Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alternatywa dla Narciarza.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sezon się kończy...

Niebawem stoki się zazielenią, będzie cieplutko - myślę poważnie nad alternatywą.

W zasadzie wybór już dokonany i mój nowy sprzęt będzie wyglądał tak: http://www.powerslide.de/2010/powerslide/ps_nordic/index.php?cont=sk_nordictrainer&nav=n_sk

Filmik jak to działa:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

A ciekawostką dla mnie jest sprzęt przedstawiony na poniższym linku:

http://www.lato.rabka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10

No i przede wszystkim, cieszy mnie to, że pozjeżdżać w Polsce się da na "letniej" odmianie nart - stok w Bukowinie Tatrzańskiej przygotowany (jak widać na zdjęciach z powyższego linka) idealnie.

Jak przyjdą ciepłe dni i sprzęt (pod koniec kwietnia) to niebawem zdam relacje ze zjazdów, podjazdów i różnych freeridów oraz freestylów :D:D:D

Najpierw jednak będzie jeszcze jedna duża wyprawa na tradycyjne narty w Alpy 9-10 kwietnia...ale o tym skrobnę jak będę znał szczegóły.

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj można znaleźć parę zdań o grasski.

a co rolek i nartorolek to zdarzało mi się w lecie spotykać w puszczy niepołomickiej chłopaków trenujących slalom z kijami na rolkach zwykłych. wyglądało to fajnie i nawet włożenie biodra było.

znam też takich co próbują kompensować na rolkach choć o "body" już nie słyszałem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pierwszy filmik z narto rolkami super:) grass ski kiedys próbowałem, tez piekna sprawa.. ale własnie w tym roku chce na lato spróbować narto rolki jako uzupelnienie przygotowan do sezonu zimowego:D

Dokładnie po to sobie chcę je sprawić.

A dlatego nartorolki a nie grasski bo ja chłopak z nizin jestem i z tej odmiany sprzętu wielkiego pożytku bym nie miał, w okolicy niestety poza sezonem narciarskim nikt nie dba o Stoki i alternatywę dla nich w Lecie (jak widać niżej w Bukowinie dbają)

A co do nartorolek - to z pewnością z małych, lokalnych górek, wzniesień popróbuję swoich sił w zjazdach - oczywiście jak już obędę się z tym sprzętem i będę czuł się pewnie go używając :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Istebnej powstaną trasy dla nartorolkarzy

Wyasfaltowane ścieżki dla nartorolkarzy, trasa do kolarstwa górskiego, park z rzadkimi drzewami, place zabaw, miejsce biwakowe nad rzeką - Istebna wzbogaci się wkrótce o wiele nowych atrakcji dla turystów

Już teraz malowniczo położona w Beskidach Istebna jest chętnie odwiedzana przez turystów. Jednak władze gminy postanowiły na tym nie poprzestawać i opracowały kompleksowy program rozwoju infrastruktury turystycznej. - Jego realizacja pochłonie ponad 6,5 mln zł, z czego prawie 5 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej - mówi Wiesław Legierski, zajmujący się projektami europejskimi w Urzędzie Gminy w Istebnej.

Trasy dla nartorolek powstaną w dwóch miejscach w Istebnej. Ścieżka przy gimnazjum będzie miała prawie 1,4 km długości, będzie wyasfaltowana i oświetlona. Identyczna będzie trasa w dolinie Olzy licząca 560 m. Z nią będzie też łączyć się leśna trasa dla biegówek o długości 800 m. Asfaltowe trasy będą pierwszymi takimi w Beskidach i umożliwią trenowanie biegania na nartach przez cały rok. Tym bardziej że powstanie tu wypożyczalnia nartorolek.

To nie wszystko. Zostanie również przebudowany amfiteatr Pod Skocznią, a nieopodal powstanie czterokilometrowa trasa do kolarstwa górskiego. Brzegi Olzy zostaną zagospodarowane, aby w pogodne dni można było na nich biwakować, a przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej powstanie Ogród Roślin z arboretum (park drzew), ścieżkami, wiatą edukacyjną i leśnym placem zabaw. Jego stworzeniem zajmie się Nadleśnictwo Wisła.

Do tego powstanie kilka parkingów i placów zabaw dla dzieci. Część prac zostanie zakończona już w tym roku, na resztę poczekamy do 2011 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,7694706,W_Istebnej_powstana_trasy_dla_nartorolkarzy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...