Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jasna vs Livigno


Maldo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcemy sie w dużej grupie (ok 20 osob) wybrać na narty koło połowy stycznie (ferie).

Już pare lat jedzimy do jasnej (6-7 razy) gdzie wszystko znamy na pamięć, w jasnej płaciliśmy za fajna kwatere i skipass ok 180 euro od łebka (z użyciem liptov ski region card). A więc ile by kosztował taki wyjazd najlepiej do jakiejś prywatnej kwatery bądz pensionatu, ceny podobne jak w jasnej ?. Wiem że livigno jest obięte strefą bez-cłową, jakie są w niej ceny ON i benzyny ?

Dodam że nie wiem jak w tym sezonie z liptov ski region card, bo jak jej nie będzie to chyba nie ma co sie zastanawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nie wiem jak w tym sezonie z liptov ski region card, bo jak jej nie będzie to chyba nie ma co sie zastanawiać ?

Właśnie rozmawiałem z moim przyjacielem z Biura Promocji Słowacji i zapewnił mnie, że Liptov Card będzie funkcjonowała tak jak w poprzednich sezonach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info

W takim razie jak sie ma cena wyjazdu do jasnej ok 180E od osoby do ceny wyjazdu do livigno ?

W styczniu (do 5.02) karnet kosztuje 156 eu za 6 dni; do tego kwatera - trudno podać jednoznaczną cenę ale wstępnie można przyjąć +/- 20 euro/os./noc - może być oczywiście taniej, może drożej.

Do tego dojazd: 1350 km x 2, winieta AT (7.90 eu), tunel Munt La Schera (30 eu w obie strony).

W Livigno jest rzeczywiście dość tanio, szczególnie alkohol, inna spożywka raczej też; paliwo: o ile pamiętam w grudniu ub. roku ON = ok. 70 centów/l (?).

Razem do kupy to musi być drożej niż do Jasnej - pewnie ze 2x tyle ale to już musisz sam policzyć - narciarstwo jest z pewnością lepsze w L. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ludzie którzy piszą że płacą 400-500 euro za apartament dla 4 osob ze skipassami to bajkopisarze ?

Jeżeli jadą w okresie os 27.11 - 24.12 lub 26.03 - 01.05, kiedy skipass jest za darmo, to nie.

Tu masz listę apartamentów, które oferują Skipass Free: http://www.livigno.it/download.jsp?idrub=36029&idrubs=73164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ludzie którzy piszą że płacą 400-500 euro za apartament dla 4 osob ze skipassami to bajkopisarze ?

Myślę, że jednak tak, tzn. bajki. Nawet w okresie free-ski to cena nierealna. Nawet przy grupie (20 os. to minimum). Zdarzyło mi się zapłacić 180 eu za free-ski w Val di Sole (7 nocy + 6 dni ski) ale myślę, że mniej to się już nie da; bardziej realnie to powinno być coś ok. 200-250 eu za os/pobyt ze skipassem.

Cudów nie ma, i za darmo (wbrew nazwie) też nic nie ma. Z grubsza licząc: karnet 6 dni w grudniu to 120 eu + cenę kwatery przyjmijmy stówę = wychodzi mniej więcej to samo co niby "free" :)

Z całym szacunkiem dla Jasnej to do Livigno, narciarsko, nie ma co porównywać.

Oczywista oczywistość... ;) Choćby to, że tras jest ze 4 x więcej. O ich jakości itd. to nawet nie ma co gadać.

Z drugiej strony duży szacun dla gospodarzy Jasnej za nowe inwestycje.

Jasne ;) też mnie cieszy, choć aktualne ceny na Chopku już mniej ...ale np. do Livigno na jeden dzień raczej się nie wybiorę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem dokładnie o czym piszecie tzn. te 180 od osoby to grudzien ?

Chodzi mi konkretnie o styczen i powiedzmy max. 250 euro od osoby nocleg + karnet. 6 dni jazdy. Są szanse ?

Druga kwestia jest taka że szukam jakiejś alernatywy dla jasnej w alpach tylko nie dwa razy droższszej, dopóki w słowacji były korony, wyjazd był tani jak barszcz. Teraz róznice cenowe coraz bardziej sie zacierają. Narazie w alpach byłem raz w rejonie Ski Amade i było dosyć drogo ;/

Edytowane przez Maldo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem dokładnie o czym piszecie tzn. te 180 od osoby to grudzien ?

Chodzi mi konkretnie o styczen i powiedzmy max. 250 euro od osoby nocleg + karnet. 6 dni jazdy. Są szanse

W moim wypadku to była akurat wiosna (jakoś przełom marca i kwietnia) - free ski w Val di Sole zaczyna się wcześniej. W grudniu pewnie byłoby podobnie.

Na ogół taniej jest w okresie zwanym "freeski" - z różnych względów i z różnym poziomem ryzyka pogodowo-śniegowego. Wtedy na ogół apartamenty mają w ofercie także karnet. Poza tym okresem na ogół nie, choć niczego nie można wykluczyć - musisz szukać.

W Livigno w tym sezonie "freeski" jest od 27.11 do 24.12 a potem od 26.03 do 1.05.

W styczniu to już normalny sezon (choć nie najwyższy) - IMO będzie ciężko zmieścić się w podanej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...