Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe trendy w butach zawodniczych


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach raczej malo widocznych zmian w butach zawodniczych pojawily sie nowe trendy:

1. Seryjnie wyposaza sie buty w cos na ksztalt Booster'a czyli zamiast rzepa jest jeszcze szersza tasma na sprzaczke. Przyklady: Lange, Tecnica, Atomic, Salomon

2. Podeszwa jest podniesiona o ok 5mm co umozliwia szlifowanie jej bez koniecznosci przykrecania pozniej liftera. Takie buty bez szlifowania nie pasuja do wiazan. Przyklady: Atomic, Lange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarku a wytłumacz mnie i nam dlaczego robia je o 5mm wyzsze i potem trzeba je szlifowac? i co ten zabieg daje

... to jest potrzebne zeby zrobic canting, czyli zeszlifowac podeszwe pod odpowiednim katem zeby dopasowac do budowy anatomicznej i jezeli jest zapas (np. te 5mm) to nie potrzeba juz przykrecac liftera tak jak to sie do tej pory robilo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to jest potrzebne zeby zrobic canting, czyli zeszlifowac podeszwe pod odpowiednim katem zeby dopasowac do budowy anatomicznej i jezeli jest zapas (np. te 5mm) to nie potrzeba juz przykrecac liftera tak jak to sie do tej pory robilo

zawodnicze buty nie mają cantingu tego na śruby??(ale ja głupi)

a mozesz mi wytłumaczyc jak w domowych warunkach mogę ustawić sobie canting w nowych butach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi wytłumaczyc jak w domowych warunkach mogę ustawić sobie canting w nowych butach??

Nie wiem co Ci Jarek poradzi, ale ja radzę żebyś tego nie dotykał:eek:, potem końca nie idzie dojść:mad:

Napisał bym co by Mysiek potem z takimi butami zrobił, ale znowu się będzie odgrażał że mi nie da jeść:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawodnicze buty nie mają cantingu tego na śruby??(ale ja głupi)

... oczywiscie za maja rowniez, jak normalne buty. Zreszta canting podeszwy w normalnych butach tez mozesz sobie zrobic (jezeli masz jednorodna plaska podeszwe buta) tylko ze nie widzialem zeby ktos to robil natomiast zawodnicy maja prawie wszyscy, poznac to latwo po lifterach ktore czesto maja inny kolor niz sam but.

a mozesz mi wytłumaczyc jak w domowych warunkach mogę ustawić sobie canting w nowych butach??

... tu na pewno chodzi Ci o ustawienie cholewki buta wzgledem dolnej czesci buta, cholewka powinna byc tak ustawiona zebys stal w neutralnej pozycji na idealnie plaskich stopach, czyli chodzi o to zeby nie naciskac na zadna z krawedzi. Trzeba ustawiac i sprawdzac jak sie stoi, jaki jest komfort, czy stoi sie idealnie plasko. Ze wzgledu na to ze canting cholewki jest stosunkowo latwo ustawic bo sruby sa dostepne od zewnatrz, to mozna sobie tym krecic rowniez na stoku i sprawdzac jak narty sie prowadza przy jezdzie na wprost, czy nie maja tendencji do lapania ktorejs krawedzi. Jezeli przesadzisz w ktoras ze stron bo bedziesz to wlasnie w ten sposob odczuwal ze narty "same naciskaja" na krawedz przy jezdzie na wprost, wtedy trzeba skorygowac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ku.. bo ja wlasnie ruszylem juz te śrubki:D i jest problem:D

... nie ma problemu :D ustaw sobie tak zebys czul jak najbardziej neutralne stanie, przy stopach plasko ustawionych nie mozesz naciskac na boczne scianki cholewki, i masz canting ustawiony na cacy :D a potem jeszcze kluczyk na stok i sobie poprawisz jak bedziesz potrzebowal :cool:

Jezeli masz nogi idealnie proste to canting cholewki powinien byc na zero i to jest jakby punkt wyjsciowy.

Mam nadzieje ze nie popsulem przez tego posta testow NTN'u :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele butów ma do regulacji cantingu zastosowane rozwiązanie oparte na mimośrodzie. Wtedy trzeba ustawiać tak jak napisał Jarek - po części opierając się na odczuciach.

W moich poprzednich Langach było inne rozwiązanie - należało poluzować śrubę, ustawić odpowiednio cholewkę i dokręcić śrubę w tej pozycji.

W takim wypadku po poluzowaniu wszystkich śrub cantingu wpinasz się w narty (na płaskim), przyjmujesz pozycję narciarską (odpowiednio rozstawione, równomiernie obciążone i równolegle ustawione nogi) i prosisz kogoś żeby dokręcił Ci śruby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...