Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lodowiec Latem


NaitsabeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu nowy i mam do was kilka pytań. Na początku sierpnia jadę na wycieczkę objazdową i zahaczę Szwajcarię i tak zastanawiam się w jaki mieście w sierpniu w Szwajcarii będzie można pojeździć na desce. Proszę o jakieś konkretne informację.

Dzięki serdeczne z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem tu nowy i mam do was kilka pytań. Na początku sierpnia jadę na wycieczkę objazdową i zahaczę Szwajcarię i tak zastanawiam się w jaki mieście w sierpniu w Szwajcarii będzie można pojeździć na desce. Proszę o jakieś konkretne informację.

Dzięki serdeczne z góry.

Cześć, pewne to tylko możesz mieć Zermatt lub Saas Fee. Reszta raczej nie będzie działać. Jednak przed wyjazdem sprawdź jeszcze warunki, bo nie wiadomo jaka będzie pogoda i czy nie wytopi śniegu za bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ze sie da. Auto musisz zostawic na parkingu przed wsia, potem dalej elektryczna taksowka do hotelu.

Parking jest platny, ale dla gosci hotelowych sa znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć!!

Nie chcę zakładać nowego wątku,a ten wydaje się odpowiedni!,Właśnie wróciłem z wyjazdu narciarstwa letniego.Byłem w Mayrhofen,a narciarstwo oczywiście w tym okresie na Hintertux.To było naprawdę letnie narcirstwo,warunki jak na koniec sierpnia bardzo trudne!.Przed wyjazdem sprawdzałem warunki na lodowcu-śniegu 125 cm,zjad do 2100 m.n.p.m.

I tak było,ale to 125 cm śniegu to chyba ratrak usypał, a zjazd do Ferenerhaus to totalna ekstrema! Narciarzy garstka, głównie młodzi alpejczycy z Słowenii i Włoch, choć zauważyłem kilku narciarzy w gumach z "orzełkiem". Tak naprawdę dało się jeździć w okolicach obsługi orczyka Olperer, trasa 8 i 4 to lód z wodą.ulubiona trasa 3 była dopuszczona do jazdy/Fazol się dziwił, a mi było wstyd;)/, ale tylko nieliczni odważyli się do jazdy. Ratraki i koparki robiły wszystko w celu utrzymania tras do użytku,ale do poprawności i tak było daleko.Widziałem ten lodowiec w miesiącach letnich w minionych latach i twierdzę, że jest coraz mniejszy:eek:.Pogoda panowała letnia, na samej górze -czyli 3250 m.n.p.m temperatura dochodziła do 15 st.C..Nie są to warunki do pełnego uprawiania narciarstwa, jedynie dla wytrwałych albo "zapaleńców";).Ale można nabyć doświadczenie jazdy po "prawdziwym lodowcu" czyli lodzie i wodzie. W dolinie panowały temperatury około 30 st.C, przerywana ładna pogoda ulewami z burzą. W sklepach raczej wystawka sprzętu letniego,brak sprzętu narciarskiego. Pomimo przeszkód klimatycznych, kilka skrętów udało się zrobić:) Ale jak tak dalej będzie,to narciarstwo letnie trzeba będzie wiązać z halą narciarską albo z Ameryką Południową,a nie z Europą:eek:.

Na Tuxie spotkałem się z Rafałem/Fazol/,z którym udało się ponartować 1 dzień,trochę z zaszokowaniem patrzyłem na jego nowe Blizzardy Race SL,które musiały cierpieć w tych "trudnych warunkach". Zaliczone kolejne dni na deskach,oczywiście 53 dni na nartach to nie mało,ale nie dużo - jak dla amatora to przyzwoita średnia;). Sezon 09/10 traktuje już jako zakończony, udany narciarsko,ale głównie pod względem poznania nowych Przyjaciół, takich jak Juice z Rodzinką, Johngo, Sławka/SB-Moderator;)/ oraz Rafała/Fazol/. Narciarsko poznałem nowy rejon narciarski/jak dla mnie/ Montafon.

Tutaj trochę fotek z komórki /aparat "kaput'/http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4105

PS.Fazi ma Nasze wspólne zdjęcia,może wrzuci;)Pozdr.:)

Edytowane przez JC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko się odkopię(jestem w trakcie przeprowadzki) to dodam fotki z lodowca z Darkiem i zaległe z zimy!

co do lodowca latem, jak dla mnie było ok.tylko koło południa bardzo miękko, jednak sama myśl że jeździmy w sierpniu :Dbomba! no i jak już Darek wspomniał zjazd niżej ekstrema narty wodne...:eek:ale warto. polecam jeszcze samą dolinę Zillertal latem! dziękuje Darek za wspólne nartowanie, do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...