Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dynamiczne Narty


cohontes

Rekomendowane odpowiedzi

1.Mężczyzna

2. 17 lat

3. 191cm

4. około 90kg.

5. 6/7 , bardziej skłaniam się ku 7-mce

6.Jak długo jeździsz na nartach: 9 lat

7.Jakie masz buty/flex - Nordica Easy Move ( nie wiem dokładnie które) Flex 45 , chciałbym twardsze ale trudno szukać dla mnie butów (rozmiar: 32,5)

8.Jakie masz teraz narty/model: Elan A04

9.Na jakich nartach jeździłeś do tej pory jw.

10.Jak lubisz jeździć na nartach - zależy ;) czasami lubię wjechać na tyczki i jechać gigantem , czasami króciutkie slalomowe skręty

11.Jak chciałbyś jeździć: dynamicznie , pewnie , szybko

12.Jaki preferujesz promień skrętu: nie mam pojęcia :/ aktualnie mam coś koło 14 ale 17-18 nie byłoby złe

13.Twoje ulubione trasy: niebieskie , czerwone . Jazdy na czarnych nie uważam za przyjemność chociaż zjadę z każdej (lecz tylko rano gdy jest mało ludzi i trasa dobrze przygotowana) :D bo zjechać każdy zjedzie . Ale żeby się męczyć i uważać na każdym skręcie tego nie uznaje. Wole w słońcu na niebieskich pojeździć szlifować technikę etc. Poszaleć na krawędziach.

14. Koszty 1200-1300zł ( wolałbym nowe , albo używane w nienagannym stanie) najlepiej gdzieś na Śląsku.

Edytowane przez cohontes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Michał super narta - moja ulubiona ale do "lajtowej" jazdy, można na niej pojechać wszystko.

Chłopak trochę waży, ja z moją wagą do dynamicznej jazdy brałem Strykera taki wiśniowy też chyba rocznik 06/07. Ten moto cross był za miękki a ważę 62 kg.

pozdr. Torres

P.S-Tam w sklepie mają jeszcze Strykera ale dł.chyba tylko 177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym miękka, jakoś tego nie odczułem (87kg), normalna, sredniotwarda narta cross. Ale nie mam porównania do innych K2 bo tylko na tej próbowałem jazdy. Dla mnie była fajna i bardzo przyjazna, świetnie wybierała nierówności i ładnie szła, dynamiki jej to nie pamiętam, nie było warunków.Ale 177 cm, o których piszesz mają na pewno też lepszą długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne super miękkie to one nie są - też zgoda że wg. katalogu średnio twarde. Pojadą wszystko ale dynamiczna jazda na twardym to zdecydowanie wolałem Stryker - tak samo skrętny ale zdecydowanie pewniejsze prowadzenie na dużej szybkości.Grupa Moto Cross ma jeszcze wersję Comp.(pomarańczowa wersja) ale to już typowy "ścigacz" :cool:

Jeżdżąc ostatnio na damskich K2 - to burnin luv też był twardszy od moto crossa ale nie taka twarda jak Comp. ale to narta damska więc chłopakowi by się nie podobała :rolleyes: ale uważam że że z K2 to niezłe narty.

Tego strykera i burnin luv to przyrównałbym do starego modelu Volkl supersport -czarne z dziurami z przodu rocznik 02 lub 03 -rewelacja.

pozdr.Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersporty to akurat twarde narty, na pewno twardsze. Te Moto Crossy za te pieniądze to bardzo przyjemnie wychodzą. Za twardsze narty trzeba zapłacić ze 40% wiecej.

