ustawilem przod na pole KLMN a tyl na 4 (przedostatnie pole) ale nie wiem czy to dobrze zrobilem?

Jedna dodatkowa sprawa to jak zamykam wiazanie noga w bucie to tylne wiazanie wypycha troche w tyl, czy to normalne?

Ostatnie pytanie czy jest narta prawa i lewa?

Pozdrawiam i bede wdzieczny za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zgłupiałem:confused::)

no ale może nie załapałem o co chodzi.....:rolleyes:

czy próbujesz ustawiać siłe wypięcia wiązań , czy też ustawić je do rozmiaru buta ?

chyba raczej chodzi o rozmiar buta , więc musisz sprawdzić , czy jest zaznaczony na narcie jej środek ? jak ustawisz rozstaw wiązania do skorupy , to sprawdź , czy po wpięciu , środek buta ( powinien też być zaznaczony kreską ) pokrywa się ze środkiem narty. Wtedy powinno być Ok . W większości wiązań można to ustawienie trochę korygować , tzn. przesuwać cały układ w przód ( trochę łatwiejsza inicjacja skrętu ) lub w tył ( np do jazdy free)

a czy są narty prawe i lewe - są wyjątki , ale generalnie narty są "obustronne":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiązanie rentalowe do wypożyczalni:D ma takie oznaczenia żeby łatwo sie je ustawiało na różne buty, bez konieczności mierzenia obu nart, jak pisze aklim środek buta ma być na środku narty :) często też przy przesuwaniu przodu wiązania jest opisana długość skorupy w zakresie od np 235 do 265, wtedy tył ustawiamy według literek albo cyferek :), siłę wypięcia ustawia się śrubą z przodu i tyłu wiązania :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie chodzi o ustawienie dlugosci buta, ale jesli dobrze znalazlem srodek buta i narty to nie da sie ich zgrac. Jakies sugestie?

http://img59.imageshack.us/i/p1040925p.jpg/

http://img705.imageshack.us/i/p1040926.jpg/

http://img51.imageshack.us/i/p1040927a.jpg/

Zdjecia wiazan jakie mam na narcie

Edytowane przez athrarvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty sa takie:

http://www.allegro.pl/item873455491_uzywane_narty_salomon_scrambler_180_cm_l170.html

Na tym zdjeciu narysowalem gdzie widze srodek narty i z tego widac, ze niewazne jaki but bo srodek narty jest za blisko przodu wiazania, nie zgodze sie tez ze mam za male wiazanie, bo to jest regulacja na plycie i moj but nie jest najwiekszy jaki moze tam wejsc.

http://img44.imageshack.us/img44/9705/srodekjm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozsuń te wiązania na max i wtedy próbuj postaraj sie ustawić buta z tą kreską i dopiero dojedz do niego wiązaniami jezeli tak sie nie da to albo masz źle zamocowane wiązania albo tak jak mowilem i powtorze to jeszcze raz może byc za mały rozstaw wiązań

ale jezeli masz takie narty jak z linku i z takim wiązaniem to musi Ci sie udać to ustawić nie ma szans zeby sie nie dało- z przodu te kolorowe kreseczki to długośc buta ustaw odpowiednio a potem wyreguluj tył.

to musi sie dać ustawić po prostu musisz popełniać jakiś błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozsuń te wiązania na max i wtedy próbuj postaraj sie ustawić buta z tą kreską i dopiero dojedz do niego wiązaniami jezeli tak sie nie da to albo masz źle zamocowane wiązania albo tak jak mowilem i powtorze to jeszcze raz może byc za mały rozstaw wiązań

ale jezeli masz takie narty jak z linku i z takim wiązaniem to musi Ci sie udać to ustawić nie ma szans zeby sie nie dało- z przodu te kolorowe kreseczki to długośc buta ustaw odpowiednio a potem wyreguluj tył.

to musi sie dać ustawić po prostu musisz popełniać jakiś błąd

Powtorze raz jeszcze, maksymalnie wysuniete wiazanie z przodu nie pozwala na ustawienie srodka buta nad srodkiem narty, za maly rozstaw nie wchodzi w gre, bo but w ogole wchodzi w wiazanie, jedyna mozliwosc to to ze nie wiem gdzie jest srodek narty, czy mozna go jakos wyznaczyc? To jest po prostu srodek dlugosci?

dodatkowo mam wrazenie, ze przed wiazaniami jest slad po montazu, tak jakby kiedys byly bardziej z przodu, ale sie urwaly czy cos.

Jaki bedzie efekt w czasie jazdy przy takim przesunieciu?

