Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

3 Doliny - Francja - 19.02-26.02.2011


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Lato powoli się kończy, więc czas kombinować coś na zimę. Organizujemy z kolegą wyjazd do Francji, do miejscowości Les Menuires. Regionu Les 3 Vallees reklamować chyba nie muszę - powszechnie uznawany za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa na Świecie. Poszukujemy osób, które zechciałyby nam towarzyszyć :) w zależności od tego ile by się chętnych znalazło mamy namiary na różne studia/apartamenty (4,5,6 lub 8 osobowe). Większość z nich leży praktycznie na samym stoku, niektóre nawet mniej niż 50m od wyciągu. Ceny uzależnione są oczywiście od zapełnienia apartamentu, więc wszystko zależy od tego ile będzie ludzi. Te leżące pod samym stokiem kosztują przeważnie ok 126-130E za osobę za tydzień i wydaje nam się to najlepszą opcją. WYJAZD NIE JEST KOMERCYJNY. Więc do rzeczy:miejsce: Les Menuires / 3 doliny / Francjatermin: 19.02.2011 - 26.02.2011 dojazd: własny (mamy 2 wolne miejsca w aucie)wyżywienie: własne (kuchenka jest w pokoju)cena za zakwaterowanie: 100 - 140 euro/osobę/tydzieńkarnet: od 177E za Menuires/Saint Martin do 232E za wszystkie trasy w 3 Dolinach (600km)Po zoptymalizowaniu kosztów cena za cały wyjazd dla 1 osoby prezentuje się następująco:130E (pokój) + 500zł (droga licząc na okrągło) + 232E (karnet) = ok. 1950zł + wyżywienieWszelkie pytania proszę kierować na maila m89@vp.pl ( v p , nie wp.pl) albo po prostu spytać w temacie. Cena moim zdaniem jest atrakcyjna jak za takie miejsce, więc nie pozostaje nic innego jak się decydować, bo sądzę że te kwatery w ciągu max. 2 tygodni będą już obłożone, a wtedy zostaną tylko wyjazdy z biurami podróży w wiadomych cenach... ;)pozdrawiamMichał N. Kraków W załącznikach kilka zdjęć na zachętę :cool:Linki:mapa tras i wyciągówstrona ośrodka narciarskiegostrona miejscowości Les Menuireszdjęcia z alpinforum.com (1)zdjęcia z alpinforum.com (2)zdjęcia z alpinforum.com (3)

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

Clipboard01.jpg.8d03d23505d1556370ee58d16c330f54.jpg

Clipboard02.jpg.093fcdfec746915645e97084fbf0c96d.jpg

Clipboard03.jpg.6f0b1e21d3f0e566ac5bd431e343f376.jpg

Clipboard04.jpg.35f6ef3dc80f57d334a3f89920625779.jpg

Edytowane przez Misiek_000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, wyjazd NIE JEST KOMERCYJNY!!!! Szukamy z kolegą ludzi po prostu żeby było taniej, bo po zeszłorocznej przygodzie z biurem podróży słabo nam się uśmiecha kolejny taki wyjazd, skoro za te same pieniądze można jechać w takie miejsce.

pozdrawiam i zapraszam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, wyjazd NIE JEST KOMERCYJNY!!!! Szukamy z kolegą ludzi po prostu żeby było taniej, bo po zeszłorocznej przygodzie z biurem podróży słabo nam się uśmiecha kolejny taki wyjazd, skoro za te same pieniądze można jechać w takie miejsce.

pozdrawiam i zapraszam

Michał

Wasza propozycja jest dość droga. Chyba, że macie namiary na apartamenty o podwyższonym standardzie. Jeśli są to typowe francuskie szuflady skorzystajcie z tej oferty: http://www.lesmenuires.com/pages_en/prepare-your-holiday/booking/ski-all-inclusive.htm

Jest to super tania opcja biorąc pod uwagę, że karnet na całe Trzy Doliny kosztuje 232 Euro.

Aha jeszcze ważna sprawa ten termin to początek francuskich ferii, więc może być tłoczno na drogach w Alpy.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam niestety pasuje tylko ten termin ze względu na sesję :D ale rok rocznie jeździmy mniej więcej w połowie lutego i jeszcze żadnych niespodzianek w postaci większych korków, czy kolejek na stoku dłuższych niż 5min, to nie uświadczyliśmy. Wiadomo, że w innych terminach by było taniej (jakieś 200-300zł na kwaterze i karnecie razem wziętych), no ale nie ma jak z czasem. Tak czy siak w porównaniu do ofert biur podróży w takie miejsca o takiej porze jest taniej o 30-40%, także zachęcam raz jeszcze bo ekipa nam się stopniowo powiększa (w tej chwili 4 osoby pewne i dwie się wahają).

