Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ukraina nauczyła się zarabiać na śniegu


Aldok63

Rekomendowane odpowiedzi

Zaruski jak zwykle was wkręca a wy się dajecie wciągnąć w jego zagrywki. Z narciarzami mapowymi dyskusja jest lekko mówiąc irytująca. Michaś na Kasprowym realnego przewyższenia takiego co jeździsz masz maks 600 m - bo nie sądzę, żeby ktoś za każdym zjazdem śmigał do Kuźnic - wtedy to mamy faktycznie 1000m. Na Chopoku ten kilometr w pionie o którym pisze Zaruski niby na mapach jest. Tylko ilu z Was miało szczęście jeździć powyżej Lukowej, pójdźmy jeszcze dalej - ilu jeździło jednego dnia po obu stronach bez odpinania nart? Ciekawe czy Zaruski jechał te 5 km na Chopoku?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bukovelu rzeczywiste przewyższenie wynosi niecałe 300m , najdłuższa trasa około 2km, większość wyciągów po kilkaset metrów, bardzo łatwe trasy w sam raz dla początkujących. Białka jest lepsza bo są jeszcze termy. Bukovel to kilka niedużych górek bardzo fajnie połączonych systemem wyciągów i to jest ogromny plus w stosunku do Białki, gdzie wszystkie wyciągi praktycznie są wzdłuż jednego zbocza. W opisie Bukovela jest nawet trasa o długości 40m !/ brawa dla marketingu który musiał dociągać do 50 km tras /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bukovelu rzeczywiste przewyższenie wynosi niecałe 300m , najdłuższa trasa około 2km, większość wyciągów po kilkaset metrów, bardzo łatwe trasy w sam raz dla początkujących. Białka jest lepsza bo są jeszcze termy. Bukovel to kilka niedużych górek bardzo fajnie połączonych systemem wyciągów i to jest ogromny plus w stosunku do Białki, gdzie wszystkie wyciągi praktycznie są wzdłuż jednego zbocza. W opisie Bukovela jest nawet trasa o długości 40m !/ brawa dla marketingu który musiał dociągać do 50 km tras /.

Ale ty jesteś irytujący. Poczytaj dokładnie i nie pisz bzdur.

http://bukovel.com/en/infolifts

Dla porównania:

http://www.bialkatatrzanska.pl/images/plan-osrodka-01-big.jpg

Tak jakbyś może miał problemy z czytaniem lub liczeniem (a wychodzi na to, że masz) najniższy pkt w Bukovel 859m, najwyższy 1372m no nijak nie wychodzi z tego niecałe 300 m. Gdzie ty do szkoły chodziłeś?

Na tym kończę moją polemikę z Tobą bo ja też dam się wkręcić w Twoje zagrania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jesteś irytujący. Poczytaj dokładnie i nie pisz bzdur.

http://bukovel.com/en/infolifts

Dla porównania:

http://www.bialkatatrzanska.pl/images/plan-osrodka-01-big.jpg

Tak jakbyś może miał problemy z czytaniem lub liczeniem (a wychodzi na to, że masz) najniższy pkt w Bukovel 859m, najwyższy 1372m no nijak nie wychodzi z tego niecałe 300 m. Gdzie ty do szkoły chodziłeś?

Na tym kończę moją polemikę z Tobą bo ja też dam się wkręcić w Twoje zagrania.

Pozdrawiam.

Ale z najwyższego szczytu nie da się dojechać na najniższy , to inna dolina, nie masz orientacji w terenie i nie umiesz czytać map. Ten system wyciągów łączy kilka dolin i górek, dlatego NIE MA TAM TRASY o przewyższeniu ponad 300metów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaruski ty faktycznie jesteś jak twój profil - kolorowy, plastikowy, bezpiecznikowy, karbonowy, rubinowy i najlepszy.

Tylko że są jeszcze inni który nie chcą być tacy jak ty i chętnie pojadą gdzieś indziej nie koniecznie tam gdzie ty napiszesz że mają jechać. Mają rację przedmówcy że polemika z tobą niestety to tylko wkręcanie. A mi szkoda na to czasu.

Co wiem o Bukovelu to napisałem - mam nadzieję że będzie to pomocne dla innych w podjęciu decyzji (bo ty już ją dawno się zdecydowałeś).

Pozdr. dla wszystkich

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaruski ty faktycznie jesteś jak twój profil - kolorowy, plastikowy, bezpiecznikowy, karbonowy, rubinowy i najlepszy.

Tylko że są jeszcze inni który nie chcą być tacy jak ty i chętnie pojadą gdzieś indziej nie koniecznie tam gdzie ty napiszesz że mają jechać. Mają rację przedmówcy że polemika z tobą niestety to tylko wkręcanie. A mi szkoda na to czasu.

Co wiem o Bukovelu to napisałem - mam nadzieję że będzie to pomocne dla innych w podjęciu decyzji (bo ty już ją dawno się zdecydowałeś).

