Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki allrounder?


akobretti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

Prosze o porade w doborze allroundera, jako drugiej pary nart. Od dwóch sezonów jezdżę na fischerach RC4 SC (super deski) i nie zamierzam ich odstawiac ale miec drugie deski o innym charakterze. zastawnawiam się nad progressorami 9+ 170cm (umiejetności 7/8, lat 40, waga 78, wzrost 182cm

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progressor 9+ świetny jest ale do pary do nart SC poszukałbym czegoś nieco szerszego i bardziej w kierunku allround/allmountain, czegoś na czym można jeździć zarówno po świeżym śniegu, po zjechanym, zniszczonym stoku jak i po miękim wiosennym podłożu podtopionym słońcem. Fischer mimo, że zacny w tych konkurencjach nieco odstaje - a po co mieć dwie jednak trochę podobne podobne narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bardziej Dynastar Contact 4x4, Rossignol Zenith 9,5 albo Salomon XW Tornado, Duel XL Round , te Volkle to crossy, też bedą bardziej uniwersalne od SC ale nie aż tak jak ww. w sumie to propozycja podobna do Progressora 9+ zarowno w geometri jak i w zastosowaniu. To masz tak: albo narty troche bardziej uniwersalne ale o charakterze jeszcze sportowym albo bardzo uniwersalne - takie dobre na każde warunki. Co wolisz, to kwestia definicji i wyboru celu - potem wybierasz modele i firmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad tym zastanawiałem, żeby nie "powielic narty", a miec drugie narty na mniej przygotowane, wyjeżdzone, i "opruszone" świezo stoki. moze mniej poza trasy.

Dla mnie podstawowym parametrem przy tego rodzaju poszukiwaniach jest szerokośc "pod butem", zwróć uwagę na ten parametr.

Koledzy wymienili naprawdę parę fajnych modeli, ja wybrałem Tornado TI (79 mm pod butem) i jestem więcej niż bardzo zadowolony :)

Może warto "cóś" wypożyczyć na próbę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście racja, pomyslę nad Dynastarami i Salomonami - Duel'e nie wiem gdzie są dostepne, a Zenithy ujeżdżałem w 2007 roku i były jakieś "leniwe";)

To typowe allmountain też mogą się z lekka okazać"leniwe" z przesiadki SC RC4;)Spojrzyj jeszcze na te modele -Dynastar Contact Cross Ti oraz Blizzard G-Force Pro IQ:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe allmountain też mogą się z lekka okazać"leniwe" z przesiadki SC RC4;)...

Racja, dlatego jeszcze raz bardzo polecam "przetestowanie" którąś z wymienionych w wątku - to już da obraz o czym mówimy i czy lepiej dla wątkodawcy :) pójść w allrund czy bardziej w allmoutain. Dla mnie decydującą sprawą byłoby po czym jeżdżę. Ponieważ w Polsce również po 15:00 wybrałem 79 pod butem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy leniwe, po prostu jak sie przesiada z narty SC na cos o większym promieniu i szerszego pod butem to takie coś inaczej jeździ i wymaga także innego traktowania. Dla mnie to jest takie wrażenie jakby wszystko sie działo wolniej, jakby wszelkie ruchy wykonywane były wolniejsze i wykonywane w mniejszym tempie i rytmie - co nie jest równoważne z wolną jazdą - nawet często wrecz przeciwnie. Za to zabawa zaczyna sie w gorszych warunkach, bo po przyzwyczajeniu z nart SC mam wrażenie,że narty nie mają prawa po tym dobrze jechać - a one jadą - i to jak:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonał. Narta ma naprawdę różną charakterystykę. Przy "krótkich" ramionach jest bardzo twarda bardziej gigantowa, lepiej trzyma grawędź na lodzie, z kolei "długie ramiona" te standardowe robią ją bardzo elastyczną, krawędź równiż trzyma bez zarzutu.

Proponuję przetestować a później wypowiadać opinie.

Fisehera napewno przetestuje, chyba nie w tym sezonie bo narazie bawie sie mutixsami ale w przyszłym napewno.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna propozycja w tym wątku;), choć metrony roważałem kilka sezonów wstecz, kiedy była w produkcji atomica. Niestety wielu z tych desek nie będę miał okazji przetestować, a wybór drugich nart typu allround zapewne wypadnie w przyszłym sezonie (może wtedy coś z nowych kolekcji 2011?) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy czas na zakup nart to lipiec/sierpień, choć jeszcze we wrześniu można dostac dobre ceny. Zastanów się czy nie kupic przed następnym sezonem nasty z tego z dużym upustem. Jezeli nie myślisz o jakiejś przełomowej technologii to zwykle model rok do roku różni się szatą graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...