Co do apartamentów, to nie są to żadne luksusy (łazienka, kuchnia, tv sat i takie tam - ogolnie dwie gwiazdki w wiekszosci wypadkow, wiec faktycznie moga byc ciasnawe), ale mamy namiar na kilka takich, które są położone dosłownie na samym stoku, co moim zdaniem jest wystarczające do spędzenia tam szczęśliwego narciarskiego tygodnia:)

pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Misiek_000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obejrzałem załączone fotki i muszę stwierdzić , że miejscowośc na ostatnim to Val Thorens. Les Menuires wygląda mniej atrakcyjnie (Wieżowce na stoku brr) jak w załączonym linku z alpineforum. Tras faktycznie mnóstwo, ale przewalają się przez nie tysiące słabo jeżdżących turystów. Raz pojechać można, ale znam fajniejsze miejsca.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obejrzałem załączone fotki i muszę stwierdzić , że miejscowośc na ostatnim to Val Thorens. Les Menuires wygląda mniej atrakcyjnie (Wieżowce na stoku brr) jak w załączonym linku z alpineforum. Tras faktycznie mnóstwo, ale przewalają się przez nie tysiące słabo jeżdżących turystów. Raz pojechać można

szkoda że oceniasz ośrodek narciarski na podstawie zdjęć,

radzę pojechać osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, Biniu chyba ma na mysli Les Menuires.

I trudno z nim sie nie zgodzi.

3 doliny sa wspaniale i rzeczywiscie trudno o lepsze miejsce do uprawiania narciarstwa. Natomiast samo Les Menuires to brzydkie blokowisko i kilka malo ciekawych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie.

Faktycznie odnosząc się do zdjęć, zwróciłem tylko Uwagę, że Les Menuires to brzydkie blokowisko. Natomiast co do terenów narciarskich w 3 dolinach to faktycznie jest to ogromny obszar usiany niezliczona ilością tras i wyciągów.

Czy to jest jednoznaczne z wspaniałym miejscem do uprawiania narciarstwa?

Wg mnie niekoniecznie. Ta ogromna i faktycznie wspaniała infrastruktura sprawia, ze przyjeżdża tu mnóstwo ludzi w zdecydowanej większości słabo jeżdżących, czy wręcz zsuwających się na nartach. Efekt jest, że najbardziej uczęszczane trasy są po 12 w tragicznym stanie, a przyjemność z jazdy psuje spory tłok na dużej części tras. Miejscowości takie jak Les Menuires czy Val Thorens są wybudowane od podstaw głównie w celu obsługi narciarzy i komunikacyjnie tak zaprojektowane, że z nartami nie trzeba chodzić ani jeździć skibusami. Po prostu zakłada się je zaraz po wyjściu z Hotelu. Ale te Hotele są tak zaprojektowane, aby obsłużyć maksymalną ilość narciarzy, czyli po nartach jesteśmy skazani na ciaśniutkie apartamenty. Jednym słowem 3 Doliny to potężny kombinat narciarski, ale czy to najfajniejsze miejsce dla narciarza????? Myślę, że to temat na szerszą dyskusję i wszystko zależy od tego kto ma jakie oczekiwania. Ja osobiście wolę ośrodki o znacznie mniejszej ilości tras ale mniej lub wcale nie rozreklamowane, gdzie na trasach jest dużo luźniej a większość narciarzy to mieszkańcy okolic którzy radzę sobie doskonale na nartach a trasy pod koniec dnia są niemal w tak dobrym stanie jak w godzinach porannych. Gdzie w dobrej cenie można wynająć apartament dla 4 osób o powierzchni 70 m2 a nie 30.

