Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

relacja: Zillertalarena 06.03.10-13.03.10


Rekomendowane odpowiedzi

6.03.2010 wyjazd w dwa auta z Bytomia 1.00. Warunki nie ciekawe ale jazda. Do Zwardonia dojeżdżamy 2.30 w totalnej śnieżycy. Na szczęście po słowackiej stronie spokój. Dalsza droga zupełny spokój. Żylina, Bratysława, Wiedeń, Linz, Salzburg. Niestety za Salzburgiem, jak zwykle koszmar. Był jakiś wypadek i do zjazdu na Zillertal trasa zajęła nam 3,5 godziny. Ogółem 905 km zajęło nam 14 godzin. Na szczęście widok z balkonu kwatery rekompensuje tą męczarnię.

Niedziela 7.03.2010 pierwszy dzień nartowania. Pogoda bajeczna, warunki również. 9.00 pod gondolą Rosenalmbahn, zakup sześciodniowych skipassów (193 + 2 E) i na górę. Wrażenia niesamowite. Ludzi jak na weekend nie za dużo. Najwięcej Polaków i Czechów:).

Słoneczna i mroźna pogoda utrzymała się do środy 10.03.2010 (temperatury o 9.00 to nawet -16,50C). Jazda od samego rana do 15, do dziś bolą mnie uda i łydki :). We czwartek się zamgliło, ale jazda była choć nie tak przyjemna (niestety nie widać nierówności). Baliśmy się że tak będzie w ostatni dzień 12.03.2010, ale Alpy pożegnały nas znowu niesamowitą pogodą, słoneczko paliło nieziemsko :). 13.03.2010 powrót do szarej rzeczywistości, wyjazd z Zell am Ziller o godzinie 5.30. Jazda bez korków i żadnych problemów, te same 905 km w 11 godzin z czterema postojami.

To była krótka relacja a teraz wrażenia:

Pogoda, warunki śniegowe i przygotowanie tras po prostu – REWELACJA.

Wyjeździliśmy się aż do bólu.

Polecam Zilleratalarenę, jest to naprawdę fajne miejsce do uprawiania narciarstwa.

Jedyny problem to trudność tras dla początkujących. Przy kwaterze w Zell am Ziller (tam gdzie byłem Ja) praktycznie wszystkie trasy to czerwień. Początkującym polecam zakwaterowanie w Gerlos, i jazdę na tamtejszych trasach niebieskich (przejazd z Zell am Ziller dość czasochłonny i to zarówno autem, jak i wyciągami, szkoda czasu :)).

Zdjęcia dołączę po odrobieniu zaległości w pracy i w domu.

Kwatera jest na mapce Salwera.

Pozdrowienia.

Edytowane przez borok222
info - kwatera
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutka acz treściwa relacja,no bo cóż tu więcej pisać.:D

Zastanawia mnie tylko wybór trasy.:eek:

Z Bytomia przez Zwardoń :confused:

Ja na dzień dzisiejszy z pewnością wybrałbym Bytom,Gliwice ,Ostrava,Brno,Znojmo,St.Polten....itd.

Pomijam to,że jest wg. map ze 60km bliżej.

Ale do Ostarwy droga b.dobra a od już autostrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że jeździłeś tylko na arenie i to w dodatku w rejonie Zell. Jeśli tak to ja tego nie rozumiem.

Sześć dni w jednym miejscu skoro w odległości 15 min jazdy samochodem jest Ski Optimal i w drugą stronę Mayrhofen z Rostkogel i Eggalm. Ośrodki równie dobre o ile nie lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drogi to jak już kiedyś pisałem, nie lubię jeździć przez Czechy:D

Wracałem tak samo ale przez Cieszyn, było OK, tylko w Czechach jakieś wykopy.

Pewnie to moje takie "zboczenie":D

waldemort - jeździłem tylko na Zillertalarenie w rejonie Zell i Gerlos.

Gdyby pogoda była gorsza pewno byśmy się wybrali i w inne miejsca.

Poza tym braciszek rozmawiał z miejscowymi (Mam brata Niemca:D:D) i w Mayrhofen było znacznie więcej ludzi, było wręcz tłoczno, a u nas był luzik.

Z resztą człowiekowi się już nie chce jeździć samochodem:), wole sobie pobyć na świeżym powietrzu.

Co kto lubi, jedni lubią sobie pojeździć po różnych ośrodkach, inni trzymają się jednego i śmigają na nim do oporu.

Wolny wybór

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...