Edytowane przez athrarvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurdte srodek to jest ta kreska na narcie a ze odsuniesz do przodu chodzi nam o to zebys rozsunoł wizanie na max i po kolei

rozsuwasz na max ustawiasz buta razem z tą kreską i dopiero dopasowujesz wiązanie do butaw takiej kolejnosci musi się udac po prostu to rozsunięcie chodzi o to zeby te 2 kreski z buta i narty ustawił w tej samej lini a potem dosunoł przód i tył wiązania tak jest najprościej i najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie nie rozumiemy. kreska wyznaczajaca srodek narty jest w takim miejscu, ze jak rozsune wiazania na maksa i wloze buta to roznica miedzy moja kreska w bucie a srodkiem narty to jest 11cm (teraz to zmierzylem) oznacza to, ze jak posune but najbardziej do przodu jak sie da i dopasuje tylne wiazanie i zamkne to nie moge spasowac kresek, kreska narty jest przesunieta wzgledem srodka buta o 11 cm do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek buta nie jest usytuowany w środku długości narty. Raczej początek buta powinien być w środku długości narty.

no to jak to w koncu jest, jesli jest tak jak pisze krzysiek to mam ok, jesli jest tak jak mowia wczesniej to mam problem, a co z moim pierwszymi pytaniami o kody literowe na nartach czy to ma jakies znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20012010249.jpg

20012010250.jpg

a ja mam takie wiązania kreskę na środku buta widzę ale na narcie jej nie ma... a wiązania mam ustawione tak na oko... więc może ktoś wspomoże jak fachowo to zrobić. Długość skorupy buta 317 mm. Wiązanie od góry mam ustawione na 356 a od dołu na 296 jeśli w ogóle wam to coś mówi

Przepraszam za rozmiar zdjęcia ale może dzięki temu będzie łatwiej ogarnąć to wiązanie.

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak to w koncu jest, jesli jest tak jak pisze krzysiek to mam ok, jesli jest tak jak mowia wczesniej to mam problem, a co z moim pierwszymi pytaniami o kody literowe na nartach czy to ma jakies znaczenie?

Dla pewności zmierz długość narty od piętki do rzutu szpica dziobów, podziel na 2 i tam będzie środek narty, w tym miejscu powinien być czubek buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu ale komplikujecie sprawe a to jest proste jak budowa cepa

kreska na narcie oznacze miejsce w którym ma znajdować się srodek buta to jest chyba jasne tak? chyba to każdy rozumie

wiec co za filozofia jest rozsunąć wiązanie ustawić tak buta i 'dojechać" wiązaniem tak by łapało buta.

i teraz

jeżeli się tak nie da ustawić to są 2 rzeczy ktore mogą to powodować:

1. źle zamocowane wiązanie na narcie tzn cala wiązanie zostało źle zainstalowane przez co nie da się ustawić srodka buta z kreską na narcie, bądz rozstaw wiązania jest za mały

2. próbując ustawić popełniamy jakiś błąd

jaki z tego wniosek?

athrarvan jestes z katowic zanieś te narty do intersportu, bądz summitu i niech oni ci to ustawią nie kosztuje to majątku. A dlaczego? a dlatego ze nie da się tak na forum opisać jak masz to zrobić jeżeli tego nie umiesz to to zostaw zanieś i będzie po kłopocie ja już jasniej tego opisać nie umiem może ktoś to opisze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie wiązania kreskę na środku buta widzę ale na narcie jej nie ma... a wiązania mam ustawione tak na oko... więc może ktoś wspomoże jak fachowo to zrobić. Długość skorupy buta 317 mm. Wiązanie od góry mam ustawione na 356 a od dołu na 296 jeśli w ogóle wam to coś mówi

Przepraszam za rozmiar zdjęcia ale może dzięki temu będzie łatwiej ogarnąć to wiązanie.

to jest oryginalne wiązanie Salomona montowane na płycie , więc wystarczy przód wiązania przesunąć tak ,żeby pokrywało się z rozmiarem skorupy Twojego buta ( podziałka), zamknąć zapadkę , włożyć but w wiązanie , dosunąć tył , który ustawi się w odpowiednim miejscu , też zamknąć zapadkę i powinno być OK

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty sa takie:

http://www.allegro.pl/item873455491_uzywane_narty_salomon_scrambler_180_cm_l170.html

Na tym zdjeciu narysowalem gdzie widze srodek narty i z tego widac, ze niewazne jaki but bo srodek narty jest za blisko przodu wiazania, nie zgodze sie tez ze mam za male wiazanie, bo to jest regulacja na plycie i moj but nie jest najwiekszy jaki moze tam wejsc.

http://img44.imageshack.us/img44/9705/srodekjm.jpg

od wieu lat na nartach nie oznacza sie juz srodka narty, lecz miejsce gdzie ma przypadać srodek buta. Jesli ta czerwona kreska to miejsce srodka buta, to ktooś sie walnął z przykrecaniem wiazania. Przewierc wiązanie do przodu i bedzie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...