np

http://www.allegro.pl/item907567730_narty_dynastar_contact_10_172cm_sklep_sporti.html

http://www.allegro.pl/item907567751_narty_rossignol_zenith_z11_mutix_176cm.html

http://www.allegro.pl/item932430486_narty_fischer_progressor_9_2010_fsx_12_dl_175.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ogólnie mowiąc coraz bardziej jadę już gigantem. Nie są to krótkie skręty ale średnie i duże łuki na różnych prędkościach dlaczego szukałem czegos z RC4 RC (używanego) no i znalazłem takie coś

http://www.dobrenarty.pl/produkty,1,931-fisher_world_cup_rc_175_cm

teraz się tylko zastanawiam , w jakim stanie bedą te narty bo cena kusi a model chyba z sezonu 08/09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ogólnie mowiąc coraz bardziej jadę już gigantem. Nie są to krótkie skręty ale średnie i duże łuki na różnych prędkościach dlaczego szukałem czegos z RC4 RC (używanego) no i znalazłem takie coś

http://www.dobrenarty.pl/produkty,1,931-fisher_world_cup_rc_175_cm

teraz się tylko zastanawiam , w jakim stanie bedą te narty bo cena kusi a model chyba z sezonu 08/09

Model godny polecenia dla amatora z zacięciem do jazdy sportowej i nie tylko:rolleyes:,ale z tą długością to raczej będziesz wyglądał jak z slalomką ,a nie z gigantką;):pNiektórzy uważają,że maksymalnie/dla amatora w zależności od stopnia zaawansowania /max -10 cm wzrostu,najczęściej mówi się o -5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak pewnie będzie lepiej niż było ;) bo mam teraz nartki 160cm i da się jeździć ale jest to męczące. A 175 wydaje mi się jak na moją jazdę ok.

@Darek

mam właśnie takie zacięcie :D zawsze gdy gdzieś jadę zazdroszczę dzieciom gdy widzę jak trenują na tyczkach.

teraz mam już mętlik :rolleyes:

Edytowane przez cohontes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj 175, taka narta to dla mnie jest dobra (182-83kg) a na 170cm mi już było dosyć kiepsko. To są sztywne narty podłużnie i przy szybkiej jeździe (a inaczej to trudno na nich jeździć) na nierównościach beda miały tendencje do wyjeżdżania spod Ciebie, zamęczysz się pilnując je. Powinieneś szukac nart ok 175-180 z grupy cross albo 180-185 RC, obie nadają sie do szybkiej jazdy średnim i dłuższym promieniem, ja bym Ci crossa radził bo przestawienie sie z desek 160cm na długą i dosyć sztywną nartę RC może być trudne. Używek poszukaj np Atomic SX 11 i 12, Head i xrc 1100, wspomniany Fischer, Volkle Crosstiger itp, nowe, twarde za te pieniądze to trudno znaleść będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak pewnie będzie lepiej niż było ;) bo mam teraz nartki 160cm i da się jeździć ale jest to męczące. A 175 wydaje mi się jak na moją jazdę ok.

@Darek

mam właśnie takie zacięcie :D zawsze gdy gdzieś jadę zazdroszczę dzieciom gdy widzę jak trenują na tyczkach.

teraz mam już mętlik :rolleyes:

To kup 175 cm ale jak Michał pisał-allround lub allmountain z tendencją do średnich i dłuższych skrętów/a tych jest większość/Jak gs to minimum 180-185cm;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sx11 i sx12 już trochę się naszukałem ;/ a niestety mało ich

ważne jest też dla mnie to aby narta miała max 178-180 :/ bo niestety tylko takie wejdą do boxu ;> , chyba że na przyszły roku kupi się jeszcze zwykły bagażnik obok boxu

:D:D:Dnie rób sobie jaj:D,to rozmiar boxu ma decydować na czym masz jeździć:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P no coś w ten deseń ;) bo box jest o wiele częśćiej używany do innych celów ale nie nart :D. Chociaż i tak prawdopodobnie kupi się jeszcze bagażnik by był na dachu obok boxu.

Teraz tak przeglądając allegro natrafiłem na takie narty

http://allegro.pl/item937509249_fischer_rc4_progressor_180_cm_okazja.html

wydają mi się w porządku , po zdjęciach widać , że nie są w tragicznym stanie :)

ma ktoś może jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narta z wypożyczalni. Nie wydaje mi się żeby ich stan był dobry. Mogę się mylić, ale jeśli nie jestem ślepy to wiązania są rentalowe. Jeśli z Austrii to może nie być źle, jeśli od nas to uuuu... zjazdy na niej były na sam parking, a może nawet do kwatery. :D

W takich przypadkach na dwoje babka wróżyła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...