Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie dobrać narty? Na co zwrócić uwagę?


dgszary

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Rozglądam sie dość intensywnie za nartami dla siebie jednak nie wiem co powinienem kupić, a porady sprzedawców wydają się nieco sprzeczne :(

Szczegóły dot. mojej osoby (co mam nadzieję pomoże jakoś doradzić)

1. Mężczyzna

2. 32 lata

3. 105 kg

4. 182 cm wzrostu

5. Jeżdzę od ok. 10 lat

6. Jeżdżę (umiejętności) tak na ok. 4 w skali 1-6

7. Mam buty Salomon z flexem 90

8. Nie mam obecnie żadnych nart :(

9. Nie potrafie odpowiezieć jaki preferuję promień skrętu, lubię jeździć szybko, ale bezpiecznei i bez kozactwa.

10. Najbardziej lubię czerwone trasy (Austria,włochy), ew. czarne ale dobrze przygotowane, bez lodu i oznaczeń extreme. Nie jeżdzę poza trasami.

11. Jeżdzę czysto rekreacyjnie.

12. Rocznie spędzam niestety tylko ok. 6 dni na stoku. Kondycja średnia.

13. Na narty chciałbym przeznaczyc ok. 1000-1400 zł.

14. Warszawa

Na razie polecano mi (w sklepach) następujące narty:

1) Head PEAK 73 H9

2) IQON TT 40 H9 HEAD

3)Atomic Pack Nomad HG Noonti (mówiąc od razu że mogę sobie ne dac z nimi rady)

4) Salomon X Wing8

5) ROSSIGNOL Pack Zenith Z3,0 sport

Będę zobowiązany za Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Intersporcie widziałem Rossi Zenith 6 za 1350 zł, Zenith 3 przy twojej wadze bedzie za słaby, pozostałe wymienione chyba też. Widziałem też w podobnej cenie Fishera Progressora 8+, też świetna narta, obie godne uwagi. Może jeszcze Dynastar Contact 10 znajdziesz, też sie nada albo Atomic SX11,Elan Speedwave 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Intersporcie widziałem Rossi Zenith 6 za 1350 zł, Zenith 3 przy twojej wadze bedzie za słaby, pozostałe wymienione chyba też. Widziałem też w podobnej cenie Fishera Progressora 8+, też świetna narta, obie godne uwagi. Może jeszcze Dynastar Contact 10 znajdziesz, też sie nada albo Atomic SX11,Elan Speedwave 12.

i takim sposobem mihumor wyczerpal temat w 99%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah - no życzył bym Ci żebys dostawał kasę z akcji wszystkich tych firm ;)

Pytałem dlatego, ze jak bede w sklepie to sprzedawca będzie mnie pewnie próbował urobic do innych nart (bo np. tych co wymieniłes nie będzie), i chciałbym wiedzieć w czym te wymienione przeze mnie są gorsze, zeby nie dac sie przekabacic czy zadać właściwe pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah - no życzył bym Ci żebys dostawał kasę z akcji wszystkich tych firm ;)

Pytałem dlatego, ze jak bede w sklepie to sprzedawca będzie mnie pewnie próbował urobic do innych nart (bo np. tych co wymieniłes nie będzie), i chciałbym wiedzieć w czym te wymienione przeze mnie są gorsze, zeby nie dac sie przekabacic czy zadać właściwe pytanie ;)

jak ich nie ma to idziesz do innego sklepu- pamietaj narty to nie skarpetki:)

i nie słuchaj tych sprzedawców w większosci nei wiedzą co mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość 162 cm choć teraz przez cały czas się zastanawiam czy nie za krótka :( Problem w tym że dłuższych nie było :((( Zastanawiam sie czy jest sens jeszcze coś kombinowac w innym Intersporcie z zamiana na dłuższe :/

:(:(:pBędziesz się męczyć,nie wyjeźdzaj poza trasę;)Postaraj się wymienić,bo szkoda mieć takie narty i nie próbować wykorzystać ich pełnię możliwości:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...