Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze nowych nart ( ATOMIC ) !!!


owenik14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich!!!

Zarejestrowałem się na tym forum, ponieważ potrzebuje pomocy w doborze nowych nart .

Od 3lat jeżdżę na nartach ATOMIC C:SERIES. Dobrze mi się na nich jeździ, dobrze wybierają skręty, ale przy wiekszych szybkościach zaczynają nie być już takie posłuszne(drgania przodów) .

SZUKAM NART, które lubią i dobrze się zachowują podczas jazdy przy większych prędkościach.

Chciałbym zostać przy firmie ATOMIC, ponieważ od samego początku jeżdzę na nartach tej firmy.

Myslę nad nartami ATOMIC RACE (2008/09 - 2009/10) i nie wiem z której serii wybrać narty ( SL, ST czy SX)

Dzisiaj dowiedziedziałem się, że narty z serii SX są przystosowane do różnego typu warunków.

Jeszcze głównie w kraju na stokach a tu warunki i przygotowanie tras bywa naprawdę różne .

Czasem lubie sie tez wypuścic na trasy nieprzygotowane.

1.M

2.Wiek: 18lat

3.Waga: 88kg

4Wzrost: 190cm

5.Na nartach jeżdze od 7-mego roku życia

6.Według skali forum oceniam się na 7LvL

7.Jeżdżę głównie w kraju ( Najszęściej SZCZYRK GAT ), ale też wyjeżdzam za granice.

8.Moje ATOMIC C:SERIES mają promień skretu 13m .

9.Buty NORDICA CX .

10.Fundusze do 1700zł

PROSZĘ o pomoc w tej sprawie.

Z poważaniem Michał

Edytowane przez owenik14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę :D . najbardziej byłem chętny własnie na te sx11 .

jesli chodzi o te narty to znalazłem 3sklepy które maja te narty w swojej ofercie .

2 z nich maja niestety tylko narty 162CM tak wiec odpadaja juz na starcie .

a na stronie www.sportzakupy.pl są w długości 176CM .

znacie może jakieś inne sklepy, kótre posiadają ten model ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie :) seria SX jest uniwersalna pod względem terenu czy też różnorodność stylu wchodzi w grę? Bo głównie jeżdżę krótkimi (średnimi) skrętami więc chcę celować w SL11 ale niestety dla mnie one są za krótkie (mój wzrost 192) dlatego chciałem się przypatrzeć SX ale nie wiem czy na nich będzie mi się dobrze krótkim skrętem jeździło patrząc na to , że mają dosyć duży promień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie narta do krótkich skrętów. To nie narta do odpoczynku. To prawdziwy pełnowartościowy skicross. Tylko duża prędkość i zaangażowanie.

To prawda!:rolleyes:Te narty potrafią zmęczyć,aby wybrać je na całodzienną jazdę trzeba mieć dobre przygotowanie fizyczne,o technice nie wspomnę;):P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a na stronie www.sportzakupy.pl są w długości 176CM .

znacie może jakieś inne sklepy, kótre posiadają ten model ??

Wiele razy korzystałem z tego sklepu. Kupowałem już trochę sprzętu Atomic i zawsze na necie szukam najtanszych sklepów i zawsze wychodzi że sportzakupy.pl jest najtańszy. Wynika to z tego że jest to autoryzowany przedstawiciel atomic-a na polskę, więc wszyscy inni kupują od nich albo sprowadzają z zagranicy.

Jedna uwaga odnośnie tego sklepu. Trzeba uważać na nich bo już dwa razy dostałem sprzęt różniący się trochę od tego na zdjęciu, np. żonie narty kupiłem niebieskie z wiązaniami w tym samym kolorze a przyszly niebieskie narty z czarnymi wiązaniami, niby nic, ale dla kobiety to już zasadnicza różnica.

Jeśli chodzi o dobór nart to ja mam SL, są to narty do szybkich i krótkich skrętów, GS bardziej do slalomu giganta, czyli dlugie skręty. Narty z grupy race nie nadają się do jazdy poza trasami, ja uwielbiam krótkie skręty na dobrze przygotowanej trasie, ale czasem lubie wyjechać poza trasę i na moich ATOMIC-ach SL10 jest to baaardzo utrudnione. Trzeba wlożyć duuużo sily zeby coś zdzialac w puchu na tych nartach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie to ...

Przykład Cloud9 - zobacz cenę w tym sklepie, zobacz na alledrogo - a ja ją dostałem za bodajże 1049pln. Oczywiście tegoroczną jak i w sklepie.

A jakie są główne różnice między SX10 a SX11 ( oprócz ceny ) ???

Moja mała rada - porównuj zawsze narty Atomica z tego samego roku. A o różnice zapytaj skionline/sprzęt albo gugla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to gdzie je kupiłes za 1049zł ???

zapytam o te róznice tam gdzie podaliście.

najtaniej w polsce SX 11 widziałem za 1599zł( ale są za krótkie bo tylko maja rozmir 162cm)

a na e-bay sklepy z niemiec i francji sprzedaja za ok. 1200zł + przesyłka z 10-20Euro .musze obadać tych sprzedajacych ( ostatnio kumpel kupował narty ze ebay od sklepu z niemiec i był zadowolony, moze akurat ktorys z tych sprzedawców to własnie ten :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to gdzie je kupiłes za 1049zł ???

zapytam o te róznice tam gdzie podaliście.

najtaniej w polsce SX 11 widziałem za 1599zł( ale są za krótkie bo tylko maja rozmir 162cm)

a na e-bay sklepy z niemiec i francji sprzedaja za ok. 1200zł + przesyłka z 10-20Euro .musze obadać tych sprzedajacych ( ostatnio kumpel kupował narty ze ebay od sklepu z niemiec i był zadowolony, moze akurat ktorys z tych sprzedawców to własnie ten :D )

Na PM podam Ci gdzie kupiłem - z resztą chyba je sprzedam :)

NA ebayu jest ciekawie ale nie tak tanio jak jeszcze rok czy dwa temu ... wtedy to było eldorado :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...