Pozdr. dla wszystkich

Jan

Kolego to Ty napisałeś,że nie ma lepszego ośrodka w Czechach czy Słowacji czym mogłeś wprowadzić w błąd wiele osób. TAK NIE POWINNO SIĘ POSTEPOWAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z najwyższego szczytu nie da się dojechać na najniższy , to inna dolina, nie masz orientacji w terenie i nie umiesz czytać map. Ten system wyciągów łączy kilka dolin i górek, dlatego NIE MA TAM TRASY o przewyższeniu ponad 300metów.

A ja po mimo, że nie potrafię czytać map, że o orientacji w terenie nie wspomnę (jak łokieć3), to znalazłem:

Najpierw 12A z poziomu 1371m, potem 11D do poziomu 932m.

Wychodzi długość trasy 3049m i przewyższenie 439m.

Hurrrrra!

Dodam jeszcze OT:

http://photo.bukovel.com/displayimage.php?album=151&pid=10660#top_display_media

Ciekawe jak w tych warunkach spisują się te implanty o których teraz tak głośno:biggrin::wink:

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po mimo, że nie potrafię czytać map, że o orientacji w terenie nie wspomnę (jak łokieć3), to znalazłem:

Najpierw 12A z poziomu 1371m, potem 11D do poziomu 932m.

Wychodzi długość trasy 3049m i przewyższenie 439m.

Hurrrrra!

Dodam jeszcze OT:

http://photo.bukovel.com/displayimage.php?album=151&pid=10660#top_display_media

Ciekawe jak w tych warunkach spisują się te implanty o których teraz tak głośno:biggrin::wink:

Pozdrawiam

Tu to ładnie widać:

http://bukovel.com/360/

Są jeszcze trasy bez składania 5G i 5H odpowiednio 330 i 299m przewyższenia. Ale co tam Białka i tak lepsza.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukovel - naprawdę warto

Z ciekawością obserwuję tę dyskusję, bo Bukovel jest moim ulubionym ośrodkiem i często tam jeżdżę. Moja córka nauczyła się jeździć na nartach w Bukovelu. Sporo też o nim pisałem. Dyskusja jest standardowa, ilekroć i gdziekolwiek pojawi się wątek Bukovela, osoby, które tam były, pochlebnie piszą o nim, ale też pojawia się spora grupa krytyków, często zaciekłych, którzy tam nie byli, ale i tak wiedzą lepiej, taka polska specyfika. Do tego dochodzą dochodzą jeszcze polskie uprzedzenia i stereotypy. Najciekawszą odpowiedź jaką miałem to była ta, że Bukovel w ogóle nie istnieje. Tymczasem jest do duży (jak na środkowoeuropejskie warunki - największy w naszym regonie) i być może najnowocześniejszy. Konkurencję stanowić może jedynie Jasna pod Chopokiem. Po tegorocznych inwestycjach może tę konkurencję wygrać, ale na razie, moim zdaniem, Bukovel jest lepszy. Białka Tatrzańska? To nie ta liga. Dlaczego można polecić: 52 km bardzo dobrze przygotowanych i urozmaiconych tras, wszystkie naśnieżane, wysokiej jakości infrastruktura, nie tylko narciarska, znakomicie jest zaplanowany, dobra kuchnia, mili i gościnni ludzie i fantastyczna okolica - Huculszczyzna i Karpaty. Minusy to na pewno dojazd, zwłaszcza powrót samochodem wymaga często 2-4 godzinnego oczekiwania na granicy z powodu opieszałości polskich celników. Widok samochodu z polską rejestracja z nartami na dachu wywołuje u tamtejszych służb raczej pozytywne uczucia. Można jednak uniknąć podróży samochodem, ja tak ostatnio robię. Kolejną sprawą są ceny. Trzy lata temu np. hrywna kosztował 27 gr i nawet dobry hotel tuż przy wyciągach nie był nadmiernym wydatkiem. Teraz hrywna kosztuje ponad 40 gr i jest to problem, ponieważ komfortowe zamieszkanie w samym Bukovelu jest, moim zdaniem, za drogie. Wybieramy więc okoliczne miejscowości, gdzie jest o połowę taniej, jeśli chodzi o noclegi i ceny w restauracjach. Dla ludzi ciekawych świata, o otwartych głowach i lubiących dobrze pojeździć na nartach, bez kolejek, będzie to bardzo ciekawa propozycja. Jeśli kogoś zainteresuje, podaję link do mojego tekstu o Bukovelu sprzed trzech lat, a także do informacji na temat szczegółów podróżowania, które udało mi się zebrać:

http://www.natemat.com.pl/podroze/narty/bukovel-osrodek-narciarski.html

http://www.natemat.com.pl/podroze/kraje/ukraina/podrozowanie-na-ukraine.html

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...