ale każdy ma prawo mieć swoje preferencje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Kolegi pewnie oddaje atmosferę,ale jak inaczej moze wyglądać najczęściej odwiedzany ośrodek wsród narciarzy;)Tras jest tyle.że przez tydzień nie jest możliwością przejechania i to niezależnie od umiejętności.Są nartostrady zagęszczone,ale spokojnie można znaleźć miejsce dla siebie;)-dolina Orelle,jazda pozatrasowa:):rolleyes: i trudniejsze trasy:rolleyes:,Jak dla mnie miejsce pomimo komercji,narciarsko super,jedyne co może odpychać to odległość,warunki zakwaterowania i język/należy znać francuski/;)-to moje spostrzeżenia:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Biniu nie bądź już taki tajemniczy

ośrodki o znacznie mniejszej ilości tras ale mniej lub wcale nie rozreklamowane, gdzie na trasach jest dużo luźniej a większość narciarzy to mieszkańcy okolic którzy radzę sobie doskonale na nartach a trasy pod koniec dnia są niemal w tak dobrym stanie jak w godzinach porannych. Gdzie w dobrej cenie można wynająć apartament dla 4 osób o powierzchni 70 m2 a nie 30.

i zdradź nam proszę nazwy tych wspaniałych ośrodków - chyba to nie tajemnica, jakieś foty też możesz zamieścić

a wracając do 3V to tylko i wyłącznie na podstawie Twojej wypowiedzi wnioskuję że byłeś tam krótko, prawdopodobnie w kwietniu i nie wytknąłeś dziobów nart poza trasy zielone i niebieskie nie wspominając już o ogromnych wspaniałych terenach pozatrasowych

by nie być gołosłownym - tu tylko 1 dzień z 95 jakie spędziłem w ostatnich 20 latach w 3 dolinach

połowa marca 2009:

Celem objechanie całych 3 Dolin aż do samego końca i powrót.

http://picasaweb.google.com/janusztatrzanski/TroisValleesMarzec2009#

trasy w doskonałym stanie aż do zamknięcia wyciągów

Edytowane przez januszb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że masz rację. Kolega był na forum po Twoim wpisie i niestety zachował nazwy tych wspaniałych ośrodków dla siebie.:(
Trudno, pozostanie nam meczyc sie w tych zatloczonych 3 dolinach;)A tak wlasnie wygladaje te zatloczone trasy:)

P1040184.jpg

P1040184.jpg.cba0c82d7aa3d31236a36baf74aeb2e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć swoje preferencje. Są tacy którzy lubią ośrodki gdzie dużo się dzieje, inni wolą mniej zatłoczone resorty. Niektórym podobają się betonowe wieżowce w górach inni wolą miejscowości z klimatem.

Dla jednych wyznacznikiem jakości jest ilość setek kilometrów tras i wyciągów, i co roku jeżdżą do tego samego dużego ośrodka, ja byłem w wielu róznych, również w takich jak Zillertal i 3 Doliny ale i w wielu mniejszych i przedstawiłem swoją opinię, ale nikogo nie zmuszam aby ją podzielał.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć swoje preferencje. Są tacy którzy lubią ośrodki gdzie dużo się dzieje, inni wolą mniej zatłoczone resorty. Niektórym podobają się betonowe wieżowce w górach inni wolą miejscowości z klimatem.

Dla jednych wyznacznikiem jakości jest ilość setek kilometrów tras i wyciągów, i co roku jeżdżą do tego samego dużego ośrodka, ja byłem w wielu róznych, również w takich jak Zillertal i 3 Doliny ale i w wielu mniejszych i przedstawiłem swoją opinię, ale nikogo nie zmuszam aby ją podzielał.

pozdrawiam

Sie uparles na to zaltoczenie tras.

Bylem tam w peak season (Sylwester/Nowy Rok) i nie zdarzylo mi sie zebym gdziekolwiek musial stac w kolejce dluzej niz 5 minut, lub zebym jezdzil po kiepsko przygotowanych trasach. Akurat tego Francuzom nie mozna zarzucic.

Architektura tez nie jest najgorsza w Churchevel, Meribel czy Val Thorens.

Teraz tez jezdze do mniejszych osrodkow w Austri, ale glownie ze wzgledu na juniora, ktory ma swietna opieke w austryjackich kinderhotelach i osrodki mniejsze z reguly (ale nie zawsze) sa bardziej nastawione na klientow z malymi dziecmi.

Z czasem napewno w 3 doliny wrocimy jak tylko mlody podrosnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się nazywały te ośrodki, może sobie przypomnisz, bardzo proszę

ja bardzo lubie zwiedzać nowe nieznane

i nie bój się całe forum napewno tam zaraz nie pojedzie:)

Witam,

myślę, że rekomendacja osobnika który " nie wytknął dziobów nart poza trasy zielone i niebieskie" i tak nie będzie dla ciebie wiele warta, i jak lubisz wyłącznie resorty z ogromną ilością tras i wspaniałych instalacji, to te osrodki które mi się podobaja i tak nie przypadną tobie do gustu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...