Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie gigantki


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupić po sezonie narty gigantki.

Obecnie jeżdżę na Volkl'ach Tigerach, ale te narty mi "nie leżą".

Są przede wszystkim za miękkie dla mnie (ja chłop 100 kg jestem :D) no i zbyt krótkie (163 cm).

Lubię pojechać ze znaczną prędkością głębokim, długim skrętem na stromym stoku.

Gdy się uczyłem nart, a było to jeszcze w czasach, gdy narty miały na ślizgu rowek, uwielbiałem jazdę na krechę - często zjeżdżałem spod skoczni K60 :D. Dzisiejsze carvingi nie nadają się do takich szaleństw ...

Zastanawiam się i waham między Fischerami RC4, a Volkl'ami.

Z racji, że Fischery są popularniejsze w Polsce no i bardziej dostępne, pewnie to tą markę kupię.

z konkretnych modeli to:

Fischer:

1. chyba najlepszy model ze wzgledu na R27m, ale brak długości dla mnie: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2819&id_modelu=3797

2. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2783&id_modelu=3733

3. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2783&id_modelu=3735

Volkl:

1. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2856&id_modelu=3909

2. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2856&id_modelu=3910

Co polecacie?

Może jakieś inne marki? Nie jestem na tyle "oblatany w poszczególnych modelach, aby wybrać z pozostałych.

Długość 170-175, promień skrętu 17m, cena max 2200 PLN.

Mogą być modele z lat poprzednich, ale koniecznie nowe.

PS

Po co w tegorocznych Fischerach wycięli otwory na czubach nart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po pierwsze, ile masz wzrostu, bo chyba, nie 170-175, po drugie rozrzut między serwisówką (Fischer WorldCup - FIS'owskie 27m), a drugą w linii gigantką, tak więc ... uzupełnij profil, jak oceniasz swoje umiejętności. Co to za narta Voelkl 163, bo pewnie slalomka.

Czy kiedyś testowałeś jakąś nartę gigantową, jeżeli nie to zdecydowanie przetestuj, zobaczysz co znaczy narta dobrze trzymająca krawędź przy dużej prędkości.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po pierwsze, ile masz wzrostu, bo chyba, nie 170-175, po drugie rozrzut między serwisówką (Fischer WorldCup - FIS'owskie 27m), a drugą w linii gigantką, tak więc ... uzupełnij profil, jak oceniasz swoje umiejętności. Co to za narta Voelkl 163, bo pewnie slalomka.

Czy kiedyś testowałeś jakąś nartę gigantową, jeżeli nie to zdecydowanie przetestuj, zobaczysz co znaczy narta dobrze trzymająca krawędź przy dużej prędkości.

Ech, nie czytasz uważnie ...

Narty to slalomki z promieniem 13,6m:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2449&id_modelu=3241

Odnosnie umiejętności, to ... radzę sobie dosyć dobrze. Najlepiej się czuję na ostrych czerwonych trasach, ale i na czarne wjeżdżam.

W tymk roku Pala Di Santa mnie nie pokonała ;)

Jak mam podać wartość liczbową, to między 7, a 8. Nie lubię takich porównań, bo np dzisiaj jeździło mi sie wyjatkowo źle i kilka razy zaliczyłem glebe na, powiedzmy niebieskim odcinku Kiczery ... więc 5 to za dużo.

Odnosnie mojego wzrostu, to mam 176 cm i wagę 105 kg.

Stąd nacisk na dłuższe, twarde narty, ale o charakterystyce zjazdowej.

Przy takiej masie nie będę kręcił szybko, bo mam dużą bezwładność, co jest zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w testach :D, narty gigantowe szczególnie komórki a promień 27 to raczej komórka bedzie to nie są narty na cały dzień na polskie stoki :) chyba że tylkow alpy, te narty to narty do jazdy po tyczkach nie do jazdy wolnej, przy twoim wzroście to 175 to jest minimum :) porównaj jeszcze gs z dobrymi allroundami bo moze się okazać że nie potrzebujesz gigantki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak chcesz sztywną nartę a uniwersalną może fajny będzie Rossignol z systemem mutix (na pewno bardziej uniwersalny niż narty komórkowe), jak chcesz jedną parę nart i jeździsz często w polsce to ja z gs`ek bym zrezygnował a szukał topowej narty z segmentu allmountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w testach :D, narty gigantowe szczególnie komórki a promień 27 to raczej komórka bedzie to nie są narty na cały dzień na polskie stoki :) chyba że tylkow alpy, te narty to narty do jazdy po tyczkach nie do jazdy wolnej, przy twoim wzroście to 175 to jest minimum :) porównaj jeszcze gs z dobrymi allroundami bo moze się okazać że nie potrzebujesz gigantki :D

... postanowilem sie nie mieszac do tego typu dyskusji bo tyle juz bylo na ten temat ale widze ze ciagle proponuje sie narty zdecydowanie za krotkie ... gigantki 175cm dla faceta ponad 100kg to chyba zarcik taki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... postanowilem sie nie mieszac do tego typu dyskusji bo tyle juz bylo na ten temat ale widze ze ciagle proponuje sie narty zdecydowanie za krotkie ... gigantki 175cm dla faceta ponad 100kg to chyba zarcik taki :D

ja napisałem że 175 to minimum :D kolega chciał czegoś w długości 170 :D jak mu napiszemy że ma szukać czegoś w długości 180 - 190 bo takie powinny być to nas potraktuje jak jakichś wariatów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...